Skocz do zawartości

MAN TGA 6x4


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu 2008 zacząłem się przygotowywać do tego projektu i cieszę się, że w końcu mogę tą relację założyć.

Od razu zaznaczę, że tego MANa trzeba jednak traktować z przymrużeniem oka, dlatego, że jedno zawieszenie i zbiornik paliwa będą od Scani. Natomiast co do wymiarów i układu poszczególnych podzespołów to starałem się, aby to jak najbardziej dokładnie umiejscowić. A więc czas na pierwszą fotke ramy WB=3200:

 

f8347bc2fb50de86.jpg

 

Oryginalna rama została ucięta i między przód a tył dołożona została rama z żywicy pochodząca od Scani razem z zawieszeniem. Przewody jak to zwykle u mnie wykonałem z żyłki wędkarskiej. Z malowania nie jestem zadowolony także o tym nic nie napiszę, a generalnie chodzi o to, że chyba niepotrzebnie w dwoch kolorach to wszystko malnąłem Czarny to metalik Gunze, a brąz to Humbrol mat.

 

50788c0204abb3a9.jpg

4e5611a3c4bf157f.jpg

a2e81a8913eabb15.jpg

5956eaf78202e910.jpg

21aca25a21c6c16d.jpg

6900c1d76baf7f3c.jpg

 

Jak widać na fotkach jeszcze przed malowaniem odciąłem zbiornik paliwa, bo przy WB=3200 musi być krótszy, a ponieważ idealnie pasuje wymiarami od Scani to w jego miejscu zamontuję zbiornik od Scani. Nie będzie oczywiście też rezerwy.

 

6d3774783159c514.jpg

88d386af2b7bc583.jpg

 

Poniważ część elementów jest żywicznych to dodatkowo musiałem się zaopatrzyć w cyjanoakryl. Myślę, że dosyć ładnie to narazie wszystko wychodzi

Kabina będzie w zestawie kolorów: Humbrol bronze 55, brass 54 i silver 191 bez żadnej kalkomanii.

 

68caa8ef960c9b0e.jpg

b6e0847343f50efc.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie , świetnie , tylko czy nie znudziły Ci sie jeszcze te złotawe kolorki ? :P . Bardzo ładnie spasowane kolorki i paski , fajnie sie komponują ze srebrnymi nadkolami , no i wszystki w chirurgicznej dokładności i czystości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu, Marcin pokazał swoją klasę z nowym swoim modelem, jakim jest Man. Narazie czysto i wszystko, jak zawsze pięknie odwzorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że flota w firmowych kolorach Elefantesa wzbogaci się o nowy nabytek Narazie wszystko wygląda k: nadal podziwiam Twoją umiejętność malowania pędzlem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

O i w końcu projekt się rozkręcił Kabina bardzo fajnie zrobiona ,ale ramę mogłeś zrobić już w jednym kolorku Wiesz to tylko moje skromne zdanie ,ale tak pełen szacunek i podziw

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do ramy nada się do przeróbki żeby zrobić 6x4 CZY trzeba mieć nową inną

 

Wybacz ale za bardzo nie rozumiem tego pytania

 

Bodzio owszem masz racje powinienem całe podwozie zrobić w jednym kolorze, bo też mi się to teraz średnio podoba, ale znając siebie tak juz pewnie zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaką rame chcesz zastosować (chodzi o odległość między osią przedniego koła a osią pierwszego tylnego). Masz 3 opcje do wyboru (wymiary podaję dla skali 1:24):

13,3 cm - to jest ta wersja, którą ja robię,

15 cm

16,25 cm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolorki.Ty jesteś poprostu mistrzem pędzla kabina świetna.Też robie coś w stylu takich przeróbek jak ty teraz, tylko ja na 8/4.Ale pełen szacunek.No duże dla ciebie.A zapomniałbym będą ss bo mi tak jakoś pasuja do tego auta.Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie. Z tego co rozumiem to malujesz wszystko pędzlem. Jeśli tak to chylę czoła. Kolorki kabiny idealnie połączone. Podobnie jaki inni dodam, że rama jednak w jednym kolorze byłaby lepsza, ale do kwestia gustu. Czekam na więcej info z relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Oto powracam do tematu po rocznej przerwie i mam nadzieję, że w końcu uda mi się dokończyć ten modelik, a z jakim skutkiem to zobaczymy. Najważniejsze, że wziąłem znowu model do ręki i conieco podłubałem. Stan prac na dzień dzisiejszy wygląda tak:

 

ba176f3dd2e687a1.jpg

f29f53fbffafdd95.jpg

c38257ffff2e226c.jpg

3ba708888dc25739.jpg

638989e634874a50.jpg

1cf8d02613899724.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem model brzydki. Nie jest czysto sklejony, powłoka lakiernicza dno- wogóle nie ma powłoki. Co to wogóle jest.

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak na serio to nie ma o czym pisać, bo wszystko jest tak pięknie. Poprostu model cudowny. Powodzenia i życze szybkiego i owocnego SKOŃCZENIA MODELU.

 

Edit: Nie jest czasem widoczne łączenie baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do zbiornika sam go robiłes?Jak tak to jak uzyskałeś taki efekt?

 

Chrom Hellera ? Ze Scanii 141 -no ale wiadomo, niech autor tematu lepiej niech się wypowie

Co do TGA,no to mistrzostwo "pędzlownia"

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie baku zostawiłem po prostu z lenistwa, a nie będzie go widać bo na boki pójdą osłony międzyosiowe, natomiast zbiornik jest od Scani, bodajże z jakichś starych "track-akcesoriów", także był pokryty chromem przez producenta.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.