Skocz do zawartości

Sowieci w Berlinie, Zvezda 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
 Pierwszy zestaw pod planowaną dużą dioramę z Berlina 1945 gotowy.
 Figurki prosto z pudła - dodane zostały tylko paski od broni z pasków papieru. Podstawka zestawowa, lekko zmodyfikowana - dodane cegły i więcej gruzu - jest to podstawka "przejściowa" by figurki były jakoś wyeksponowane i nie zrejterowały gdzieś przypadkiem 😈
 Kilka słów o figurkach.
Zestaw bardzo dobrze się sklejało i malowało. Detale na bardzo wysokim poziomie, zgodność historyczna w 100%. Składalność bardzo dobra - troszkę szpachli było wymagane na łączeniach, ale to pikuś. Największym minusem są "twarze", a właściwie ich brak w dwóch figurkach biegnących - coś poszło nie tak i zostały tylko lekkie zarysy czegoś co ma wyglądać jak twarz. W pozostałych figurkach twarze bardzo fajnie zdetalowane.
Podstawka jaką daje Zvezda jest dość płaska i gruz miejscami wygląda nienaturalnie - by wyglądało to dobrze trzeba ją zmodyfikować lekko. Na plus zasługuje tablica uliczna, która ma delikatne wgłębienia na napisie "StraBe".  Kostka brukowa na "górnym" poziomie miejscami wymaga uzupełnienia schematu, bo gdzieś się zatracił... Dolna kostka ma baaaardzo delikatny zarys - prawie zaniknął po pokryciu farbą. Moja waloryzacja polegała na dodaniu cegieł i pyłu kąpielowego dla szynszyli na gruzowiskach, by nie były taki gładkie. 
Całość malowana akrylami. Mundury dedykowanym zestawem od AK do sowieckich mundurów, detale AK, Pactra i Vallejo. Przy malowaniu detali posiłokowałem się pozycją "Żołnierz radziecki drugiej wojny światowej" autorstwa Phillipe Rio - niestety książka posiada błędy merytoryczne ( opinia od wielu rekonstruktorów i znawców AC), ale jakie tego nie wim bo nie jestem specem od Krasnej armii. Brudzenie to pigmenty i suche pastele

To tyle z opisu teraz zdjęcia.
 Na początek kilka zdjęć każdej figurki z osobna:
1.
6izKCoc.jpg
y6yygGF.jpg
qwI4giL.jpg
3U0KnBc.jpg
Hd9dJz0.jpg
dlZa8aO.jpg
2.
dhvBD32.jpg
7mMn0JT.jpg
oZrLYSg.jpg
Pvde0EC.jpg
UwUESZp.jpg
3OyQVE3.jpg
3 i 4 ze zdeformowanymi twarzami. 
Z6aUp8f.jpg
PkVtj3q.jpg
xnvJ8ZF.jpg2kJmC7H.jpg
nf2x0fx.jpg
sSUt3dh.jpg
0e9Gfup.jpg
EtKUMTL.jpg
k8XwI1H.jpg
jEwjYgs.jpg
WygtdMf.jpg
qJqQv8Q.jpg
INFdj6L.jpg
kMVBWrA.jpg
5.
42NvmBz.jpg
W8ixvDm.jpg
pfOYE7j.jpg
8e1nsmA.jpg
DOF6VJP.jpg
xAHiGrA.jpg
BLq2uLR.jpg
eXWHbMP.jpg
Na zbiorczej podstawce przejściowej:
Tzg7yUj.jpg
LnPEzgI.jpg
aFsm8n5.jpg
UfTFchx.jpg
Obat6Ld.jpg
YOINJ0b.jpg
o7q2cSJ.jpg
yfhRpdO.jpg
WT4Q0az.jpg
OND2W6a.jpg
gtWx2uS.jpg
qAtGKNk.jpg
eJrCwfb.jpg
fgOiZG7.jpg
8zYPM54.jpg
Ps0vYvO.jpg
YP206jC.jpg
kOMkTSh.jpg
QlHQXu5.jpg
1TIHnUU.jpg
cimgHq1.jpg
GlMyuof.jpg
C1mWKzX.jpg
Xyt2Q6g.jpg
QDVvZFq.jpg
cG3IwAz.jpg
AO38V7m.jpg
2Zfpkrt.jpg
I dla pokazania wielkości monetka:
wrzUYy0.jpg
Przy następnych projektach wiem, że muszę popracować bardziej nad malowanie twarzy w szczególności oczu... Z efektu tutaj osiągniętego (jako całości) jestem nawet zadowolony 😉
Zapraszam do komentowania i wytykania błędów, nakierowania w jakim kierunku dalej iść przy malowaniu kolejnych figur 😉 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Fajnie zmalowane. Lubię oglądać takie maleństwa ale fotografowanie znacznie mnie przerasta.  Myślę że do oczu lepiej użyć takiej brudnobiałe farby i mniej wyraźnego koloru na źrenice i tęczówkę. Oczy w tej skali to trochę sztuka dla sztuki byle nie świeciły z daleka. mam nadzieję że na zdjęciu bardziej widać o co mi chodzi. Skala podobna 28 mm

20221222_224438.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michal_G napisał:

Czepnę się tylko "taktycznie" - ten stojący w tylnym szeregu (wsparcie ogniowe nacierających, prawidłowo!) strzela w plecy nacierającym.

Taktycznie baczy, by parli naprzód :D .

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie.
 Podstawka jest "przejściowa". Może faktycznie ten osłaniający bije w plecy, ale chyba na fabrycznej też tak jest umiejscowiony ( zaszpachlowałem otwory na kołki bazowe).
-> Gren Dzięki za radę skorzystam w następnych figurach. Co do Twojej figurki - tą cytatą panią Aztek i jej siostrę mam w planach kupić w przyszłym roku i kiedyś tam zmalować 😛. Jak oceniasz ten wypust z Aliexpressu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neptun1939 napisał:

. Jak oceniasz ten wypust z Aliexpressu? 

Ta jest z Chin. Detal i spasowanie bardzo dobre cena równiez.Jak nie zależy Ci na wielkości kup większą.(75mm) lepiej widać efekt pracy.Lubię takie maleństwa  ale tak naprawdę ciężko docenić detal bez lupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.