Skocz do zawartości

Kochanie,czy Ty oszalałeś?-Pz KpfwIV-F2Afrika(Madein Mazury)


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A nie sądzisz że trochę za duzo tego piachu? Co gorsza ciężko to uznać za piach. Bo jak sądzę on się objawia raczej jako pył , a tu widzę jakieś takie bryłko - grudki, w dodatku bardzo jasne i mocno odcinające się od reszty. Pomyśl o tym bo do tego momentu siedziałem z opadem szczeny - ale po tym piachu mi się trochę podniosła... Poza tym sypki piasek nie będzie przylegał do pionowych powierzchni, chyba że są zaolejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzisz że trochę za duzo tego piachu? Co gorsza ciężko to uznać za piach. Bo jak sądzę on się objawia raczej jako pył , a tu widzę jakieś takie bryłko - grudki, w dodatku bardzo jasne i mocno odcinające się od reszty. Pomyśl o tym bo do tego momentu siedziałem z opadem szczeny - ale po tym piachu mi się trochę podniosła... Poza tym sypki piasek nie będzie przylegał do pionowych powierzchni, chyba że są zaolejone.

 

Mam tylko pytanko - byłeś w jakims pustynnym kraju?? Jak nie to polecam, żeby zobaczyc czego potrafi się trzymac ten piasek, szczególnie po pustynnej burzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem - co prawda po Saharze nie ganiałem, ale jednak. No może i masz rację - co nie zmienia faktu że ten piach mi się nie podoba. Chylę czoła przed umiejetnościami Rafała - ale to mi się po prostu nie podoba i już. Wygląda nierealistycznie. Ale chyba każdy ma prawo do własnego zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sypki piasek nie będzie przylegał do pionowych powierzchni, chyba że są zaolejone.

 

Wygląda nierealistycznie. Ale chyba każdy ma prawo do własnego zdania?

 

A ja się nie zgodze... oczywiście każdy ma swoje zdanie

panzerIV2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba każdy ma prawo do własnego zdania?

Dokładnie, ja podpatrywałem sobie np to:

http://afrikakorps.org/_photos/501/501Tiger142Front.jpg

http://afrikakorps.org/_photos/501/501Tiger142Mud.jpg

http://afrikakorps.org/_photos/501/501TigerMaint.jpg

 

To chyba rozwieje wszelkie wątpliwości( co nie oznacza, ze zamierzam przekonywać na siłę itd.)

 

 

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego piasku i ogólnego przykurzenia- nie jest wszędzie jednolite, ma "jakaś fakture" - nie jest płaskie itd.

Miałem w pierwszej wersji dac afrykańska ziemie, ale jestem jeszcze zbyt cienki( po prostu tego nie widzę)- wykonując sd kfz 222 Afrikakorps z dukw pewnie sie pokuszę.

Należy także pamietac, że Afryka to nietylko piach, nietylko susza itp

 

Sam kurz i piach w rzeczywistości jest lekko brunatny(?)- taki ciężki do okreslenia kolor- na pewno nie jest jasnoszary/zółty itd

 

IV po burzy:

DSCF0246.jpg

DSCF0245.jpg

DSCF0242.jpg

DSCF0241.jpg

DSCF0240.jpg

DSCF0248.jpg

DSCF0245.jpg

 

I razem:

DSCF0255.jpg

DSCF0253.jpg

DSCF0251.jpg

DSCF0249.jpg

męczym dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.