Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Z tym Famo to miałem trochę niespodziankę ale w sumie nawet miłą. Totalnie o nim zapomniałem a paka i kabina poszła już do obróbki przez Pawła Leszczyńskiego - on robił bambetle na wieży Churchilla. Szykuje się bardzo ciekawa konwersja. Co zaś MiniArtu się tyczy to dzięki właśnie takiej mnogości części i rozdrobnieniu mam mega przyjemność oraz satysfakcję z budowy. Od czasu do czasu tylko przezuce się na inny model żeby odpocząć od drobnicy. Dziś porobię pewnie Beoba. Działaj ze swoimi, to fajne modele ale trzeba trochę uważać żeby to poprawnie skleić i pomyśleć jak malować i montować żeby nie przeszkadzać z etapami budowy i farbą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być Beob ale udało się znaleźć ramki z ogniwami do Famo a jako, że dawno gąsienic nie robiłem zdecydowałem posiedzieć na tą częścią modelu. To była fajna i satysfakcjonująca praca. 47 ogniw na stronę, po dwa elementy na ogniwo - pracujące. Wymagały tylko trochę szlifowania, czyszczenia skalpelem oraz wyrównania klejem. Dobra robota Tamiya. Na przodzie ciągnika dodałem linę Eureki - zestaw Pz. IV ale to bez różnicy. Dobrego wieczoru wszystkim. 
 

sqN2kPC.jpeg
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajny, silnik zamykasz? Bo jeśli nie np bez bocznych osłon to warto się pochylić nad detalem komory i silnikiem, sporo tam brakuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Greif napisał:

Fajny, silnik zamykasz? Bo jeśli nie np bez bocznych osłon to warto się pochylić nad detalem komory i silnikiem, sporo tam brakuje 😉


Dzieki. Silnika nie zamykam i pewnie będzie nawet bez maski i bocznych pokryw. To wszystko jest rozbieralne, nie klejone więc jeszcze będę tam działać. Masz może jakieś materiały jak to wyglądało w środku? Mam tylko tyle:

 

IMG_6436.jpeg

IMG_6435.jpeg

IMG_6433.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś ochotę na Beoba. Koniec budowy jest bliski. Jak widać na zdjęciach, nie montowałem nowego typu wydechu według zaleceń instrukcji - dodałem stary typ który jest w ramkach zestawu. 

OKBRxMu.jpeg
vrKHB9n.jpeg
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już późna noc i skończyłem posiedzenie przy modelu Trumpetera. Pierwsze kroki z instrukcji i części. To duża i imponująca haubica. Jak sobie pośpię to znowu coś podziałam.  Dobranoc. 😴 
 

ZlZDRpu.jpeg
i0vT61U.jpeg
 

Pozdrawiam. K. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że ten model dla tego pojazdu to pomyłka.

Ten StuG III ausf.G jest z sierpnia 1943 roku i wyszedł z montowni MIAG.

Model jest powiedzmy bardzo delikatnie nie z tej montowni i nie z tego okresu czasu.

Niestety - krótko mówiąc ten model - do tego pojazdu to  SF.:sorry:

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, meser262 napisał:

Ja bym powiedział że ten model dla tego pojazdu to pomyłka.

Ten StuG III ausf.G jest z sierpnia 1943 roku i wyszedł z montowni MIAG.

Model jest powiedzmy bardzo delikatnie nie z tej montowni i nie z tego okresu czasu.

Niestety - krótko mówiąc ten model - do tego pojazdu to  SF.:sorry:

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 


Pewnie masz rację - to czyste SF. Chociaż dobrze pomalowany i tak będzie cieszył moje oko i będzie fajnie wyglądać na półce. 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziś podkłady. 
„11” w bieli zaś jej gąsienice w czerni. 

2JySFwN.jpeg

 

Tutaj czerń na na gąsienicach i moje specjalne narzędzie do ich malowania. 
 

7UgFydk.jpeg

o1YlQ3b.jpeg

HDuKaEt.jpeg
 

Pozdrawiam. K. 
 

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem czwórka w wersji G, z RFM już ma gotowy kadłub. Gotowe są także gąsienice oraz koła. Pozostała wieża. Oczywiście na kadłubie brakuje jeszcze sprężynek przy błotnikach oraz 3 elementów PE ale to na sam koniec. Jutro myślę skończyć budowę poza hamulcem wylotowym z PA bo na ten muszę poczekać do wypłaty. Jeden z najlepszych modeli jakich budowałem. Mogę to porównać do mieszkanki Tamiy z Dragonem. 
 

LtDElzd.jpeg
A8Rb2qW.jpeg

 

Pozdrawiam. K. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.