Skocz do zawartości

Pz IV J Dragon


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Wam, ale szczerze to zrozumiałem to:

Źle wkleiłeś tylne uszy holownicze - powinny być na styk do tylnej płyty

i niewątpliwie to poprawię, ale tego niestety nie...

oznaczenia masz na wannie na haki starego typu.

 

Jednak jestem baaaaaaaaardzo niedoinformowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i niewątpliwie to poprawię, ale tego niestety nie...

Kod:

 

Normalne haki holownicze były właśnie montowane do boków wanny. I DML pozostawił "oznaczenie" miejsce na ich wklejenie. Oczywiście do zaszpachlowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "ale tego niestety nie..." to chodziło o to, że tego niestety nie rozumiem a nie, że nie poprawię ;) Dzięki, zmienie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poprawiłem te uszy holownicze, tzn. na razie je zdemontowałem. dałem szpachli i jutro się za to wezmę. I takie ostatnie pytanie odnosnie tego, mam je przykleić bezpośrednio do płyty tylnej czy na samym koncu płyty bocznej?

 

Kilka fotek:

dxe4qt.jpg

243mb1j.jpg

343rak6.jpg

 

No i taka opcja, ile powinno być rolek podtrzymujących gąsienice? Bo jak widać, Dragon przewidział 3. A jak tak patrze po zdjęciach to powinny chyba być 4. A skoro powinny być 4 to mam problem Bo nie mam ich tyle w modelu.

 

2r4mrrr.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego, mam je przykleić bezpośrednio do płyty tylnej czy na samym koncu płyty bocznej?

 

Bezpośrednio do tylnej.

 

No i taka opcja, ile powinno być rolek podtrzymujących gąsienice?

 

Jak najbardziej 3 - to finalna J. Swoją drogą - zawieszenie Dragona jest ooookropne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - zawieszenie Dragona jest ooookropne...

Tak jak mówi Mateusz J. zawieszenie warto wymienić.

Matthew Dobrym wyjściem byłoby kupno zestawu Tristara, (tj. zawieszenie do Panzer IV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do zawieszenia, to totalny brak funduszy. Zresztą chyba za mało umiem żeby ładować tyle kasy w jeden model. Następny jest już w planach z fototrawionkami, bo jak dotąd kleiłem takie blaszki tylko zestawowe. Zrobię takie zawieszenie jakie jest.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

 

Podziałałem trochę:

 

f067m8.jpg

 

To nie potrzebuje fakturki?

 

ftk35t.jpg

 

Co z tymi dziurami zaznaczonymi na czerwono?

 

2uzxquw.jpg

 

Koniec działań z wanną

 

2rrw55c.jpg

344xilt.jpg

 

Dokleiłem błotniki:

 

ndwsxj.jpg

 

Pobawiłem się z przodem trochę:

 

2ur9e0z.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi dziurami zaznaczonymi na czerwono?

 

Powinny tam być wklejone dwa krótkie pręty.

 

To nie potrzebuje fakturki?

 

Osłona była odlewana, możesz dać.

 

Nie ma w zestawie innego wzoru kół podtrzymujących? Bo to nie są finalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety. Jedynie mogę wziąć od Academyowego Wirbelwinda kółka podtrzymujące Ale nie wiem czy będą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi dziurami zaznaczonymi na czerwono?

 

Powinny tam być wklejone dwa krótkie pręty.

 

Zgadza się. Masz te pręciki w zestawie.

 

Dokleiłem błotniki:

 

Pamiętaj też o zrobieniu sprężynek. Nie próbuj nawet wklejać tego, co dał tam dragon, bo to nie przypomina niczego, a sprężynek, to już najmniej

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze postępy:

 

2dsijqp.jpg

11w4una.jpg

bj6gdh.jpg

2rmbma8.jpg

24y4qph.jpg

 

Tu pytanie, czy ten wycior ma mieć takie kolory: koniec brąz a stelaż czy coś tam, w każdym bądź razie to długie ma mieć kolor metalowy? Czy na odwrót?

 

6sbbdc.jpg

 

I tu kolejne:

Chciałem się zapytać, jak zrobić wieżę.

Opcja 1:

Czy mogę założyć tylko to co na czerwono, bez tego co na niebiesko?

Opcja 2:

Jeśli nie można zrobić opcji 1, to czy mogę do wieżyczki przykleić tylko elementy "zielone"?

28is0ls.jpg

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pytanie, czy ten wycior ma mieć takie kolory: koniec brąz a stelaż czy coś tam, w każdym bądź razie to długie ma mieć kolor metalowy?

 

Końcówka szara, a kij brązowy jeśli dobrze pamiętam. Jeśli nie, to niech mnie Jonak poprawi

 

 

Czy mogę założyć tylko to co na czerwono, bez tego co na niebiesko?

 

Nie. Każdy późniejszy (od późnej wersji G) Panzer IV posiadał pełną osłonę wieży. No chyba że robisz jakiś wrak, wtedy droga wolna.

 

 

Jeśli nie można zrobić opcji 1, to czy mogę do wieżyczki przykleić tylko elementy "zielone"

 

jak wyżej

 

Aha! pamiętaj, przyklejając te elementy, że częśći A 13 i A 12 mają być przyklejone do A5, a A 11 do A 10. jednym słowem, nie przyklejasz żadnego z tych stelaży do części F 16, która to część stanowi drzwiczki. Je wklejasz na końcu pomiędzy części A 5 i A 10. Analogicznie z drugiej strony.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka szara, a kij brązowy jeśli dobrze pamiętam. Jeśli nie, to niech mnie Jonak poprawi Smile

 

Końcówka wyciora płócienna - w sumie mniej lub bardziej dowolny kolor.

Poszczególne elementy - drewniane.

 

Czy mogę założyć tylko to co na czerwono, bez tego co na niebiesko?

 

W sumie tak - 515 z 5. Pz.Div. miała zamontowane tylko boczne fartuchy...ale w zasadzie jest tylko zdjęcie wraku... W takiej sytuacji - przerób drzwi.

 

Jeśli nie można zrobić opcji 1, to czy mogę do wieżyczki przykleić tylko elementy "zielone"? Mr. Green

 

Gdzieś majaczy mi wczesna J w ogóle bez ekranów, ale również i mocowań i zasobnika wieżowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o to chodzi, że tylna osłona (część zaznaczona przeze mnie na niebiesko) jest, że tak powiem, "zniekształcona"... i chciałem zrobić model bez niej, chyba że jakoś uda mi się ją wyprostować. Dlatego chętnie zrobiłbym coś bez niej. Aha, no i nadal nie wiem jakie zrobić malowanie, czekam na propozycje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś może gdzieś te zdjęcia? Chętnie bym zobaczył z ciekawości.

 

Co do tej wczesnej J- sam chciałbym wiedzieć, gdzie tą fotkę widziałem :/

 

515 jest w Kagero o późnych IV - jak nie masz, to jutro zeskanuje.

 

Panowie, o to chodzi, że tylna osłona (część zaznaczona przeze mnie na niebiesko) jest, że tak powiem, "zniekształcona

 

Zrób je od podstaw z plastiku 0.25 - wyjdzie tylko na plus modelowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Allegro.

 

Jest bardzo plastyczny - wygniesz spokojnie w rękach, ew. możesz wcześniej delikatnie podgrzać go suszarką.

 

Jakbyś był zdesperowany - mam niepotrzebny zestaw Edka z osłonami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.