Skocz do zawartości

T-72 M1 Revell - Polski w kamuflażu NATO 1/72


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem nowy wash. Kolor chyba nie za bardzo wyszedł jaki miał. Celowałem bardziej w piasek.

 

Teraz dostanie wash z suchych pasteli zmieszanych z wodą, jako imitację piasku.

 

 

20230219_184220.thumb.jpg.9eed3fa96d5cbb3c6e164e59c5f92c17.jpg

 

20230219_184239.thumb.jpg.f45d8e9b9d05691b7dee08d7b8d5ef24.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, orzechu500 napisał:

Ciężko oświetlić czarną dziurę. Za ciemno masz to wszystko, zero zróżnicowania  i zero kontrastów. Zbyt ciemna baza którą gloss jeszcze bardziej przyciemnił. Dlatego bujałeś się tak z washem. Szkoda.

 

To co mogę jeszcze teraz zrobić, żeby był lepszy? Suche pastele? Chipping?

 

Do tej pory każdy czołg traktowałem czarnym washem i tak zostawiałem.

 

* następny na warsztat idzie Panzer I, na którym chcę kolejny raz przećwiczyć brudzenie. Będzie relacja. Potem FT17 z fumatorami i C7P.

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem i okiem laika nie da się z tego wybrnąć, za ciemna baza to kaplica. Trzeba o tym pamiętać - bazę przyciemniają wszelkie kolejne zabiegi, varnishe, washe, filtry i inne wheatheringi, jak startujesz z ciemnego to ciemniej już tylko będzie. Może bardziej doświadczeni koledzi mnie poprawią i podpowiedzą jakieś mykensy i triki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, orzechu500 napisał:

PS, to jest sprzęt no name? Nie ma żadnych oznaczeń? Myslalem chwilę nad Twoim problemem i może pomoże trochę rozjaśnianie głów śrub tudzież innych wypukłych elementów?

 

No name, bo nie mam oznaczeń. Z przyzwyczajenia nic nie zamawiałem, bo jak kleję II RP, to są bez oznaczeń 😉 ale coś się wymyśli. Może szachownicę mu nakleję i symbole priorytetu drogowego.

A z tymi wypukłymi elementami, to popróbuję. Rozjaśnię bazowe kolory i naniosę na wybrane elementy wystające. 

 

Odnośnie washa, to widziałem, że na kamuflaż NATO często kładzie się biały wash. Spróbuję go w kolejnym modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, orzechu500 napisał:

Trzeba o tym pamiętać - bazę przyciemniają wszelkie kolejne zabiegi, varnishe, washe, filtry i inne wheatheringi,

Niby tak ale nie do końca 😉 - dobór kolorystyczny wszystkich siuwaksów potrafi nawet odwrócić sytuację a końcowy lakier matowy w bardzo dużym stopniu przywraca kolor do punktu wyjścia. Ja bym go spróbował smarować jasnymi olejami - że niby kurz i niby wypłowienia.

 

14 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Odnośnie washa, to widziałem, że na kamuflaż NATO często kładzie się biały wash. Spróbuję go w kolejnym modelu. 

Wash to naprawdę nie jedyna technika modelarska. Zainwestuj w jakieś trzy jasne farby olejne i biedronkuj bo sam wash nic na ciemnym modelu nie zmieni w kwestii jego ciemności. Kontrastowy wash pomoże tylko wydobyć szczegóły jeśli jest odpowiednio dobrany a nie tak jak przy Twojej poprzedniej próbie.

A co do tego białego washa często stosowanego na NATO kamuflaże to też można poprosić jakieś zdjęcia tak jak z tym różnym ustawieniem granatów dymnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.