Skocz do zawartości

Opel Olympia


PitersonL

Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie będzie identyczne jak na zdjęciach - tzn. Dzielona lampka pod brakiem i dwa światełka pod zderzakiem. No to zaczynamy nowy tydzień września. Wszystkim Modelarzom życzę udanego poniedziałkowego startu 👍😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Zapal w moderowaniu ? ale czego gdyz nie wiem o czym myslisz?

 

Bulik, dziękuję po prostu, że podtrzymujesz dyskusję, dzięki Tobie mam poczucie, że Ktoś to czyta i ogląda. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiPanowie, dziękuję za zainteresowanie wątkiem. Za mną pracowita noc. Niestety przekoloryzowałem model, ale generalne założenia udało się wykonać (konstrukcyjnie). Model choć ma małą ilość części, jest wymagający. Jak to piszą na opakowaniach "it is not a toy". Kłopotliwe elementy to: kruche zawieszenie, atrapa grilla, oświetlenie zewnętrzne, i wymagające uwagi oszklenie. Udało się, choć nad ranem miałem wrażenie, że powinni dodawać voucher do sanatorium po sklejeniu tego Opla. W weekend wrzucę zdjęcia pojazdu na galerię. P. S. Po wykonaniu modelu okazało się, że nie widać wnętrza. Wcisnąłem diodę smd do doraźnego doświetlania

IMG_20220923_074757.jpg

IMG_20220923_074814.jpg

IMG_20220923_074855.jpg

IMG_20220923_074912.jpg

IMG_20220923_074933.jpg

IMG_20220923_074951.jpg

IMG_20220923_075007.jpg

IMG_20220923_075023.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend szalony.  Przepraszam, że nie ma finalnych fotek Opla. Na finiszu dwa ostatnie detale: lejekni piła.   Ciężko się do tego zabrać bo kończyłem malowanie wiaduktu pod lokomotywę BR86

IMG_20220925_220544.jpg

IMG_20220925_220306.jpg

IMG_20220925_220124.jpg

IMG_20220925_220150.jpg

IMG_20220925_215841.jpg

IMG_20220925_215758.jpg

IMG_20220925_215819.jpg

IMG_20220925_215903.jpg

IMG_20220925_215920.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja: 

1. Plastikowe płyty

2. Bryły ze styropianu hydro (obróbka nożem termicznym), 

3. Fronton/portal tunelu - ręcznie rzeźbiony w piance, 

4. Kształt masywu: na styropian folia aluminiowa, na folię gips, 

5. Wykończenie: farba strukturalna, sypki mech i trawka 2mm, farby z palety Tamiya 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wszystko co jeździło i nie miało kopyt było fajne...:-)

Na całej wsi były ze 3 samochody.

Kilka motorów cz i jawy, a najpopularniejsze to mopliki.

Ogary, komarki, kadety...i 2 lub 3 ciągniki.

Ale pamiętam nazwisko właściciela: Borowczyk.

I podobno to była rodzina redaktora Borowczyka - speca od F1 .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Br86 fajna ale... sam model jest tak skopany że zdecydowałem  że go nie kupię, na FB jest relacja gdzie koleś poprawia ten model... robota ekstra ale Trumpeter zrobił wiecej błędów w nim niż ma części.

Ale zobaczę co wyjedzie finalnie z tunelu 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Greif napisał:

Br86 fajna ale... sam model jest tak skopany że zdecydowałem  że go nie kupię, na FB jest relacja gdzie koleś poprawia ten model... robota ekstra ale Trumpeter zrobił wiecej błędów w nim niż ma części.

Ale zobaczę co wyjedzie finalnie z tunelu 😉

Powiedziałbym raczej, że to braki niż błędy. Gdyby trumpek chciał zrobić tego kolosa w 100% zgodnie z oryginałem to byłby to model na 5000 części. W skali 1:35 rozmiar i tak robi wrażenie. Brak detali kłuje gdy patrzymy na armaturę kotła. Z drugiej jednak gdy popatrzymy na tego tendrzaka w skansenie w Chabówce, to uproszczenia też są widoczne. Nie waloryzowałem go niczym, i mam świadomość, że prawdziwy fan kolei potraktowałby ten model z pobłażaniem porównując go z którąś tam wersją produkcyjną, ale nie jestem ortodoksyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bulik58 napisał:

Jak powiedzieliby Czesi ......

Na dráze stojí lokomotiva,
paří se, olej s povrchu splývá,
ospale zívá

Syčí a sípe, zhluboka dýchá,
pára jí dmýchá z horkého břicha: .......

kiedys tez zaczolem budowac ten model Trumpka  ale  w krotkim czasie sprzedalem go z duzym zestawem blach Edka. Zawsze lubialem patrzec na loka gdy spuszczal pare , zabawy bylo co niemiara. 

 😊 

 

Taka czeski odpowiednik " jedzie pociąg z daleka"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

raczej błędy i to masakryczne, zobacz sobie wątek Kolegi Merten, w BR57 tej do pociagu pancernego -ostoja jest tyłem do przodu xD tak zdolnie odczytali rysunki, a w tym modelu jest podobnie bo to skopiowany model CMK.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „HANDHOLD HANDHOLDBASE BASE BASE .A DEL MANCORRENTE DETTAGLI TRAVE ANTERIORE FORWARD BEAM DETAILS OUTLETS TERMINALI CIRCUITO FRENI SERBATOIO LUBRIFICANTE GANCIO COUPLER LUBRICATION BOX TERMINALE CIRCUITO RISCALDAMENTO TRENO TRAIN HEATING CIRCUIT OUTLET”Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „an COMANDO COMANDO ATTIVAZIONE FISCHIO WHISTLE CONTROL RODS”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „OUT OUT OF THE BOX STEP GRADINO DA SCATOLA GRADINI LATERALI DELLA CALDAIA (1) BOILER SIDE STEPS (1) MODELS PHOTOETCHED STEP GRADINO FOTOINCISO ET MODELS GRADINO RICOSTRUITO BASE DA SCATOLA PEDANA FOTOINCISA REBUILT STEP THINNED DOWN KIT PART PHOTOETCHED ANTISKID PLATE”

zdjęcia tylko w celach dyskusji
 
Maurizio Ertreo poszukaj na FB to jego dzieło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek trafił niejako do galerii. Dziękuję za sympatyczną dyskusję Kolegom Modelarzom. Bulikowi dziękuję

za cenne uwagi i podpowiedzi 👍🖐️ oraz materiał porównawczy - fotki.  Praca na tym Forum jest fajna i owocna 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.