Skocz do zawartości

Haubica amerykańska 105mm, 1:35, Italeri


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu rozgrzebałem ostatni z modeli zrobionych w czasie studiów,  amerykańskie działo oznaczone chyba jako M101 105mm Howitzer. Mało kasy miałem, więc znowu było to tanie Italeri nr 319. Z tego co było w pudełku, po latach o dziwo ostał się figurant i pociski, które już odpowiednio pomalowałem.

Pomalowałem całość na nowo i strugam podstawkę, zrobię ją w klimacie trochę pustynnym.

IMG_7924.JPG

IMG_7925.JPG

IMG_7926.JPG

IMG_7929.JPG

IMG_7930.JPG

IMG_7931.JPG

IMG_7932.JPG

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy, planuje dorobić z balsy skrzynie na pociski do tego działa - może ktoś jakimś cudem ma fotkę takiej?

Szukam jakichś żywicznych imitacji, ale chyba jednak sam ulepię kilka sztuk, ale potrzebują wymiarów i zdjęcia oryginału; znalazłem w necie takie coś, jak na razie: https://www.mitchellsadventure.com/military/ammo-boxes/105mm-green-wooden-ammo-box/ebxg013.aspx - te II wojenne mogły być podobne?

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bulik, jak sam widzisz to co wrzucasz na zdjęciu trochę się różni  w szczegółach od tego, co na rysunkach, np. sposobem łączenia desek i rodzajem zamknięcia -  3 metalowe paski 😃. To nie jest moje lenistwo, bo tą frazę wooden, 105, ammo itd wpisywałem w różnych konfiguracjach  i wymiarów nie znalazłem, może za szybko trawiłem informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie przeskoczę niestety braku napisów na skrzyniach, robionych od szablonów (stencils)

 

IMG_7958.JPG

IMG_7959.JPG

IMG_7960.JPG

IMG_7961.JPG

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Niezłe te skrzynie - miałbym kilka uwag jak można je jeszcze ulepszyć...

Może np. niezbyt intensywnym washem (brązowym? albo szarym?) je potraktować, żeby pokazać, że daleka droga za nimi...

A w środku skrzyni były jeszcze dwie/trzy poprzeczki/podstawki z wycięciami w których pociski leżały tak, żeby nie mogły się obijać ani o siebie, ani o ścianki skrzyni. I nie wiem na pewno, ale spodziewam się, z w skrzyni mogło jeszcze być jakieś wypełnienie typu wióry, dla dodatkowego zabezpieczenia...

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleką drogę przeszły, zaiste... Kilka portów, Atlantyk... Mam nadzieję, że łosza choć trochę widać. Sznurki założę, jak to wszystko wyschnie. wsad w środku też będzie, w tych dwóch pustych, jak dorwę zdjęcia.

IMG_7970.JPG

IMG_7971.JPG

IMG_7972.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.