Skocz do zawartości

Kilka pytań...


Paweł94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy. Nie będę zakładał paru wątków naraz i wszystkie swoje pytania zamierzam zadać w jednym. Już na początek przepraszam za mało konkretny tytuł całego tematu, ale nie miałem lepszego pomysłu. Tak, więc teraz przechodzę do pytań:

1. Jakiego pędzelka użyć do washa olejnego w skalach 1:48 i 1:72...

Mam tu namyśli okrągły czy płaski i oczywiście jaki numerek

2. Szpachlówka Humbrola czy Revella?

3. Zamierzam kupić coś z niemieckiej pancerki w 1:72 (tak do 35zł). Co polecacie?

4. Klej z igłą - Wamodu czy Revella?

5. Jakim Humbrolem zastąpić Dunkelgelb?

6. Hm, jakim Humbrolem uzyskam taki jednolity kolor http://www.panzer.punkt.pl/panzers/2_tiger/color/Tiger_01.jpg

7. Czy Tiger E także jeździły w powyższym kamuflażu?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na początek ja Nie na wszystkie pytania znam odpowiedź, ale przynajmniej na część. A więc tak:

 

Ad1. Polecam okrągły ( moim zdaniem znacznie lepszy ), a jaki numer hmm... 1,0,00 ale to już zależy tylko i wyłącznie od upodobań jakie sobie wyrobisz. A na razie polecam viewtopic.php?t=6669.

 

Ad2. Humbrola nie miałem ale podobno jest dobry.Ja osobiście zacząłem używać Revella i nie narzekam. Myślę jednak że z tych dwóch spokojnie możesz wziąć jedną albo drugą i się nie rozczarujesz.

 

Ad3. W pancerce nie siedzę więc Ci nie pomogę.

 

Ad4. Polecam Revella aczkolwiek Wamod podobno też daje rade ( ja mam z pędzelkiem tej firmy i nie narzekam, choć wydaje mi się że troszkę zbyt szybko zaczyna zasychać jeśli położy się go cienką warstewkę ).

 

Ad5. Dunkelgelb- nasuwa się pytanie ale jakiej firmy? Choć odpowiedź jest prosta: znajdujesz w sieci przelicznik kolorów i tam wyszukujesz interesującą cię firmę i numer farbki jakiego koloru szukasz.

 

Ad6 i 7. Na te pytania nie jestem w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad5. Dunkelgelb- nasuwa się pytanie ale jakiej firmy? Choć odpowiedź jest prosta: znajdujesz w sieci przelicznik kolorów i tam wyszukujesz interesującą cię firmę i numer farbki jakiego koloru szukasz.

 

Miałem na myśli jakim Humbrolem można zastąpić Dunkelgelb Pactry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zamierzam kupić coś z niemieckiej pancerki w 1:72 (tak do 35zł). Co polecacie?

4. Klej z igłą - Wamodu czy Revella?

 

Rozejrzyj się na allegro.pl, wybór masz duży, a ceny właśnie do 35 złotych w tej skali

Ad.4 zdecydowanie odradzam klej wamodu. Używałem go i robiły się takie nitki ( szybko wysychał czy co) zdecodywanie Revell z igłą, albo humbrol również z igłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się na allegro.pl, wybór masz duży, a ceny właśnie do 35 złotych w tej skali

 

Kupować raczej będę w sklepie, myślę o JadarHobby lub MojeHobby. Planuje kupić model od razu z farbkami, rozcieńczalnikiem i pędzelkiem, a w pobliżu nie mam żadnego porządnie zaopatrzonego sklepu modelarskiego.

Po za tym ceny na Allegro są czasami nieco wyższe niż w powyższych sklepach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dla mnie nie ma znaczenia, sukces polega na umiejetnym przygotowaniu mieszanki i odpowiednim powycieraniu.

2. Nie wiem.

3. Dragon, Revell ewentualnie Trumpeter ale to juz ok 40.

Jak chcesz prosty i latwy model to kup cos z Trumpetera.

Prosty ale bardzo ladnie zdtalizowany.

4.Dla mnie klej z igla to porazka. Najlepszy jakim kleilem to Tamiya EXTRA THIN.

5.Od pewnego czasu farby dobieram na oko. Wejdz do sklepu zobacz jakies malowanie pudelkowe co ci ten kolor na nim odpowiada. Popros o wzornik farb i sobie na oko dobierz.

6. Jak wyzej tylko wzor juz masz

7. wydaje mi sie ze jezdzily, ale w wiekszosci mialy na ten kolor nakladane kamo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu szpachlówkę White Putty Tamiya, i nie będzie problemu. Bardzo szybko schnie i świetnie się obrabia.

A klej, to istotnie, najlepszy chyba jest Extra Thin Cement Tamiya. Ale nie do wszystkiego. Zaopatrz się też w jakiś właśnie klej o normalnej, gęstszej konsystencji z igłą lub pędzelkiem - najlepiej Revell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Jakim Humbrolem zastąpić Dunkelgelb?

Dunkelgelb = Humbrol 83 + Humbrol 93 (3:1)

Olivegruen = Humbrol 86

Rotbraun = Humbrol 160 + minimalna ilość Humbrol 19

 

Panzergrau = Humbrol 32 + odrobina Humbrol 31

 

7. Czy Tiger E także jeździły w powyższym kamuflażu?

Tiger I E late, (jak się domyślam, rozważasz kupno Tigera E Revella) jako podkład był stosowany Dunkelgelb, a na to kamuflaż z Olivegruen, bądź z Rotbraun, bądź oba (najczęściej). Pamiętaj, że jak myślisz o modelu Revella Late, to konieczne jest przed malowaniem zrobienie zimmeritu.

 

Jeśli chcesz tego uniknąć i malować pojazd na jednolity kolor, wybierz model Revella Tiger I Initial (afrykański, taki jak jest w galerii, w wykonaniu Paficy)

 

Przeglądając Twój wątek, w którym zastanawiasz się co wybrać, mogę jednoznacznie stwierdzić : Kupuj bez wahania Koenigstigera od Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Tylko, że strasznie się boję tego Zimmeritu .

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Nowy problem . Ten KingTiger Dragona ma tylko dwa schematy malowań, a ja się raczej skuszę na Normandię -

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=http%3A%2F%2Fwww.mojehobby.pl%2Fzdjecia%2F6%2F8%2F3%2F1228_2_dra7231_3.jpg

Wiecie może jakich Humbroli do niego użyć? Na MojeHobby nie mogę znaleźć numerków farb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że strasznie się boję tego Zimmeritu

Na początek, nie dziwię się, tak więc opcja Koenigstigera Porsche Turm też odpada, bo one wszystkie (50) miały zimmerit. Tak jak napisałem:

Jeśli chcesz tego uniknąć i malować pojazd na jednolity kolor, wybierz model Revella Tiger I Initial (afrykański, taki jak jest w galerii, w wykonaniu Paficy)

Nie chcesz męczyć się z zimmeritem, kup sobie Tigera I z walk w Afryce Północnej i będzie po kłopocie, w dodatku omalujesz go w jednolity kolor i będzie git. Dobry model na początek za podobne pieniądze. Poczytaj wątek warsztatowy Paficy, to zobaczysz co to za modelik.

Bez zimmeritu, też jest ta Panthera F od Dragona (fajny i tani model) A kolory już Ci napisałem:

Dunkelgelb = Humbrol 83 + Humbrol 93 (3:1)

Olivegruen = Humbrol 86

Rotbraun = Humbrol 160 + minimalna ilość Humbrol 19

 

Panzergrau = Humbrol 32 + odrobina Humbrol 31

 

To są wszystkie kolory, potrzebne do malowania kamuflaży niemieckich czołgów II wojennych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz męczyć się z zimmeritem, kup sobie Tigera I z walk w Afryce Północnej i będzie po kłopocie, w dodatku omalujesz go w jednolity kolor i będzie git.

 

Tyle, że ja takiego już sklejałem...

A ta Panthera to będzie dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja takiego już sklejałem...

A ta Panthera to będzie dobry wybór?

A no to ok. Jak sklejałeś Tigera I to wybór Panther F jest całkiem dobry. Dość dobry modelik, "malowanie" ma chyba z Berlina 1945.

 

Jeśli natomiast bardzo chcesz Koenigstigera, to możesz wybrać pojazd w wieżą Henschla, gdyż one (walczące w Ardenach - operacja Wacht am Rhein) nie posiadały zimmeritu, o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem KingTigera z wieżą Henshela, ale nigdzie takiego już nie ma (poza allegro, ale to już chyba 50zł), bynajmniej Dragona...

No to masz kłopot z głowy. Na "mojehobby" masz chyba in-box (fotki ramek z częściami) tej Panthery F, więc sobie przeglądnij. Z tych modeli które wymieniłeś, ta Panthera to ciekawy wybór i szczerze polecam. Wersja F jest dość rzadko spotykana na forach, więc tym bardziej ciekawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panthera to ciekawy wybór i szczerze polecam. Wersja F jest dość rzadko spotykana na forach, więc tym bardziej ciekawa.

 

Właśnie patrzę, że to nazbyt ciekawa, a za razem dziwna wersja Panthery. Sądzę, że powodem braku Zimmeritu to zaoszczędzenie lub jego brak pod koniec wojny. Po za tym wersja F tego pojazdu wydaje się bardziej kanciata (głównie wieża) od np. A czy G.

A jak zrobić te kropki na kamuflażu . Widziałem je także na KingTigerze, w ogóle po co one są?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że powodem braku Zimmeritu to zaoszczędzenie lub jego brak pod koniec wojny.

O tej Pantherze to ciężko mówić, jako o czołgu produkcji seryjnej (takowym nie był). Zimmeritu brak, bo pojazd z ostatnich dni walk.

Po za tym wersja F tego pojazdu wydaje się bardziej kanciata (głównie wieża) od np. A czy G.

Panther F posiadał zupełnie inną wieżę: tzw. "Schmallturm". Posiadał także, w pełni stalowe koła jezdne.

A jak zrobić te kropki na kamuflażu Confused . Widziałem je także na KingTigerze, w ogóle po co one są?

Kamuflaż Ambush (zasadzka), polegał na nałożeniu na trójbarwne malowanie, dodatkowych kropek o odróżniającej się barwie, od powierzchni na którą są kładzione. Utrudniało to zobaczenie czołgu, gdy stał w krzakach, plamki te wyglądały wówczas, jak przebijające się przez listowie drzew, promienie słoneczne. Jak je zrobić??? Nic prostszego pędzel w dłoń i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pod koniec istnienia Rzesza posiadała trochę gipsu i wody, coby zimmerit robić. a jak wspomniał mój poprzednik, były to ostatnie dni, więc nikomu chyba nie chciało się paprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Co do tych kropeczek, znaczy normalnie pędzelkiem je robić...

Oczywiście. Najpierw malujesz cały model na Dunkelgelb następnie nanosisz te duże plamy Olivegruen oraz Rotbraun (tak jak na schemacie kolorowym dołożonym przez DML) a na końcu pędzelek 00 albo 000 i wykańczasz robiąc małe "dotknięcia" - bardzo małe. Na Rotbraun dajesz mini plamki Dunkelgelb na Olive gruen dajesz mini plamki Rotbraun a na Dunkelgelbie dasz i Olivgruen i Rotbraun. Jest to jeden z ciekawszych kamuflaży i wbrew wszystkiemu, wcale nie taki trudny. Jeśli chcesz uatrakcyjnić model możesz śmiało pomalować jakiś właz albo część kół w kolor minii, pod koniec wojny Niemcy bardzo często wyjeżdżali do walki, z widoczną w niektórych miejscach, minią. Nada to Twojemu modelowi ciekawego wyglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować raczej będę w sklepie, myślę o JadarHobby lub MojeHobby. Planuje kupić model od razu z farbkami, rozcieńczalnikiem i pędzelkiem, a w pobliżu nie mam żadnego porządnie zaopatrzonego sklepu modelarskiego.

 

A byłeś kiedyś w Międzyrzeczu? Mają też całkiem niezły asortyment, choć Jadar to to nie jest, ale za to obsługa lepsza zdecydowanie niż w Gorzowie. Czasem tam kupuję farbki i klej, a sprzedawca pomaga w doborze koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Międzyrzeczu byłem, ale nie wiedziałem, że jest tam jakiś ciekawy sklep modelarski, możesz podać jakiś link do tego sklepu, telefon, albo chociaż adres i godziny otwarcia?

 

Pozdrawiam

 

P.S A rozcieńczalnik Wamodu lub Humbrola do olejnych tam znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.