Skocz do zawartości

Opel Olympia


PitersonL

Rekomendowane odpowiedzi

👍Gregory, Bulik58.  Wasza pomoc jest nieoceniona. 👍 Dziękuję. Ten warsztat jest jak to wspomniałem freestyle owy, ponieważ cały czas mam w głowie tę myśl, że odtwarzany Opel jest w rzeczywistości w nieco innej wersji - ciągle muszę sobie to powtarzać-to jakiś rodzaj modelarskiego zafiksowania 🤣🤣 Proszę więc Wszystkich o wybaczenie, bo wiem jak poważnie traktuje się w modelarstwie odniesienie do realiów. Z ciekawostek zaznaczę tutaj, że te opelki z uwagi na dostęp do przestrzeni małego bagażnika tylko od wewnątrz (po złożeniu tylnej kanapy - co odwzorowano w modelu Bronka ruchomą częścią) , były maksymalnie doładowywane konstrukcjami cargo. Oś w modelu ostatecznie unieruchomiłem - jest zbyt krucha. Odwzorowana jest natomiast prawidłowo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

Chyba na kacu moralnym , ale nie ma co wstydzic  super robota, nie zapomniej o recznej pilce do drzewa i lejku 😄 Twoja podporka pod poleczke jest za duza w porownaniu z oryginalem. 

 

image.jpeg.92fda540968eb45357d43551444ec9f8.jpeg

Tak, pewne różnice będą niestety. Olympia była malutkim pojazdem. Model jest małych rozmiarów. Dobór np. Figurek musi być przemyślany, żeby nie wyszła komedia. Natomiast planuję te dodatki. 

IMG_20220911_093733.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

Chyba na kacu moralnym , ale nie ma co wstydzic  super robota, nie zapomniej o recznej pilce do drzewa i lejku 😄 Twoja podporka pod poleczke jest za duza w porownaniu z oryginalem. 

 

image.jpeg.92fda540968eb45357d43551444ec9f8.jpeg

Tak, pewne różnice będą niestety. Olympia była malutkim pojazdem. Model jest małych rozmiarów. Dobór np. Figurek musi być przemyślany, żeby nie wyszła komedia. Natomiast planuję te dodatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bulik58 napisał:

Na ponizszej fotce widac tylko lewy blotnik

Z tego co można wywnioskować z dostępnych zdjęć,  to jeśli na prawym (patrząc w kierunku jazdy) błotniku jest proporczyk to na lewym jest WH. Ale widziałem też WH na prawym, a na lewym namalowany proporczyk. 

6.jpg

Ale są i takie, że jest, np. tylko godło jednostki na jednym błotniku i znak taktyczny na drugim.

Zdjęcie tylko do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj Panowie macie rację. Słuszne uwagi i po zastanowieniu myślę, że dwa czynniki: wzrost ludzi i czynnik ekonomiczny miały tu znaczenie. Niedziela była Spacerowa i mniej pracowita, ale:

1. Instrukcja Bronco jest fajna bo każe czekać z uzupełnieniem zawieszenia do czasu zrobienia wnętrza - i słusznie, nacisk na osie mógłby zakończyć się tragicznie. Najpierw trzeba powciskać fotele, tarcze z kołami na koniec, 

2. Ta sama instrukcja partoli kwestię oparcia tylnej kanapy i boczków... Polecam złożyć i wkleić jak u mnie, to będzie działało oparcie ruchome, 

3.minor robi dobre blaszki. Przede wszystkim są dość grube i twarde, kolor srebrzysty daje fajny efekt.  Dziś uzupełniłem grill.

4. Deska rozdzielcza wymaga zrobienia dwóch otworów w litym materiale (otwory radiowo-skrytkowe :)) . Niestety konstrukcja elementu sprawia, że trzeba zostawić rant wewnętrzny, którego nie ma w oryginale. Dodatkowo w otworach na zegary niwelujemy wskazówki. 

5. Profil z otworkiem na korbę do przepracowania - usunąłem,

6. Na masce dodany sygnecik Opla z fototrawionek

 

IMG_20220911_205826.jpg

IMG_20220911_212246.jpg

IMG_20220911_212305.jpg

IMG_20220911_212327.jpg

IMG_20220911_212416.jpg

IMG_20220911_212437.jpg

IMG_20220911_212504.jpg

IMG_20220911_212526.jpg

IMG_20220911_212545.jpg

IMG_20220911_214950.jpg

IMG_20220911_215819.jpg

IMG_20220911_215011.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Na fotce z ostatniego postu masz Opla Kadetta 

Zgadza się, bo jak wspomniałem już na początku robię freestyle. Podoba mi się dziób OLYMPII i gadżety z kadeta, stąd ten mix.  👍🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PitersonL napisał:

Tych pytań jest więcej. Myślę, że w ruch pójdą pędzle. Czy jest jakiś dobry lekki primer do aerodrafu? 

Co to jest lekki primer?  Akrylowy? One shot primer od miga majoneza jest całkiem spoko. Jeśli natomiast zależy Ci na tym by móc go szlifować to lepiej mr surfacer. Do samochodów lepiej 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś pracę youtube rów z Primerami... Decyzja będzie trudna. Mały wtorkowy skromny update. Koła. Choć wydają się proste wymagają uwagi. Wewnętrzny rant opony wymaga przeszlifowania by wśliznął się na kołpak/felgę. Koło może być ruchome - nie do końca jestem pewien w jakim celu, ale jest. Wymaga to sporo uwagi i umiaru w dawkowaniu kleju. Mi to wyszło, ale ostatecznie napewno wpuszczę pędzelkiem klej przy montażu żeby mi nie uciekł i się nie porozbijał.  Moje plany ewoluują w kierunku kamuflaż jeśli chodzi o barwę. Jasny kolor powiększa wizualnie model. Szary może wyglądać groteskowo w zestawieniu z figurkami. Planuję do towarzystwa jakiś pancerniaków/zmotoryzowanych artylerzystów. 

IMG_20220913_201209.jpg

IMG_20220913_201237.jpg

IMG_20220913_201257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.