Skocz do zawartości

BTR-60PB Policja


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno przeglądając galerie trafiłem na zdjęcia BTRa-60 kolegi Karoleskiego w barwach milicji. Bardzo mi się spodobał pomysł i temat więc postanowiłem zrobić ten sam pojazd tylko w barwach policji. Co z tego wyszło pokazują zdjęcia. To też pierwszy element większej układanki którą mam nadzieje uda mi się zrealizować w niedługim czasie. Chociaż jestem ,,lotnikiem" to czasem lubie zmajstrować coś z innej dzidziny modelarstwa.

Pozdrawiam.

90b456d8ac6be2f5.jpg

089c4f540c51f4f9.jpg

d3ced9c23a01aa77.jpg

cbd0a9be4de3a595.jpg

8a2fe3a4ac9142e4.jpg

9aad3d1d598d157e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki plus za temat i skalę :-)))

wreszcie coś innego niz tygrys, sherman, panthera czy jakiś T-34 :-)))))

napisz proszę coś więcej na temat modelu, co dorabiałeś samodzielnie i z jakich materiałów. Masz może jakieś ciekawe fotki tego konkretnego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że modelik się podoba. Sam BTR to standard tylko lemiesz i zderzaki dorobiłem na podstawie zdjęć które znalazłem na necie.

Tak wygląda zrobiony a jeszcze nie pomalowany:

6446960f1864c528.jpg

840f5b2d5f9bbeb2.jpg

9d8e24506cbd12a0.jpg

 

A to pierwowzór:

296860afaf5b2495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, świetny modelik! Kalka dorabiana samemu?

Kółko z tyłu powinno być czerwone, pomarańcz idzie na przód.

Bardzo mi się podoba lemiesz.

Robiłeś coś z zawieszeniem bo z tego co pamiętam to jest za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zawieszeniem nic nie robiłem . Co do znaczka OC bo oto chyba tobie chodzi to na zdjęciach z tyłu też był pomarańczowy co widać na fotce:

f328364ed4d5aa13m.jpg

Kaleczke dostałem dzięki uprzejmośći właściciela firmy Tololoko.Może ciut zamała ale uważam że lepsze to niż składać z pojedynczych literek skąś tam dobieranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fantastycznego modelu!

Czy masz zdjęcia obciążnika z tyłu jeszcze nie pomalowanego?

 

Tak na marginesie, czytałem, że BTR-60 był w użyciu przy rozbijaniu blokad Samoobrony, niestety nie znalazłem nigdzie zdjęć z tych akcji, może ktoś czymś dysponuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekcik , to skala 1/72 tak ? Mozesz coś napisać o sklejalności modelu ? Bo nie prześledziłem wątku . Wielka szkoda że nie pokusiłeś sie o washa, z pewnością dodał by szczegółowości modelu i wyodrębnił bryłę modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mogę zbyt dużo dobrego powiedzieć o zestawie tego BTRa .

na pierwszy rzut oka wygląda przyzwoicie ale gdy zabierzemy się za robote to czar pryska. W moim zestawie to wogóle elementy były z innej wersji niż instrukcja i kalkomanie co nie ukrywam że dla mnie , nie znającego zabardzo tematu gdyż jestem ,,lotnikiem" jak już wiele razy wspominałem było dużym utrudnieniem. W końcu i tak robiłem jeszcze co innego niż w pudełku więc nie rozpaczałem zabardzo. Dopasowanie elementów pozostawia wiele do życzenia ale spasowanie felg i opon to dramat. Nieboje się urzywać papieru ściernego i pilnika ale w tym miejscu naprawdę trzeba mocno sie napracować. Podsumowując , modelik oceniam na -4 w skali ocen szkolnych. Wielki plus za szczegółowość i odzwierciedlenie detali. Jak na 72ke to jest naprawdę dobrze.

Jeśli chodzi o brudzenie to ja niemam doświadczenia jeśli idzie o pojazdy więc dałem sobie z tym spokój .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząć na zdjęcia sklejonego jeszcze nie pomalowanego , to wygląda całkiem przyzwoicie jeżeli chodzi o sam w sobie model . Jak na ICM przystało to dość normalne tego typu rzeczy ... Niestety czasami wpasować felgi w opony to jest dramat przy jakimś słabszym jakościowo modelu . Ale ładnie z tego wybrnąłeś i o bardzo fajny model się pokusiłeś.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tees, dzięki za dodatkowe fotki. Interesowało mnie jak i z czego zrobiłeś uchwyt na te obciążniki.

 

Czy z jakichś konkretnych powodów zrobiłeś je równolegle do podłoża? Większość zdjęć jakie mam ma je ułożone prostopadle.

 

A propos modelu, to mam inne odczucia (ICM w białym pudełku), w moim egzemplarzu spasowanie jest doskonałe, wszystko świetnie pasuje i dobrze się trzyma. I szczęśliwie instrukcja jest adekwatna do tego co było w pudełku Jedynie większość plastikowych pręcików-uchwytów jest do wymiany, bo albo są już połamane w pudełku, albo łamią się przy obróbce. To znów tak wielkim minusem to nie jest bo i tak plastikowe części są ciut za grube jak na mój gust.

 

Faktycznie, choć pomysł z osobnymi felgami jest świetny, to montaż w tym wypadku jest najtrudniejszym momentem całego składania.

 

Ogólnie bardzo prosty i łatwy modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z jakichś konkretnych powodów zrobiłeś je równolegle do podłoża? Większość zdjęć jakie mam ma je ułożone prostopadle.

Witam kolegów modelarzy.

Tak prawde mówiąc to dysponowalem zdjęciami gdzie akurat ten element był słabo widoczny wiec wydawało mi się że te płyty będą na płasko. Nie widziałem krawędzi płyt w pozycji pionowej. Widocznie moja intuicja zawiodła. Niestety już nie jestem w stanie tego poprawić. Następnym razem będe bardziej uważnie studiował wszelką dokumentacje.

P.S. DZiękuję za uznanie pomimo błędów jakie popełniłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oj nieładnie!!! Przespałem taki ładny wątek!!!

 

Świetna robota!!! Bardzo mi się podoba ta wersja z lemieszem. Też brałem pod uwagę BTR-a z lemieszem ale ilość dokumentacji ogólnodostępnej skutecznie wybiła mi ten pomysł z głowy. Jedyny "babolik" w Twoim który rzuca się w oczy to ten "badyl" pod podstawą szperacza. Producent zapomniał nawiercić otwór w kadłubie... Poza tym model świetny, szczególnie mnóstwo pracy widzę wsadziłeś w lemiesz i dociążenie (dzięki za fotki z warsztatu - nadal niestety chodzi mi po głowie wersja "do taranowania")

 

Co do samego modelu no to niestety tees ma rację.

Model słabo jest spasowany, trzeba na niego kłaść sporo szpachli. Biorąc pod uwagę wielkość tej "pcheły" - zdecydowanie za dużo!!! Co do kół - masakra, trzeba szlifować opony, pasować -wchodzi? - nie wchodzi?, znowu szlifować, pasować - wchodzi? - *%^$@@!!! znowu nie wchodzi!!! ... i tak do skutku... Przypominam kół jest 8 a z każdym jest właśnie taka walka. Stanowczo odradzam wpychanie na siłę. Opony są z bardzo kruchego plastiku - łatwo pękną.

 

Ogólnie jako podstawa do takich właśnie konstrukcji jak tees-a czy mój nadaje się świetnie. Nic lepszego na razie nie ma na rynku. Trzeba tylko trochę przy nim podłubać... a coś z tego wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.