Skocz do zawartości

Diamond T 969 Wrecker 1/72 IBG


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Ciekawy temat, ładne sklejony, nieco zaskakuje mocne zazielenienie na zdjęciach, chyba w naturze nie jest tak podbity kolor. Manipulowałeś coś przy obróbce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GreGG24 napisał:

Ciekawy temat, ładne sklejony, nieco zaskakuje mocne zazielenienie na zdjęciach, chyba w naturze nie jest tak podbity kolor. Manipulowałeś coś przy obróbce?

Niewiele, tyle tylko, żeby na ekranie wyglądał podobnie jak w dobrym świetle. Zielony jest mocny, nasycony - rozjaśniany żółtym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor wyszedł na zdjęciach, jak wyszedł...

Widać, że to model dużej ciężarówki w 72-ce. Spróbuj przynajmniej wyprostować te linki albo nadaj im jakiś kształt wymuszony przez grawitację. 

Sam go kiedyś zrobiłem, ale w 1:35 i wersji ciągnika artyleryjskiego/cargo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lipstein napisał:

Kolor wyszedł na zdjęciach, jak wyszedł...

Widać, że to model dużej ciężarówki w 72-ce. Spróbuj przynajmniej wyprostować te linki albo nadaj im jakiś kształt wymuszony przez grawitację. 

Sam go kiedyś zrobiłem, ale w 1:35 i wersji ciągnika artyleryjskiego/cargo.

Wyprostuj linki, ale jak ?! Wcześniej jakoś linek nie robiłem, te są z cienkiego drucika. Napinałem jak się dało, a jak klej stężał to wróciły do pozycji jak widać. Chyba pociągnęły za sobą te dźwigi, które trzymają się tak trochę na słowo honoru w tym modelu. Potem próbowalem delikatnie zapalniczką podgrzać, ale to również niewiele dało. Następnym razem użyję chyba linek do statków, które sobie kupiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest metoda na wykonywanie linek z elastycznych nitek na przykład wyciągniętych ze starych pończoch lub rajstop. Taka linka po naciągnięciu i przyklejeniu nigdy Ci nie opadnie. Takie linki używałem do anten samolotów. W oryginale były relatywnie cienkie. Być ta metoda sprawdziła by się przy Twoim modelu w skali 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Jest metoda na wykonywanie linek z elastycznych nitek na przykład wyciągniętych ze starych pończoch lub rajstop. Taka linka po naciągnięciu i przyklejeniu nigdy Ci nie opadnie. Takie linki używałem do anten samolotów. W oryginale były relatywnie cienkie. Być ta metoda sprawdziła by się przy Twoim modelu w skali 1:72.

Być może, nie próbowalem. Za to wiem, że dołączona do zestawu linka nie nadaje się absolutnie do niczego - nawet nie wiadomo czym ją przykleić. 

 

A i jeszcze - wina jest też po mojej stronie taka, że prowadzenie linki można / należy przemyśleć i przygotować od samego początku np wywiercając otwory w elementach, czy przyklejając "początek" linki do elementu przed montażem tego ostatniego. Ja liny dawałem na końcu i wszystkie te rzeczy dały o sobie znać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.