Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też obić nie widzę, może dlatego, że na telefonie oglądam te zdjęcia, może są za jasne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lipstein napisał:

Ja też obić nie widzę, może dlatego, że na telefonie oglądam te zdjęcia, może są za jasne ...

Też nie widzę obić , czas chyba wszystkim na okulary :) ... Konrad zobacz sobie, w sumie to  obicia dodają życia przykład poniżej.

TBSx3Tm.jpg

437732883_424772116862160_7859936483653529086_n.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Evildead napisał:

Też nie widzę obić , czas chyba wszystkim na okulary :) ... Konrad zobacz sobie, w sumie to  obicia dodają życia przykład poniżej.

TBSx3Tm.jpg

437732883_424772116862160_7859936483653529086_n.jpg

 

Koledze po prostu odwagi brakuje by wyjść poza strefę komfortu. Takie modele jak powyżej od razu przyciągają wzrok. Na obiciach można poszlaeć z rdzą, przetarciami, odbiciami wielowarstwowymi. Naprawdę takie coś znacznie lepiej się ogląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, patrykd napisał:

 

Koledze po prostu odwagi brakuje by wyjść poza strefę komfortu. Takie modele jak powyżej od razu przyciągają wzrok. Na obiciach można poszlaeć z rdzą, przetarciami, odbiciami wielowarstwowymi. Naprawdę takie coś znacznie lepiej się ogląda.


Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Ile razy będę jeszcze pisał, że nie lubię dużych obić i ich nie robię. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Konrad-Ciba napisał:

Postanowiłem sobie dodać do BT-7 tanie blaszki z ET Model. Musze jedynie poczekać na nie około miesiąca. W tym czasie sobie tera takiego zrobię. Wieża już gotowa. Model z Bordera. 

 


xDIoItT.jpeg

 

 Kurcze blade jakieś dziwne spawy w tym Borderze zrobili........   a ja do mojego BT-7 kupiłem gąsienice z Bronco i tez przyjdą w tym czasie co twoje blaszki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To BT-027. 
Model ogólnie mocno średni jeżeli chodzi o spasowanie. Z błotnikami była niesamowita walka, nie dość, że były popękane to niemożność spasowania sprawiała mnie w konsternację czy nie lepszy były Dragon (w sumie napewno). Zrobiłem kilka Borderów i niektóre jeszcze robię i nie trafiłem dotychczas na zestaw wolny od wad. Zawsze jakieś niedolanie elementów albo coś popękane. Ciekawe jak to po podkładzie będzie wyglądać. Urobek dzisiejszego dnia. Pomimo niedoskonałości zestawu dosyć szybko idzie. Elementów jest nie dużo. Myślę, że mycie do malowania podkładu to kwestia do 2-3 dni. Po drugiej stronie muszę oczyścić 3 koła i zająć się szczegółami na kadłubie. Potem pewnie jakieś szlifowanie i nadrabianie niuansów. Jak go skończę budować to zacznę teciaka z RFM i StuGa IV, tutaj myślę się odprężyć jeżeli to będzie podobny zestaw do czwórki. Przyznam się odrazu, że w wirze roboty wkleiłem nie ta płytę tylnią co instrukcja rzecze.  Ta poprawna według papieru powinna mieć jakieś kable na górze. No ale trudno. 
 

f9KqQEO.jpeg
 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie jak według Twojej opinii wstępnie prezentują się figurki z tego borderowego teciaka ?  No i czy już sprawdzałeś składalność gąsienic ?  No nawet nie śmiem prosić Cię o jakieś zdjęcia  zbliżenia tych figurek 🙂

Edytowane przez Paweł Czarnocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paweł Czarnocki napisał:

Konradzie jak według Twojej opinii wstępnie prezentują się figurki z tego borderowego teciaka ?  No i czy już sprawdzałeś składalność gąsienic ?  No nawet nie śmiem prosić Cię o jakieś zdjęcia  zbliżenia tych figurek 🙂


Jutro cyknę zdjęcia figurek bo dziś już się szykuje na zmianę nocną. Sam ocenisz, ja się na tym nie znam. Gąsienice sobie jak zwykle dokupię więc nawet nic w tym temacie nie działałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2024 o 03:14, Konrad-Ciba napisał:

 W tym czasie sobie tera takiego zrobię.

 

Nareszcie jakiś konkret 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Konrad-Ciba said:

Jak go skończę budować to zacznę teciaka z RFM i StuGa IV, tutaj myślę się odprężyć jeżeli to będzie podobny zestaw do czwórki. Przyznam się odrazu, że w wirze roboty wkleiłem nie ta płytę tylnią co instrukcja rzecze.  Ta poprawna według papieru powinna mieć jakieś kable na górze. No ale trudno. 
 


 

 

Będziesz zadowolony z tego T-34 RFM; mam porównanie z Tamiy Dragon, Zvezda, Academy i ten z RFM ( sklejałam 5040 z fabryki 174) był naprawdę jak klocki Lego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, ja jestem w takim wieku, tzn. mam już trochę lat, że pamiętam takie slogany jak Wincenty Pstrowski, stachanowcy itp.

Ale, żeby takie zamiłowanie u ciebie ? Nie mogę wyjść z podziwu. Ale jak już wyjdę, to odpowiednio to skomentuje. 

😂 😂😂.

Pracuj, pracuj, a garb ci sam wyrośnie.

Kto pamięta z jakiego filmu to jest cytat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję. Nie wiem z jakiego filmu to cytat. Nie oglądam filmów zbytnio - wolę książkę. :)
 

Kilka zdjęć figurek. Teraz gdy się im przyjrzałem wydaje mi się, że są całkiem dobre. To będzie dobry materiał do nauki malowania. 
 

cT4actB.jpeg

n9RXAkG.jpeg
hYDpmRc.jpeg

hRTxNWq.jpeg
tKfaEXP.jpeg

 

Co zaś T-34/85 się tyczy; Między zmianami nocnymi nie lubię robić dużo a w praktyce to w sumie prawie wcale. Jedynie doszlifowałem koła z drugiej strony i zatkałem tą „paszcze” na przedniej płycie kadłuba. Wczoraj jeszcze sprawdzałem rzeźby przy błotnikach aplikując trochę podkładu i jest dobrze. Jedynie połączenie dwóch błotników z przodu - tych frontowych i bocznych wymaga szpachlowania co już uczyniłem klejem CA i wypełniaczem z VMS. 
 

lAh3IZu.jpeg

cuzQ08g.jpeg
 

Trochę roboty jeszcze jest. 
 

n9I7c4o.jpeg


Pozdrawiam. K. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.