Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. I Ausf A & B - Takom - 1/35


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

biorę na klatę kolejnego "nielatacza", widzę, że brakuje mi w tych pojazdach umiejętności i doświadczenia, więc kolejny model na warsztat. Wziąłem zestaw Takom'a z Pz. I, co ciekawe to jest zestaw 1 + 1, czyli zawiera 2 modele - w wersjach A i B. 

Co mnie zdziwiło i zaciekawiło - malowania z kampanii wrześniowej nie są jednolicie szare, ale są dwukolorowe. 

Zacząłem oczywiście od podwozia/kół - powycinałem, powklejałem blaszki (do każdego koła po dwie), machnąłem podkładem i Panzergrau'em. 

Bardzo proszę o wszelkie porady i wskazówki, bo jak wspominałem w pojazdach naziemnych czuję się jeszcze bardzo słabo warsztatowo..

Może ktoś już to sklejał i podpowie na co uważać itp. ? 🙂

 

311493744_659586042189663_932715641397515818_n.thumb.jpg.c983dcdd87712fd8fde27a32a6142ad8.jpg

 

311067470_1153959445330407_6471040238774746248_n.thumb.jpg.4a79d6ce4b1abbba5bb321e5fce371f0.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Thalgonis napisał:

Rozumiem koła osobno malowane, ale wanna?  Potem, żeby zakryć miejsca klejenia i ew. szpachlówki znowu będziesz musiał pryskać podkładem...

To nie jest końcowe malowanie na wannie, ale chciałem, żeby kolor już był, bo jak zacznę przyklejać części zawieszenia, to obawiam się, że zakryje niektóre rzeczy, do których będzie trudno potem dojść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj wyraźniejsze zdjęcia, żeby coś wychwycić, pomóc,  samo spasowanie kadłuba jest świetne, trzeba uważać na instrukcję, mała , czasem coś do góry nogami, w wersji a miałem problem z tym np wszystkie kółka powinny iść w linii, ale jak postawiłem na czymś twardym to pierwsze zaraz po kole napędowym było jakby za nisko, w stosunku do reszty, przez to drugie np delikatnie lewitowało,żeby to zniwelować trzeba było ścinać ten bolec wchodzący w kółko i dać go z milimetr  wyżej , wtedy było równo, ale to może ja coś pokićkałem  wcześniej i może u Ciebie będzie normalnie.

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Usul napisał:

To nie jest końcowe malowanie na wannie, ale chciałem, żeby kolor już był, bo jak zacznę przyklejać części zawieszenia, to obawiam się, że zakryje niektóre rzeczy, do których będzie trudno potem dojść 

 

musisz malować te miejsca, które są niewidoczne po sklejeniu, żeby nie było widać, że są niepomalowane, tak? :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Minęło trochę czasu, składałem armię do team yankee (taka gra bitewna), tylko coś tam w międzyczasie doklejając do pz'tki. Ogólnie bryły posklejane, machnąłem jakiś podkładzik z kolorkiem, żeby wziąć się za szpachlowanie, tudzież inne poprawki. Składało się naprawdę dobrze, ale trzeba coś poprawić gdzieniegdzie. Tak myślę, że może jednego spróbuję bardziej ubrudzić, bo to za bardzo mi nie wychodzi 🙂 Także plan to jeden raczej czyścioch, a drugi  to bardziej doświadczony.

 

*Oczywiście nie wszystko koła poklejone, to tylko przymiarka :)

 

O lampy nie mają kabelków...

 

Brak opisu.

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrykd napisał:

Masz gdzieś zdjęcia kabelków do lamp jak szły. W szczególności tej na środku kadluba

Z tego co wiem - to środkowa lampa po prostu wchodzi pod płytę, a kable z bocznych wchodzę właśnie też pod tą płytę, wydaje mi się, że z grubsza tak (akurat szlifuje):

Brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Usul napisał:

Z tego co wiem - to środkowa lampa po prostu wchodzi pod płytę, a kable z bocznych wchodzę właśnie też pod tą płytę, wydaje mi się, że z grubsza tak (akurat szlifuje):

Brak opisu.

Dzięki.  Trochę za grube te przewody. Ja robiłem z drutu 0.2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Usul napisał:

Wiem, dzięki , ale to najcieńszy jaki mam, muszę dokupić jakieś cieńsze  😕

 

Można kupić ale można też tak cienkie druciki wyciągnąć z przewodów elektrycznych z różnych urządzeń nawet ze starego przedłużacza. Znajdziesz tam zwykle druciki 0,3 mm. Cieńszych szukaj w przewodach ze starych urządzeń elektronicznych. Tam znajdziesz nawet 0,15 mm a może i cieńsze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszedłem dalej:

- skończyłem prace nad podstawą kamuflażu

- dokleiłem sprzęt (łopaty, nożyce itp.)

- dokleiłem tłumiki, a następnie blaszane osłony tłumików

- przykleiłem kaleczki - duuużo chemii, żeby ładnie ułożyła się na "okienkach"

- przykleiłem lufy

- domalowałem pierdoły co były w kolorze kamo (a nie powinny)

 

Teraz wygląda to tak - właśnie prysnąłem bezbarwny i kolejny krok to jakieś obicia, zacznę nakładać jakieś błotko itp.

 

Brak opisu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.