Skocz do zawartości

Pz IV J Dragon


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zrobić relację z budowy tego oto modelu:

http://img142.imageshack.us/my.php?image=pzivtd3.jpg

Nie planuję do niego żadnych dodatków, oprócz własnych przeróbek. Nad malowaniem się jeszcze nie zastanawiałem i czekam na propozycje I tutaj nasuwa się pytanie, posiada ktoś dokumentacje, zdjęcia, cokolwiek co pomoże mi w budowie tego modelu? Troche mam ale to wciąż niewiele. Chciałem w koncu spróbować zrobić coś zgodnie z oryginałem, a nie - jak zawsze - z pudełka Z góry dziękuję.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też go kiedyś kleiłem. Klei się całkiem spoko, choć czuć przepaść między starymi dragonami, a tym co jest obecnie. Generalnie Tamiya jest duż o dużo lepsza, choć żeby z niej zrobić późną J trzeba się sporo nagimnastykować. Domi na FMR kiedyś pokazał świetną późną J właśnie zrobioną z Tamiyi i Abera

 

Napisz generalnie czego szukasz, to może coś się znajdzie. Służę pomocą w budowie. Jak co, to wal jak w dym. Chętnie pomogę. Pozdrawiam!

 

P.s. A tak wygląda mój:

 

panzerek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poczyniłem mały krok dla modelu, ale wielki dla ludzkości! Czyli :

309ltms.jpg

 

Po 3,5 h piłowania, obrabiania, wycinania mam tylko ochote iść się wyżyć na siłowni Poszczerbiłem trochę bandaży.

 

Jutro zabiorę się za resztę kół, kółek, kółeczek...

A i mam pytanie, na co nabić te kółka żeby mi się lepiej malowało? Bo zapałka ma za małą grubość, tj. średnicę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3,5 h piłowania, obrabiania, wycinania mam tylko ochote iść się wyżyć na siłowni Poszczerbiłem trochę bandaży.

Jutro zabiorę się za resztę kół, kółek, kółeczek...

 

hehe no kółka, kółeczka ... znam to znam. Zemsta niemieckich konstruktorów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy to taki "praktyczny" naród . Nie wiem, czy średnica wykałaczek (1,7 mm) będzie odpowiednia. W razie czego zostaje kupno paczki długich patyków do szaszłyków za przysłowiowe 4,50 zł. Może starczy do 32 "kółeczek" (nie licząc ewentualnych zapasówek, jeśli takowe są) i jeszcze 4 "kół"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze biorę patyczek od lizaka jeden koniec wkręcam w imadełko a na drugim jest koło...

A jeżeli patyczek jeszcze ma zamałą średnice to nakładam na koniec troszkę plasteliny i już mogę malować.

Bardzo wygodnie się tak maluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za podpowiedzi! Jednak wygrała wykałaczka, jest idealna, dobrze się trzymają kółka, że też ja o tym nie pomyślałem

Trochę się pobawiłem

 

24gt8qf.jpg

 

Użyłem trochę szpachli:

4ftmz7.jpg

 

Kilka kół, kółek, kółeczek do kolekcji...

fd7vk9.jpg

 

Jako odskok od podwozia zrobiłem kilka dziurek, tam gdzie moim zdaniem są one niezbędne. Dodałem też te dwa uchwyty.

28chm9z.jpg

 

No i to na dziś tyle, jutro biorę się dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

 

Nowe napinaki

ejzchv.jpg

 

Trochę szpachli:

2mdiiiu.jpg

 

Założyłem koła napinające, bo sądzę, że nie trzeba ich malować oddzielnie.

k2bpes.jpg

 

Trochę wanny

2ce0wuc.jpg

 

Jeszcze trochę dołu:

34s5lqt.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem dzień przerwy od klejenia Dalej się pobawiłem z dołem, dorobiłem ów nowszy typ wlewów paliwa i sprzęg (przy robieniu go, doznałem kontuzji i krew tryskała pod sufit ). Na wydechach zrobiłem fakturkę z kleju, obejrzałem to na czyimś modelu i mi się spodobało. Ale teraz tak sobie myślę i nie wiem czy dobrze zrobiłem cóż najwyżej to zmienię

Zdjęcia:

 

o8v1bm.jpg

2q80pe1.jpg

978n42.jpg

 

Ktoś mi może powiedziec po co są te dwie dziurki po lewej stronie? Zaszpachlować je?

 

2hpqg6p.jpg

2hzn1u8.jpg

161mdec.jpg

Tu muszę poprawić... więcej szpachli trzeba

4zud61.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może powiedziec po co są te dwie dziurki po lewej stronie? Zaszpachlować je?

 

Te dwie dziurki są na tłumik silnika obracającego wieżę. W wersji J już go nie było, więc śmiało szpachluj.

 

Popraw te uszy. A faktura na wydechach jest bardzo fajna! powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.