Skocz do zawartości

Pz IV J Dragon


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli potrzeba dokumentacji mam mnóstwo zdjęć oryginału stojącego na Słowacji

 

To hybryda wanny z Ausf.H i góry z wczesnej J + jakieś dziwne modyfikacje... to już lepiej wzorować się na IV z Bańskiej Bystrzycy, ta ma choćby ciężką osłonę wentylatora i późniejszą wannę.

 

Swoją drogą, właśnie zauważyłem, że użyłeś niestandardowych haków na wieży - z tego co widziałem na fotkach powinny być przy krawędzi jej czołowej płyty... takie same powinny być też na kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta co zrobiłem, zła jest? :>

 

Zrobiłeś? :>

 

To coś na masce działa to podstawa pod wskaźnik zagrożenia chemicznego.

 

Ciężka osłona wentylatora z gniazdem na antenę + Nahverteidigungswaffe:

 

clipboard01mm2.jpg

 

Tą drugą podstawą się nie przejmuj - nie robisz Befehlswagena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Dzięki Wam

Myślałem, że chodzi Ci Jonak o to, co jest na jarzmie działa, to co dorobiłem z blaszki A wymiarowo ta ciężka osłona wentylatora, jest taka sama, jak tamta którą przykleiłem? Bo tak to bym sobie tylko ją "zdeformował"

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest większa i grubsza - możesz spróbować przerobić zestawową poprzez doklejenie kilku pasków plastiku 0,25 na obwodzie, pogrubieniu, a następnie wyszlifowaniu do odpowiedniego kształtu, choć chyba szybciej zrobić można od podstaw, z grubszego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wieżę uważam za zakończoną:

 

9a1s1y.jpg

ajm345.jpg

2emkak7.jpg

2m32s84.jpg

 

I wiem, że nie dorabiając z blaszki bocznych osłon wieży, oraz tych drzwi między boczną a tylną osłoną, skazałem się na dość widoczną różnicę grubości, ale nie będę już tego przerabiał.

 

Co dalej, wezmę się za zrobienie od podstaw zasobnika na koła zapasowe i najpierw "odkleje" od siebie klucze po czym przymocuje je na boki zasobnika.

 

Gdzieniegdzie może być "nieczysto" od kleju, postaram się tego - jak już zakończę klejenie - pozbyć.

 

Obiecywałem sobie, że następny model, będzie prosto z pudła I na obietnicach się skończyło Doszła do mnie Puma Italeri, a mam do niej blaszki Edzia. Tylko nie wiem czy mam wystarczający skill na walkę z blaszkami Może odczekać jeszcze jakiś model bez, żeby nie zwalić zestawu (model + elementy fototrawione)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :P

 

Pytanie do znawców Czy muszę montować maszt do schurzenów? Zdarzały się jednostki, w których takowego nie było? Mój model może być unknown unit

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przemylem model wodą z płynem do mycia naczyń, jutro podkład dam surfecerem i gotów do malowania. Jednak nie mocuję masztu do schurzenów, skoro nie było takich czołgów, to mój będzie nieprawdziwkiem.

 

Jeż, co jesz?

2mpc4sk.jpg

 

No a tak to wygląda mniej więcej, na sucho wszystko.

 

10sauc3.jpg

zalvb.jpg

23t4h6p.jpg

 

A tu autor wątku, a z tyłu, w tle, jego dzieci...

 

2iruejn.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu autor wątku, a z tyłu, w tle, jego dzieci...

 

.... a nad nim, niezbędnik prawdziwego mężczyzny, napój energetyczny dopingujacy do nocnej walki z panzerem, oczywiście wiadomej marki .

 

Swoją drogą trochę tych "dzieci" już "spłodziłeś" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ekranów bocznych nie będzie ?

 

Ano nie będzie.

 

PS. Ja nie pijam alkoholu, bo to w rozroście mięśni przeszkadza. A to, skąd tam ta puszka jest, to już moja słodka tajemnica

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem podkład, wyszły babole niektóre poprawię, niektóre zamaskuje

 

15zqnfk.jpg

9rnjtj.jpg

 

Sorry za jakość, ale i tak to wszystko jest szare

 

npq4xl.jpg

 

Będzie malowanie pudełkowe, jak widać na zdjęciu, są ostre przejścia pomiędzy kolorami kamuflażu, ma ktoś pomysł, czym pomaskować? Blue tackiem, maskolem, taśmą tamki?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pijam alkoholu, bo to w rozroście mięśni przeszkadza

 

Jedno piwo raz na jakiś czas nawet przy odżywakach nie zaszkodzi .. Dopiero po większej ilości alko załącza się agresor .

 

A ta puszka ma Cie motywować żę jak zaczniesz pić to staniesz się mniejszy :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta puszka ma Cie motywować żę jak zaczniesz pić to staniesz się mniejszy :D ?

 

No na przykład. Napisałem, że nie piję alkoholu, bo myślałem, że raz na jakiś czas to do picia się już nie zalicza

 

A co do maskowania, skoro to nie są ostre przejścia, to dam blue tackiem

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.