Skocz do zawartości

Hotchkiss H-35 (FTF 1/72)


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy model mojej ośmioletniej córki Oli.

Na imprezie w Nowym Targu i Dobczycach moja córka zobaczyła, że modelarstwem zajmują się nie tylko "dorośli panowie" ale też dzieci a nawet dziewczyny. Tak więc zechciała zrobić "swojego czołga". W ten sposób na warsztat wjechał trofiejny H-35 z FTF. Modelik niewielki i części też niewiele, więc idealnie nadawał się na początek, żeby przejść do tego co najbardziej cieszy czyli malowanie. Przy budowie musiałem sporo pomagać, jednak już przy malowaniu i brudzeniu mój wkład ograniczył się tylko do pokazania jak wykonać dany efekt, podkład i lakier nanosiła aerografem. Zdecydowałem, żeby nie malowała narzędzi i czarnych obwódek na kamuflażu bo w tym wieku i tej skali byłoby to dla niej za trudne i mogłoby zepsuć efekt. Tak więc kamuflaż został trochę uproszczony a narzędzia w stylu "malowane razem z czołgiem". Zakładałem, że kalkomanie będę nakładać sam, ale się uparła że chce no i dobrze bo fajnie jej to wyszło. Kompozycję podstawki zaplanowaliśmy razem - słusznie powiedziała żeby nie dawać za dużo krzaczków i innych rzeczy, także sama z siebie stwierdziła ważną w modelarstwie zasadę, że mniej często znaczy lepiej. Wykonanie podstawki poza przyklejeniem dużego krzaka (ze względu na klej CA) całkowicie samodzielne. Wybaczcie, jeżeli jestem nieobiektywny (a na pewno jestem :) ) ale myślę, że zasłużyła na swoją galerię:

1.jpg.0c04d0334b252c53cac327ad2e1e0164.jpg

 

2.jpg.5e5ab8f3ebd5773c3fd589df2e951f4e.jpg

 

3.jpg.5312b9d04d814ecc6cf42f4aca7c66a6.jpg

 

4.jpg.48c8ddfc1548d37ee6e04507a9714dac.jpg

 

5.jpg.31f1df47df134b497873f9ddf730ad5c.jpg

 

6.jpg.de5eb14b7bebb0b3e597cb3ef946e113.jpg

 

7.jpg.f195da32d035b67fdea29b974882c370.jpg

 

8.jpg.cafddb7ffadd4e6d5d07f84423dbe442.jpg

 

9.jpg.29001778d8c008f2ebff5a4960d011ac.jpg

 

10.jpg.5db611c27ade4a5bd0509eae8c650eec.jpg

 

Edytowane przez TAW
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

zasłużyła na swoją galerię

 

Zdecydowanie, a także aby wylądował na stole na najbliższej wystawie. 
Przekaż młodej mocne High Five za ten model 

top-gun-high-five.gif

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

myślę, że zasłużyła na swoją galerię:

 Z całą pewnością. Gdybyś nie napisał, pomyślałbym, że to Twoje dzieło. No, może te kwiatki by mnie nieco zastanowiły 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adamo722 napisał:

Super:super: dioramka klimatyczna:wink:

Dziękujemy, staraliśmy się żeby było i "złote i skromne" 🤪

 

18 godzin temu, Moses napisał:

Zdecydowanie, a także aby wylądował na stole na najbliższej wystawie. 
Przekaż młodej mocne High Five za ten model 

top-gun-high-five.gif

Dzięki :piwo: Na początku siedzieliśmy z modelem przy stole jak amerykańscy naukowcy, teraz przybijamy piątki jak amerykańscy piloci :D Na następną imprezę modelarską oczywiście zabieramy "drewienko" ze sobą.

 

17 godzin temu, zaruk napisał:

Z całą pewnością. Gdybyś nie napisał, pomyślałbym, że to Twoje dzieło. No, może te kwiatki by mnie nieco zastanowiły 😉

Dzięki! To brzmi dla mnie groźnie bo w takim razie jeśli jej nie przejdzie ta zajawka to uczeń przerośnie mistrza :)  A podobieństwo do moich "dzieł" rzeczywiście jakieś może być - w końcu dostała do odtworzenia większość technik, które łojciec sam stosuje na swoich modelach. Póki nie wyrobi sobie własnych technik to będzie korzystać z tego co jestem ją nauczyć. A co do kwiatków to warunek był taki że mają być i już :wpier:. Ale gdybyś kiedyś trafił na inną galerię z czymś podobnym to pamiętaj, że prawdziwy mężczyzna fioletowych kwiatków się nie boi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.