Skocz do zawartości

Pz IV J Dragon


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

I jak go wygiąć?
Jest bardzo plastyczny - wygniesz spokojnie w rękach, ew. możesz wcześniej delikatnie podgrzać go suszarką.

Albo, uformować go w gorącej wodzie (oczywiście, nie na tyle gorącej, żeby się poparzyć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak oficjalnie nazywa się ta płytka plastikowa? I w jakim sklepie ewentualnie mogę ją znaleźć? Bo na allegro nie mogę znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dłuuuugo nic nie robiłem, bo czasu nie było. Dzisiaj się wziąłem i coś tam zacząłem dłubać. Mało zrobiłem, a zacząłem od sprężyn...

 

Fotka z działania:

f0n4gg.jpg

 

A wyszły tak:

op1duq.jpg

2l8hpmq.jpg

 

Bardziej cienkich nie potrafię A zmieniać już nie zmieniam, bo za dużo nerwów przy tym napsułem

 

No i mam jeszcze jedno pytanie, na tej części poniżej, z drugiej strony, na dole jest coś takiego jak ten wlew paliwa, tyle że wczesny, tj. taki jakie były na wannie, które musiałem przerabiać. Czy ten też muszę?

To część, która idzie między wanne a górny pancerz, z tyłu, nad wydechami

 

Mowa o tym:

2vwe2pj.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zacząłem dłubać wieżę:

 

2uszjbl.jpg

15i7t6t.jpg

vxjlw8.jpg

 

Czy dorobić gdzieś spawy?

 

Kolejne pytanie, jak wkleić tą obręcz?

Tak? :

18m6bl.jpg

Czy tak? :

2dkg8l2.jpg

 

A co do tej osłony...

 

2we9buv.jpg

 

To jeśli będę robił ją z przypuśćmy puszki po piwie, to jak zrobię tą linie podziałową, widoczną na fotce powyżej?

 

No i masz, moja mama z siostrami wyjeżdża na jakieś 9 dni, i zabiera aparat... Dobrze, że to jedyny minus tego wyjazdu Podczas braku aparatu wezmę się głównie za gąski, więc nie będzie za bardzo czego pokazywać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to jedyny minus tego wyjazdu Razz Podczas braku aparatu wezmę się głównie za gąski, więc nie będzie za bardzo czego pokazywać

Pamiętaj aby nie przesadzić z ich ilością. Nie wiem, czy także przy tym modelu panzer IV, Dragon nie zaproponował za dużo ogniwek na gąskę. W panzerze IV E, Dragon zaproponował bodajże 108 (!) ogniw na gąskę. Dlatego dokładnie odlicz sobie tyle ile w rzeczywistości miał Panzer IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dłubać wieżę:

 

Przerób drzwi wieżowe na odlewane razem z zawiasami ;) Podobnie włazy kadłubowe - tyle, że w tym wypadku zawiasy powinny być przyspawane.

 

Osłonę przed kopułką dowódcy wklej tak by wystawała poza obrys wieży.

 

Ponadto źle wkleiłeś blokady bocznych drzwi oraz zdaje się, że mocowania zasobnika...

 

To jeśli będę robił ją z przypuśćmy puszki po piwie, to jak zrobię tą linie podziałową, widoczną na fotce powyżej?

 

Zrobisz jak w oryginale - z dwóch części połączonych z tyłu płaskownikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być rysunki? :>

 

Pokrywy włazów:

 

clipboard02pr2.jpg

 

Zaokrąglone boki + spawane zawiasy. Chyba, że akurat te dał DML?

 

Dalej - wieżowe:

 

clipboard03bs9.jpg

 

Wszystko widać?

 

Mocowanie Schürzen:

 

clipboard04gj1.jpg

 

Co do blokad - popatrz do instrukcji...chyba, że to w niej jest błąd?

 

Jeszcze zapomniałbym o jednej ważnej rzeczy - zetnij dwie środkowe śruby mocujące wózki do wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

 

Mogą być rysunki? :>

 

Mogą

 

Zaokrąglone boki + spawane zawiasy. Chyba, że akurat te dał DML?

 

Zaokrąglone boki dał, a spawanych chyba nie, nie przyglądałem się, ale jak coś to dorobię Macie jakąś dobrą technikę do spawów? Bo ja zawsze robiłem ze szpachli.

 

Wszystko widać?

 

Wszyściuteńko.

 

Co do blokad - popatrz do instrukcji...chyba, że to w niej jest błąd?

 

Chodzi o te części pod włazami wieżowymi? Że są krzywo? Jeśli o te, to robiłem je zgodnie z instrukcją...

 

zetnij dwie środkowe śruby mocujące wózki do wanny.

 

Chodzi o te: ?

 

11wfwnp.jpg

 

Co do prac nad modelem, to właśnie skończyłem kleić jedną gąsienice. Lipa, że nie mam aparatu.

 

A tak z ciekawości, czemu na Dragona się mówi DML? :>

 

Jeszcze raz dzięki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te części pod włazami wieżowymi? Że są krzywo? Jeśli o te, to robiłem je zgodnie z instrukcją... Rolling Eyes

 

Na pewno?

clipboard01kk6.jpg

clipboard02rh9.jpg

 

Chodzi o te: ?

Tak.

 

A tak z ciekawości, czemu na Dragona się mówi DML?

Skrót od Dragon Models Limited.

 

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki.

Na pewno, w instrukcji było, by te blokady bocznych drzwi wkleić na ukos, tak jak ja wkleiłem, no ale poprawie - no problem.

 

I nadal się zastanawiam nad malowaniem, zimowe odpada. Macie jakieś propozycje? Jak nie to robię jakieś pudełkowe

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle wkleiłeś (...) mocowania zasobnika...

 

Mogę się sugerować tym zdjęciem, by je poprawić?

 

clipboard04gj1.jpg

 

A co do spawów, mogę robić według tej fotki?: Przy okazji, mam dorobić te uchwyty, zaznaczone przeze mnie na czerwono?

 

5pfl90.jpg

 

zdjęcie pochodzi z www.track-link.net

 

Jeśli jest ktoś, kogo interesuje stan mojego modelu, to powiem, że gąsienice sklejone, góra skończona, tylko wieżę męczę

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;]

 

Ha nareszcie mam aparat Cyknąłem trochę zdjątek.

 

Poprawiłem te drzwi wieżowe, teraz są odlewane razem z zawiasami

 

311s76r.jpg

25fk6jr.jpg

 

Widok ogólny na spawy

 

20keuko.jpg

 

Rzut ogólny na lufę

 

16kwbw5.jpg

 

Dorobione spawy na włazach.

 

2motvde.jpg

2hycmx1.jpg

 

Ten cały maszt do trzymania schürzenu. (oczywiście nie skończony)

 

23rym8.jpg

 

No a tak wygląda tylna osłona

 

1zokcpv.jpg

 

Jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały maszt do trzymania schürzenu. (oczywiście nie skończony)

 

Pamiętaj, żeby nawiercić ten "maszt". W orginale to była rurka, pusta w środku. Zaznaczyłem to na zdjęciu czerwonym kółkiem, w lewym dolnym rogu.

Poza tym, niektóre egzemplarze miały takie uchwyty, jakie zaznaczyłem pozostałymi dwoma kółkami.

 

IV.jpg

 

To co jeszcze rzuca się w oczy na zdjęciu, to brak wizjera w wieży.

 

Pytanie tylko, czy jest to pojazd finalnej produkcji, czy jakiś wcześniejszy? Tu musi Jonak nam pomóc.

 

Zdjęcie datowane jest chyba na marzec 1945,choć nie wiem ile w tym prawdy.

 

 

Co do osłony, to pamiętaj, żeby przejechać ją papierem ściernym, żeby Ci farba nie spłynęła po niej

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy jest to pojazd finalnej produkcji, czy jakiś wcześniejszy? Tu musi Jonak nam pomóc.

 

W zasadzie tak, choć ma jeszcze wloty powietrza na klapach dostępowych do przekładni bocznych - niestety data wprowadzenia w ich miejsce uchwytów jest nieznana.

 

Powinieneś użyć "ciężkiej" osłony wentylatora z dodatkowym gniazdem na antenę, oraz usunąć prawy otwór obserwacyjny (tak klapka obok otworu na celownik).

 

Aha - z tyłu wieży były drobne haczyki na bambetle załogantów ;)

 

Co do tych uchwytów - były co najmniej dwa rodzaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś użyć "ciężkiej" osłony wentylatora z dodatkowym gniazdem na antenę,
Aha - z tyłu wieży były drobne haczyki na bambetle załogantów

 

Jonak, mogę prosić o zdjęcie?

 

oraz usunąć prawy otwór obserwacyjny (tak klapka obok otworu na celownik).

 

ea1lbc.jpg

 

to?

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonak, mogę prosić o zdjęcie? Laughing

 

"Ciężką" osłonę masz na zdjęciu tego modelu, które wrzuciłeś parę postów wyżej... Widać ja też na zdjęciu zamieszczonym przez Radka. Tak samo jak płytkę do mocowania wskaźników skażenia na masce działa.

 

Co do haczyków - niestety nie posiadam żadnego zdjęcia.

 

Z uwag merytorycznych - przenieś klucze do naciągu gąsienic na bok zasobnika na koła zapasowe (po jednym na każdy bok). Przy okazji mam smutną wiadomość - zestawowy zasobnik nie bardzo się nadaje - to jakaś dziwna hybryda... spróbuj zrobić go od podstaw, to nie będzie trudne! W razie czego służę rysunkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.