Skocz do zawartości

BTR-82am Trumpeter po przeróbkach.


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zbierałem graty i ciężko było dostać prawie wszystko. Nie zamierzam robić zetek jak zj%%y. Model będzie w barwach załączonych wg instrukcji. Kleiłem nie tak dawno btr-70 i widzę że podwozie to to samo więc znajomy temat więc pójdzie szybciej budowa :) w planach jest również btr-80a w barwach Węgierskich/Chorwackich. 

IMG_20220808_185053.jpg

IMG_20220808_184944.jpg

IMG_20220808_185014.jpg

IMG_20220808_185103.jpg

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czasu mało to i postępy marne... Ale coś tam się dłubie :) strona 4 :) Tak przymierzyłem nie gotową jeszcze wieże i dostrzegłem zwichrowaną górę kadłuba 😞 trzeba będzie prostować...  Chociaż jak patrzę na fotki złoma który był porażony pociskiem termobarycznym i był eksponowany w kraju z msta, t72 i tigrem to aż mnie korci zrobić identycznego 😂

IMG_20220816_211823.jpg

IMG_20220816_211816.jpg

IMG_20220816_211808.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zawieszenie zrobione :) kadłub wyprostowany i zostało wklejone parę detali :) wieża zrobiona, koła pasują idealnie.  Cdn...  Może ktoś podpowie jak zrobić imitację spawów. 

IMG_20220821_221523.jpg

IMG_20220821_221516.jpg

IMG_20220821_221506.jpg

IMG_20220821_221456.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dla mnie newralgiczny element na którym spaw musi być obowiązkowy :) jest to wspawana blacha która zasłoniła stanowisko strzelca od tej strony. Taki rombik wspawali ruskie. Swoją drogą nie wiem po co.  Może po tej stronie dali aparaturę radiowa typu Jammer.  

Screenshot_20220822-070948.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Najbardziej dla mnie newralgiczny element na którym spaw musi być obowiązkowy :) jest to wspawana blacha która zasłoniła stanowisko strzelca od tej strony. Taki rombik wspawali ruskie. Swoją drogą nie wiem po co.  Może po tej stronie dali aparaturę radiowa typu Jammer.  

 

Co do imitacji linii spawów- najprostszy i najtańszy sposób:

 - świeczka

- zbędna ramka po wypraskach modelu

- nożyk modelarski lub ścięta wykałaczka  (w zależności od grubości spawu)

- cienki klej, modelarski najlepiej Tamiya Extra Thin

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli upierasz się na 100% zgodności, to część 82am miała gładkie te półki nad kołami, Ty masz "ryflowane" "łebkami nitów', taka namiastka powierzchni antypoślizgowych.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło tak. Bardziej nie kombinuje bo spierdziele to co jest. Aż tak nie będę drążył tematu i pisał doktoratu z tymi półkami 😉 magisterka mi wystarczy 😂 co do kół to tylko je założyłem co by je skorygować żeby nie było efektu lewitacja kół. 

IMG_20220823_061938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki Voyagera się nie przydały.  Bo w zupełności mi stykneło to co miałem.  Stan na dzisiaj.  Zostało olinowanie, antena, Jammer i można malować :)

IMG_20220825_141758.jpg

IMG_20220825_141734.jpg

IMG_20220825_141721.jpg

IMG_20220825_141711.jpg

IMG_20220825_141701.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł taki :) Jammer narazie przyłożony na sucho bo będzie malowany osobno, razem z kołami.  Muszę jeszcze zrobić lusterka i będzie koniec. Na pobudzenie wyobraźni jedna fotka.   Coś mi do głowy strzelił kamuflaż piaskowy z Syrii :) Ma ktoś może jakieś fajne foty? 

IMG_20220825_172136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki kamuflaż widzę zostaje co sobie umyśliłem.  Planowo pójdzie Hataka seria C.

Hmmm może by tak dodrukować w 3D klimatyzator :) na górze ? I będzie wersja na wypasie :) I dorobić M-ATV z CROW II i mini dioramę jak sobie drogę zajeżdżają w Syrii :D

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorąży chcesz podkładki blaszane pod skrzynkę którą masz z zestawu żywicznego? To ta z nr 012. Takiego identiko nie zrobię bo kalek nie mam.  Będzie podobny z bocznym nr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na gospodarkę chińska to przez kilka lat będą do przodu potem USA ich zaora.  Do modelu muszę odlać lusterka od kamaza bo analizując fotki takie też są stosowane :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • SnajperTBG changed the title to BTR-82am Trumpeter po przeróbkach.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.