Skocz do zawartości

Kochanie,czy Ty oszalałeś?-Pz KpfwIV-F2Afrika(Madein Mazury)


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź bo ja zawsze (z przyzwyczajenia) używam mieszanek czarnej i srebrnej w różnych proporcjach a z kolorem drewna zawsze mam problemy (zazwyczaj proszę dziewczynę aby pomalowała elementy imitujące drewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

używam mieszanek

dobra droga, teraz pozostało tylko mieszać od brązów do pomarańczy - oczywiście w zalezności od zastosowania.

 

drewno, tu już nie ma reguły(przynajmniej dla mnie) - ja staram sie, aby każde narzedzie (rękojeść) różniło sie odcieniem od poprzednika - i tu znów mieszanie kolorków

 

 

Zdolna kobietka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już "powycierany"-PRAWIE, na zdjeciach dojrzałem gdzie jeszcze "dotrzeć"

Fotki za dnia:

DSCF0105.jpg

DSCF0103.jpg

DSCF0102.jpg

DSCF0101.jpg

DSCF0100.jpg

DSCF0098.jpg

DSCF0097.jpg

DSCF0096.jpg

DSCF0095.jpg

DSCF0093.jpg

DSCF0092.jpg

DSCF0091.jpg

 

 

Teraz dopracować narzędzia, pomalować "gumy", wkleić co się da na stałe( bo niewszystko jest ), obijanka cd.

Na koniec kurzenie i POSKŁADANIE Friuli (AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!)

Statyści na sam koniec, bym choć z tankami wyrobił się w czasie(jest go już niewiele)

 

Jak widać IV mocniej ciemniejsza, powiem Wam, że jest dość ciężko robić dwa modele na raz i starać się, by choć trochę sie od siebie różniły(stawiając 1 obok 2)

Mam nadzieje, ze jeszcze bardziej "poróżnią" je dodatki

 

 

tym razem tyle.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego zostanę przy washu i suchym pedzlu.

Wedle woli, ale w ten sposób się nie nauczysz.

 

Ostatnia warstwa sido na IV, teraz retusz i oleje(III to samo,ale już nie mam sił na ładowanie kol. fotek, więc beda na przemian ;p:

DSCF0119.jpg

DSCF0115.jpg

DSCF0114.jpg

DSCF0113.jpg

DSCF0112.jpg

DSCF0110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko ?

EEE bardzo ostro, ale tak właśnie lubię, co zrobić

Nieraz się ugryzę w ..palce, i stopuję, ale nietym razem .

 

 

To teraz coś o NAPIĘCIACH, których na forum nie brak, to także tematyczne-mianowicie POWIERZCHNIOWE.

Często i gęsto z nim walczymy - nieraz nie trzeba ;)

 

Ja sobie je wykorzystuje do malowania kółek, których jak wiemy w pojazdach niemieckich (WWII) nam nie oszczędzono.....

Jest 'szkoła'-malowania od szablonów, która mnie raczej nie interesuje- po co sobie utrudniać życie?.

To samo,alternatywne zastosowanie tyczy sie malowania kół emaliami, tylko płyny inne ;)

 

Mamy problem:

DSCF0121.jpg

 

Kółko na modelu, z ręki wyjdzie, ale..no właśnie, sporo pracy, nerwów.

 

Biorę jakis koreczek, nalewam doń Warszawianki (zródlana/wislana), zapuszczam czarną farbkę(akryl po zmieszaniu z H2O matowieje)

Mieszam , i na zalakierowane błyskiem kółka(sidolux) powoli zapuszczam ciecz, napięcie powierzchniowe nie wypuszcza płukanki poza bandaż:

DSCF0125.jpg

DSCF0124.jpg

DSCF0123.jpg

Czynność ponawiam, aż płukanka dość mocno zaczerni mi newralgiczne miejsca- styk gum z felgą, póżniej rach, ciach gęstsza farbką w koło i ...pomalowałem koło ;)

DSCF0126.jpg

 

 

Nawet jeśli gdzieniegdzie pozostanie nam minimalny "ubytek"- to łatwiej jest dostawic kropeczkę, czy dwie, aniżeli próbować gęsta farbą malować na raz.

 

Co wazne, nawet jeśli mi skapnie kropla, czy dwie- moge ja natychmiast zetrzeć wacikiem, bez uszczerbku dla modelu.

 

 

 

Ktoś nie wiedział- wie

Ktoś wiedział...to wiedział O !

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Jankowski Czy robisz odpryski także gąbka opisz jak nakładasz farbę na gąbkę bo chyba wypróbóje tę metodę.

 

 

Tak, jak chce "ostrzej" poszaleć- "doużywam" gąbki

Tu także nie ma żadnych trudnych ruchów, po prostu maczam gąbkę w farbie, "odsączam" na papierze do momentu, az mi pasuje wielkość ciapek i tapuję po modelu.

 

Jednak wstępnie polecam pędzelek, wpierw porób delikatne odpryski gdzieniegdzie - dobrze byłoby, jakbys miał kogos pod ręka, kto non stop sie w model nie wpatruje, by Ci powiedział STOP - zadaj 100 razy to pytanie tej Osobie, aniżeli masz przedobrzać jak np ja.

Jesli nie masz, rób kilka obdrapań, wrzuć na 4um - nie rób na siłę, spokojnie, dowiesz się czy starczy, czy jeszcze i gdzie dostawić.

Po pierwszych sztukach paćków będziesz zachwycony, ALE podejdź spokojnien, pstryknij fotkę, wrzuć, poczekaj na odp- obicia zawsze możesz dostawić( po filtrach,płukance, a przed kurzeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustynia nie pustynia sprzęt zawsze się niszczy. Kolor obić to nie koniecznie musi być tylko rdza, ale wyłażący spod piaskowego kolor poprzedni czyli ciemny szary. Dunkelgelb kładziony mógł być pospiesznie, wiadomo po Francji nowa kampania się szykuje. do tego po tym czołgu się ciągle łazi, farba schodzi, piasek leci z wiatrem, wszystko się wyciera do metalu. Wilgotność [powietrza spora wbrew pozorom, więc i na rdze długo się nie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.