Skocz do zawartości

Kochanie,czy Ty oszalałeś?-Pz KpfwIV-F2Afrika(Madein Mazury)


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Blaszki to z zestawu Voyager do IV AFRIKA, niestety do dragona średniawo pasują.

 

Troszkę wiecej....to już prawie finał składania,wrzucam kanistry..tony x masy (Przedbiegi przed tygryskiem, który bedzie wygladał jak jeden wielki kanister

 

Oczywiście z domu wziąłem niete friule co trzeb...zatem na dach weiży poszły magic track.

Trafia także na przód wanny i być może na płytę między wizjerem a kaemem.

Nie wiem też,czy czasem nie wywalę haków na wieży i zastąpie je wyrzutnikami granatów...

To co dodłubałem:

ResizeofP8038833.jpg

ResizeofP8038832.jpg

ResizeofP8038830.jpg

ResizeofP8038829.jpg

ResizeofP8038828.jpg

ResizeofP8038823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem też,czy czasem nie wywalę haków na wieży i zastąpie je wyrzutnikami granatów...

 

Przecież były montowane za hakami - te elementy nie kolidują ze sobą... z tym, że wczesnych G(F2) z Nebelkerzenwerferami to nie uświadczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Jankowski Powiedz mi proszę bo wprost nie mogę tego zrozumieć poco mając magic track które są jak dla mnie najlepszymi gąsienicami które przemysł modelarski stworzył i dodaje je do reszty modelu Kupujesz furile które kosztują 100 zł czy tylko po to aby ci się ładnie układały na modelu przecież z twoimi umiejętnościami z plastikowymi możesz zrobić to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Jankowski Powiedz mi proszę bo wprost nie mogę tego zrozumieć poco mając magic track które są jak dla mnie najlepszymi gąsienicami które przemysł modelarski stworzył i dodaje je do reszty modelu Kupujesz furile które kosztują 100 zł czy tylko po to aby ci się ładnie układały na modelu przecież z twoimi umiejętnościami z plastikowymi możesz zrobić to samo.

 

haha bo taka jest zaleta bycia dorosłym

Ma się własną kasiorkę i można wydawać na co się chce, hehe

A koszty, nie przesadzajmy, stówa to teraz nawet na pół zbiornika paliwka nie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friule mozna zblackenitowac i to jest HIPER plus - plus ok 40 pln , ;)

Można też nadzwyczajnie w świecie pomalować.

TomaszDudekTak jak wspomniał Mazii, będziesz przyzwoicie zarabiał to szybko "Magic Tracki" staną się dla Ciebie zbędnym dodatkiem do modelu.

Podobnie zestawowa lufa, liny i wiele innych pierdół.

Wszystkich zalet Friuli nie chce mi się wymieniać, ale przy doskonałych jak twierdzisz "MT", ruchomego zawieszenia nie zrobisz.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek.....dają komfort, to dla mnie najważniejsze.

Blacken it to fajna sprawa i nie podlega to stwierdzenie żadnej dyskusji.

By uzyskać taki efekt, należałoby ślęczeć nad gąskami sporo czasu z pigmentami,olejami i te pe...a tu 10 min i już mamy z głowy.

 

Z Magic Track można uzyskać ruchome zawieszenie, Wodzik 730 w Swojej relacji pokazuje Jagdtigera, do którego zaczął LATA ŚWIETLNE TEMU takowe wykonywać(nawiercał każde ogniwo z osobna)- -jednak namówiłem Go do friuli.

 

A teraz pokleimy kanisterki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja zalety furili znam po prostu dziwię się że nie szkoda wam na to kasy, przy modelach z gumisiami mogę to spokojnie zrozumieć nieraz dały mi w kość ale przy magic track nie za bardzo nic kończę powodzenia przy dalszej budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model idzie bardzo ładnie. Świetna lufa. To Armorscale? Gdybym mógł coś doradzić, to przednie wizjery na wieży nie otwierały się w taki sposób.

 

Pokrywa wizjera nie unosiła się prostopadle do płyty czołowej wieży, tylko równolegle do góry. Te "haki" które są odlane z tą częścią były ruchome w dwóch miejscach. Zarówno przy pokrywie wizjera, jak i przy mocowaniu we wnętrzu wieży.

 

zdjęcie mało wyraźne, ale coś tam widać:

 

Pz4F2_1.jpg

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Radku, tak to Armorscale,niestety, reszta słabo pasowała,więc wyciąłem tylko to, co było niezbędne(fotki z relacji) i adaptowałem do części dragona.

 

 

zdjęcie mało wyraźne, ale coś tam widać:

Mimo szczerych chęci nie udało mi się go zobaczyć.

Próba przejścia pod adres jest niemożliwa(pewnie to wina łączą).

Z resztą prawie w ogóle nie mogę oglądać Waszych zdjęć modeli......za kilka dni to się zmieni ;)

 

Jeśli chodzi o okienko, popatrz na fotki - tak zamierzam je umocować.

W 2 komputerze, w domu mam fotki gdzie ta część jest prawie obrócona w 2 stronę.

 

 

No nic, to teraz o afrykańskiej choince.....:

ResizeofP8048843.jpg

ResizeofP8048841.jpg

ResizeofP8048839.jpg

ResizeofP8048838.jpg

ResizeofP8048836.jpg

ResizeofP8048835.jpg

 

 

Większość tylko "leży" do fotek-niemniej zarys całości już mam.

Zapewne "wpadnie" jeszcze kilka drobiazgów, ale kanistry będą głównymi "bohaterami" modelika(wspominałem,ze wykonam w podobie tygryska...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okienko, popatrz na fotki - tak zamierzam je umocować

 

Teraz wygląda prawidłowo jak najbardziej

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to wcześniej wklejone były te blaszki podtrzymujące, ale nie było pokrywy wizjera? Jeśli tak, to przepraszam za zamiesznie. Na fotce wyglądało to jakby były otwarte całkowicie do góry...

 

Jak na razie idzie super! pozdrawiam Mazury!

Ja też niedługo wyruszam z miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie widziałem jeszcze tak obładowanej IV ale podoba mi sie bardzo ;D

Ja także nie jestem zwolennikiem choinek, jednak raz na jakiś czas można poszaleć ;)

Nawet mam z tego przyjemność...i chyba mi się podoba

 

Jak na razie idzie super! pozdrawiam Mazury!

Ja też niedługo wyruszam z miasta Very Happy

 

Udanego wyjazdu !

 

Teraz model...

Wrzuciłem na przymiarkę kilka kółek(także zapasowych), podniszczyłem je conieco(nie byłbym sobą )

Dałem także "Kilka" zapasowych ogniw na tył oraz przód, w przednią taśmę zaadaptowałem NA RAZIE dwa kanistry(nie mam nic pod ręką, po powrocie się to zmieni)

ResizeofP8058861.jpg

ResizeofP8058859.jpg

ResizeofP8058858.jpg

ResizeofP8058855.jpg

ResizeofP8058852.jpg

ResizeofP8058851.jpg

ResizeofP8058850.jpg

ResizeofP8058844.jpg

 

Myślę także nad kilkoma gałęziami, na pustyni nocą zimno a ognisko byłoby w sam raz nie?

Skoro drzew jak na lekarstwo, to te znalezione zabrali ze sobą.....

Gdzieś pewnie zaplącze się jakaś szmatka, może w końcu flaga....jak mnie najdzie znów na strojenie, zadecyduję.

Troszkę mi przeszkadza pustka na powierzchni nadsilnikowej, kombinowałem coby tam dać:

a. wąska ,podłużną skrzyneczkę

b.wcześniej wymieniona flaga.

c.osobista/prywatna Jurorka widzi tam zwinięte liny,rzucone-czy lekko "o coś",jak określiła, zaczepione drutem.

Moje próby tłumaczenia,ze drgania,ze zsunęłoby się...nic nie dają, tam ma być lina i koniec !

 

 

Jako że dla oka było, to teraz dla żołądka...

ResizeofP8058862.jpg

SMACZNEGO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zakrawa na chorobę psychiczną...

Na chorobę psychiczną zakrawało by, gdyby Rafał nagle stwierdził, że tak naprawdę, to na żadnym forum go nigdy nie było, nie ma żadnej żony, rodziny , dzieci etc. , nie jest na żadnych Mazurach, a w rzeczywistości "nafazował" się klejem modelarskim i nigdy w życiu nie skleił żadnego modelu, bo utknął przy pierwszym i tak naprawdę ma 7 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

 

Na chorobę psychiczną zakrawało by, gdyby Rafał nagle stwierdził, że tak naprawdę, to na żadnym forum go nigdy nie było, nie ma żadnej żony, rodziny , dzieci etc. , nie jest na żadnych Mazurach, a w rzeczywistości "nafazował" się klejem modelarskim i nigdy w życiu nie skleił żadnego modelu, bo utknął przy pierwszym i tak naprawdę ma 7 lat

 

Rozwalił mnie ten tekst

 

Tak naprawdę ma 7 lat.. :] Dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,Panowie.....i Dzieci

 

 

Zamienił stryjek kanister ...na kijek, więcej niż dwa.. w ruch poszła siekierA !

 

ResizeofP8068891.jpg

P8068877.jpg

ResizeofP8068888.jpg

ResizeofP8068875.jpg

 

 

Tu JA !, mój model ..oraz szybA !

ResizeofP8068905.jpg

 

 

 

Model na wczasach...hm.

Czy jeśli coś, co lubimy, wykonujemy w każdym możliwym miejscu, jeśli odpoczywamy przy tym,

sprawia nam frajdę i daje inne trudne do opisania doznania-nazywamy chorobą ?

Więc tak,zatem jestem chory..na modelarstwo.

Było to dość "ekstrawaganckie" i nie wiedziałem czy w ogóle zda relację-mnie się udało.

Możesz i Ty, weź kilka narzędzi,pudełko z modelem i w każdej wolnej chwili od "zgiełku" urlopowego pobądź sam na sam ze Swoim hobby.

Niekażdy dzień jest pogodny, może nie lubisz sie opalać, może akurat nie masz ochoty popływać-zajmij się hobby.

Odpoczynek, to nietylko wspólne bycie na siłę, bo czym jest odpoczynek..kiedy Ty robisz to co inni wbrew Sobie?

Miałem czas na wszystko i narzekania nie było, był natomiast kompromis i wspólne zrozumienie

 

 

A tego oto pana nie przedstawiałem, pomimo upałów dzielnie przy mnie czatował(nie mylić z czatem-sieć/komunikatory)

Ganiał komary ode mnie i podziwiał widoki.

Kończąc budowę(prawie,detale już w domku) mogę śmiało stwierdzić..to były udane wczasy z modelem w tle, mam nadzieję że i Wam się udzieliły(pozytywnie),tym, którzy już po, wspominali własne oraz tym, którzy dopiero są przed wyjazdem ....

 

 

ResizeofP8068920.jpg

 

 

Pozdrawiam i do spisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOKSER? I MASZ TAKIEGO BOKSERA W DOMU? A ile dioptrii? TZN. ty, a nie piesio- bojowiec

Rafale - 1. Masz ty żonę tolerancyjną. 2. Masz zapał i umiejętności. A poza tym, nie wyobrażam sobie wożenia płytek szklanych czy lustrzanych[ bo resztę do plecaka by wpakował} -ergo, ma się jednak duży samochód, hm? Ale fajnie, żeś w jakichś czystych rejonach wylądował -może jakie skorupki raków pan znajdzie do towarzystwa dla Szermana? One w końcu też linieją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej boxerek nie jest, i nie raczej..a na pewno;)

 

 

1. Masz ty żonę tolerancyjną.

Niestety to musi działać w obie strony

 

2. Masz zapał i umiejętności.

Dokładnie, zapału mi nie brak, co do umiejetności, dzieki, jednak model chyba kazdy( a przynajmniej większość) potrafi zlepić...w końcu to takie puzzle;)

 

A poza tym, nie wyobrażam sobie wożenia płytek szklanych czy lustrzanych

Szybka do zdjęć nie była wypadkową przemyśleń, jakby to artystycznie pokazać itd.

Szybka była wypadkowa wypadku oraz/i mojego lenistwa-nie chciało mi się szukać tła, a po zobaczeniu jak wszystko się ładnie w niej odbija,powziąłem decyzje że z niej skorzystam-chyba nieźle, a przynajmniej ciekawie(moim zdaniem) to wyglądało- szybka jedzie ze mną do Wawy:lol:

A skąd ona, ano z telewizora(dość leciwego) który to zepsuł się wieki temu, szybka była podstawka pod jakieś kwiateczki o dziwnej nazwie;)

 

 

Co do raczków, owszem, latałem po brzegach, niestety większość..zasadniczo wszystkie były w drobiazgach(skorupki), natomiast te raczki które widziałem były dość małe, jak wiemy są chronione wymiarem ;)

 

 

BTW tak mnie "MOLESTUJESZ" o te dziwolągi ,ze chyba zainwestuje w homara :p

 

pzdr( z krzywą miną, czas laby się kończy

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele inne niż inne, są chyba "rewolucją", piszesz o fixacji, słuchaj...już szukałem po lesie trupków żuków...wiesz,w malowaniu DKGB,ze znaczkiem VW byłby czymś na miarę Szermana, nie wpadł na to nikt-wpadają na to ludzie chorzy...jak przeczytałem;)

Nistety,jak to bywa, martwego nie znalazłem...zostawiając te,które dalej toczyły swe kulki...dla dzieci.

 

 

Ze Skoti`m juz PW wymieniliśmy,może coś z tego wyjdzie-jesli i Ty coś w temacie zdziałasz(kraby z Turcji) także je przyjmę, by mieć dla siebie i Was(jak mniemam) przyjemność z tworzenia modeli nietypowych.......

Niech ktoś mi powie, ze modelarstwo ma granicę, jaka niby zapytam?

WG mnie ogranicza nas tylko przestrzeń, odległości itp.

Szczerze zachęcam wszystkich do takowych udziwnień raz wtóry.....

Bądźmy dziwni,bądźmy inni, bądźmy modelarzami...w końcu pomalujemy wszystko !

 

 

Relacja, wracając do realiów dnia codziennego(koniec urlopu), wziąłem się za "merytoryczny" kolor farb.

Paweł(Wodzik730) stoi na afrika braun,dla tanka.

Do 43` ma rację, jednak jeśli ktokolwiek ma lepsza wiedzę w owym temacie-także wezmę pod wzgląd,

Jesli nie powie teraz, później niechaj zamilczy w temacie.

Co dojdzie, dojdą jeszcze woreczki, po zobaczeniu zdjęć Radka, mój model okazał sie zbyt "precyzyjny".

Wszystko lezy u mnie jak w zegarku,kolejny mój błąd.

Woreczki standardowo zrobię z masy Tamiya, postaram się wprowadzić nieco nieładu(zmniejszyc powtarzalność), czego w tym modelu zabrakło.

Liczę na Wasze sugestie, bardzo mocno-te które będę w stanie wykonać , zrobię.

Chciałbym, aby pomysł Piotrka(Reggy) zyskał większą aprobatę.

 

O co mi chodzi?

Chodzi mi o to, ze pomysł SZP Reggy ma tę zaletę,ze nie ma wygranych ni przegranych-ogranicza Nas jedynie FANTAZJA..popatrzmy na projekty Mathiew,Adama,podwodnego grafika( i całej plejady reszty midelarzy,których nie wymieniłem....nie bójmy się;)

Projekt możesz przyjąć jako wyzwanie, by pokazać co to nie Ty,mozesz takze przyjąć jako wspólną zabawę.

Co możesz udowodnić?

Sobie-nic(jednak będziesz madrzejszy o kolejny model!)

Mnie ?

Że niekoniecznie trzeba zebrać tony niepotrzebnych świecidełek(medale,wystawy, surowe oceny ludzi,którym takze gul lata widząc Twoją pracę),a osoby Tobie bliskie (pewnie i MY) pocieszymy oko modelem.

 

 

 

Reggy,jak mniemam postawi post o głosowaniu, chciałbym aby dołączył także i ranking w tematyce pancerki.

Z mojej strony "poświęce" MP3 512 firmy Tchibo/TCM/ GB oraz, na wyróżnienie Jagdpanther 1:72 firmy Dragon

 

 

koniec elaboratu.....

 

 

Piotrek, dzięki za projekt bez wygranych i przegranych ;)

 

 

p.s. -do powyższej wypowiedzi:

DSCF9375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.