Skocz do zawartości

Kochanie,czy Ty oszalałeś?-Pz KpfwIV-F2Afrika(Madein Mazury)


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to pojechales Rafale efektami!

Ja osobiscie raczej wole meczyc i waloryzowac kolor bazowy niz

go zdzierac, ale doceniam postepy w Twoim warsztacie - pro robota.

 

 

PS Czekam finalu bo jeszcz tylko tydzien

a ja nawet nie psiknalem podkladem jejku jej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie ,ale niestety nie znalazłem tego co mnie interesuje.Jak robisz te wszystkie przetarcia?Jaką farbą?I jakimi farbami malujesz model.Jeśli to było napisane to sorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doceniam postepy w Twoim warsztacie - pro robota.

Dzięki

 

 

Jak robisz te wszystkie przetarcia?Jaką farbą?

Coś słabo czytasz, nawet na tej stronie jest jak:

 

 

Tak, jak chce "ostrzej" poszaleć- "doużywam" gąbki

Tu także nie ma żadnych trudnych ruchów, po prostu maczam gąbkę w farbie, "odsączam" na papierze do momentu, az mi pasuje wielkość ciapek i tapuję po modelu.

 

Jednak wstępnie polecam pędzelek, wpierw porób delikatne odpryski gdzieniegdzie - dobrze byłoby, jakbys miał kogos pod ręka, kto non stop sie w model nie wpatruje, by Ci powiedział STOP - zadaj 100 razy to pytanie tej Osobie, aniżeli masz przedobrzać jak np ja.

Jesli nie masz, rób kilka obdrapań, wrzuć na 4um - nie rób na siłę, spokojnie, dowiesz się czy starczy, czy jeszcze i gdzie dostawić.

Po pierwszych sztukach paćków będziesz zachwycony, ALE podejdź spokojnien, pstryknij fotkę, wrzuć, poczekaj na odp- obicia zawsze możesz dostawić( po filtrach,płukance, a przed kurzeniem)

Farby to metalizery( Model Master, Gunze, Vallejo) akrylowe i emalie plus farby olejne dla plastyków Mig oraz Talens

 

Sam model to Farbki Gunze i Vallejo -akryle

 

 

W chwili obecnej model(IV) ma mat i zaczyna sie ubierać w graty, które mu zostały przygotowane.

 

p.s.

"PS Czekam finalu bo jeszcz tylko tydzien

a ja nawet nie psiknalem podkladem jejku jej:) "

 

Ano jejku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak chce "ostrzej" poszaleć- "doużywam" gąbki

Tu także nie ma żadnych trudnych ruchów, po prostu maczam gąbkę w farbie, "odsączam" na papierze do momentu, az mi pasuje wielkość ciapek i tapuję po modelu.

 

Jednak wstępnie polecam pędzelek, wpierw porób delikatne odpryski gdzieniegdzie - dobrze byłoby, jakbys miał kogos pod ręka, kto non stop sie w model nie wpatruje, by Ci powiedział STOP - zadaj 100 razy to pytanie tej Osobie, aniżeli masz przedobrzać jak np ja.

Jesli nie masz, rób kilka obdrapań, wrzuć na 4um - nie rób na siłę, spokojnie, dowiesz się czy starczy, czy jeszcze i gdzie dostawić.

Po pierwszych sztukach paćków będziesz zachwycony, ALE podejdź spokojnien, pstryknij fotkę, wrzuć, poczekaj na odp- obicia zawsze możesz dostawić( po filtrach,płukance, a przed kurzeniem)

Polecam jeszcze zasadę "jeśli myślisz, że zrobiłeś połowę (/jedną trzecią) obić, to znaczy, że jest ich odpowiednia ilość". Dobra jest też metoda "na nockę". Obij trochę, idź spać, rano wstań i popatrz. U mnie to zadziałało i mimo, że obijałem czołg pierwszy raz i kładłem się spać z poczuciem, że zrobiłem za mało, rano wydawało się być ok.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koła napędowe i naciągowe robisz jakimś metalizerem czy po prostu ołowek??

 

Nie lubię zbyt dużej ilości obic, ale tutaj ich monstrualna ilośc wygląda naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój szczerbol paszczoszczęki nie wróży nic dobrego... Rafale czyżby w Twojej głowie rodził się nowy sposób malowania modeli

Cicho, to tylko opcja

 

 

A koła napędowe i naciągowe robisz jakimś metalizerem czy po prostu ołowek??

W chwili obecnej, to tylko dwie warstwy farb metalicznych, będzie trzecia..ta ostro"wyślizgana"

 

Co do obić, cóż moje wizje styrańców sa dość "jaskrawe" - pisze raz wtóry, lubię ;)

 

Pz III- właśnie dostaje...dostaje, już ma kilka kółek od innego wraku, drzwiczki boczne w pz grau(z pozostałościami nr. takt dawcy) i brak jednego wahacza, musze tam tylko "dospawać" kawałek stali, żeby sie piasek nie dostawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardzo te części kół napędowych, które potem będą pod gąskami. Reszta zrobiona w pełni pro, ale jak dla mnie przesadzona. Ale poczekam na efekt w macie - może bardziej mi się będzie podobał. Najważniejsze, żebyś Ty był zadowolony Generalnie robota pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że jedno przekleństwo wobec tego modelu przeboleję i nie wytnę

Rafał, ładne zdjęcia Ci wychodzą coś ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wyglądają jakby przetrwały wszystkie burze piskowe, bombardowania, zawał sklnej sciany i ostrzał z brenów .

 

Ale mają w sobie to coś, że nie wyglądają źle, tylko przyciągają oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetrwały wszystkie burze piskowe

Jeden z nich, na chwile obecną jest w trakcie, albo tuż po ;)

DSCF0239.jpg

DSCF0238.jpg

DSCF0236.jpg

DSCF0234.jpg

DSCF0233.jpg

DSCF0232.jpg

DSCF0231.jpg

DSCF0229.jpg

DSCF0228.jpg

DSCF0225.jpg

DSCF0224.jpg

gdzieniegdzie podciagne, bez aparatu tego nie widać, oczywiście puszczę trochę oleju(mam nadzieję, że nie schrzanię) z zawieszenia.

 

IV czeka to samo,a III gąski i prawie finisz,więc powinienem sie wyrobić w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.