Skocz do zawartości

Opel Olympia


PitersonL

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszam z nowym projektem. Na tapecie Opel Olympia w wersji z 1936/37 r.  Znalazłem zdjęcia przedwojenne z mojej miejscowości. Ten sam pojazd zaparkowany w dwuch punktach miasta. O dziwo były to zdjęcia pocztówkowe.

 

PYTANIA:

- CZY KTOŚ DYSPONUJE ZDJĘCIEM OPLA OLYMPII W SŁUŻBIE w Ludowym Wojsku Polskim

 

- czy znacie link do zdjęć wnętrza. Zastanawiam się nad kolorystyką. 

IMG_20220907_124411.jpg

IMG_20220907_124345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie. Tak, niestety widzę, że wbrew temu co sugeruje TORO w instrukcji, ten model opla olympii ze zdjęcia to wersja późniejsza (z zaokrąglonym grillem i maską otwieraną do góry.  Swoją drogą oglądam zdjęcia odrestaurowanych opli olympia. Będę musiał się zastanowić co ze światłami z tyłu i tylnym zderzakiem. bo opcji co nie miara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to były czasy dla motoryzacji...  a dziś plastik, nie mówiąc o silnikach.... jak mawia mój kuzyn teraz auta to "masa ryżowa i plastelina".  A tutaj na fotce Panowie w trójeczkę na przednim zderzaku... tylko miny mają nie tęgie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Tak na fotce jest albo Opel Olimpia De lux może też być Opel Kadett oba są czterodrzwiowe.  Bronco robi model dwudrzwiowy Model 1936/37 . 

Ok. To z którego zestawu można zbudować ten ze zdjęcia - sztabowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sztabowego Opla LWP można zrobić na bazie Moskwicza. 

https://icm.com.ua/technique/moskvitch-401-420-saloon/

 

Natomiast ja zamówiłem model od Bronka :)

Jakieś blaszki hiszpańskiego producenta (chyba niezbyt okazały zestaw) - zależy mi na zrobieniu solidnej atrapy grilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Malutki starterek dla smaczku.. Czyli wyniki riserczu :) i pytanie za 100 punktów. Kto prowadził ten blog z którego pochodzi zdjęcie winietki cabrio? Za chilerę nie mogę odnaleźć tego w sieci

Screenshot_20220907_202003_com.android.chrome.jpg

thumbnail_988927_746x466.webp

18991994714_ecccbd4764_b.jpg

olympia12g2k2t.jpg

Opel_olympia_1935-1937.jpeg

Screenshot_20220907_213300_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł się klaruje. Będzie to pojazd z cyklu "unknown unit" - czyli to co lubię, freestyle. Chciałbym odtworzyć tą skrzynkę i kanisterek z paliwem/olejem oraz lejek.

lampki konwojowej z tyłu i notki z przodu nie będzie - nie podobają mi się. Reflektorów też nie będę przesłaniał - zostaną szkła, bo w tym modelu Broncia wyglądają naprawdę dobrze (przynajmniej z tego co widziałem w in-boxach).  Model planuję w kolorze field gray (ale zrobię sobie z domieszką niebieskiego). i już korci mnie, żeby nawalić pigmentu w bieżnik (coś jak w prezentowanym już działku) 😅🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytania do Panów:

1. co to za jednostka z rogaczem na błotniku - podoba mi się bardzo

2. co to za proporczyk (taktyczny, czy co?) - używany tylko w wehrmachcie czy w luftwaffe też? - chciałbym taki dodać, a ten jest fajny bo nie ma na nim wrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Bronco widać, że z Niemiec ściągany, licznik przekręcony, po niezłym dzwonie, łyse opony, ale jest potencjał w tym pomyśle!!!. Niezły warsztat się szykuje!!!!

i tu się z Tobą zgadzam w 102% zapraszam zresztą do wspólnego projektu, może któryś z Kolegów też zajmie się oplem w tej lub innej wersji.

Zachęcam też do nadsyłania fotek frontowych opli, może jeszcze jakiś gadżet na którymś z wozów będzie wart odtworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregory napisał:

Takie oznaczenie miała 46 dywizja piechoty.

Pozdrawiam

Grzesiek

Dzięki. Zaraz prześledzę szlak bojowy tego unitu. Cześć Gregory! Żagań - sympatyczne miasteczko. Bywam przynajmniej 2 razy w roku. Czołgi pod jednostką, pałac księżnej Doroty, Misiek Wojtuś i Stalag Luft - piękne miejsce rekonstrukcji i żywej historii. A w dawnej restauracji piastowskiej miałem dawno temu weselicho :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58 dziękuję. Od razu jak w albumie się zrobiło :) i kolejny pomysł z fotek - linka na przedni bumper. Gregory, miło mi że generuje się dyskusja. Wklej proszę tutaj jakąś fotkę Twojego Panzer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem Twojej pracy. a propos dyskusji, która toczyła się na Twoim wątku - a dotyczącej wierności replik w stosunku do oryginałów. Nie to żebym był upierdliwy, ale... :)

czego tu wymagać od producentów modeli? po pierwsze - model musi się masowo sprzedać, więc musi być w miarę uniwersalny (oni tu liczą na aftermarket i gamę dodatków/konwersji)

po drugie - w muzeach i kolekcjach są dziś składaki, więc jak ktoś to ogląda i skaluje to mamy efekty jakie mamy

po trzecie - z całym szacunkiem, ale oprócz garstki "Wariatów" niewiele osób wie z czym mamy do czynienia. i to nikomu nie przeszkadza.

i to nie dotyczy tylko skali 1:35... pomnik przed jednostką w Żaganiu..... T-34 a obok pseudo sherman .... czyli jackson z 90mm armatą.... i pomalowany na "zielono" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.