Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, WPR napisał:

Będą tory do niego ?


Nie wiem, napewno będzie jakiś wagon albo platforma z MiniArtu w efekcie czego gablota będzie mieć około 80cm długości. Jak wszystkie komponenty będą pasować z rozstawem kół to jakieś tory pewnie dołożę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Błąd z klejeniem kół, niestety producenci dość "swobodnie" traktują rozstaw szyn o poprawnym kształcie bieżni kół nie wspominając, jeśli masz zamiar postawić to na tory sugeruję sprawdzić aby pasowały-  by nie było potem przykrej niespodzianki :D
Bywa z tym niestety różnie.
Ad. malowania "klasyczne z podkładami" czy coś innego planujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagony i tak będą a przy okazji jak spasuje się wszystko na torach to tak zostanie, jeżeli nie to będzie stało luzem. Mam zapas w gablocie na jakieś dwa wagony; może nawet platformę z jakimś czołgiem. Malowanie zimowe. Ten T-34/85 też zimowy. Może akurat będzie stał na platformie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś wielgachna ta szczelina miedzy tylną płyta a błotnikiem, ciekawo ile miała w rzeczywistości, masz rozeznanie czy tylko tak z pudełka walisz ? tu na oko to z 2mm wygląda co daje z 7 cm, czy to możliwe ?, pytam bo mam podobny innej firmy i tam dziury prawie nie ma , co ten border ? tłumacz się 😁

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

PS. Jakieś tam wcięcie niby jest. Fakt, że mniejsze.

 

IMG_7112.jpeg
 

Tutaj skany Bordera. 
 

IMG_7113.jpeg

No właśnie ile zdjęć przeglądałem to wszędzie było coś jak te zdjęcie pierwsze wyżej, :) , dlatego się pytam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 20:07, patrykd napisał:

 

Koledze po prostu odwagi brakuje by wyjść poza strefę komfortu. Takie modele jak powyżej od razu przyciągają wzrok. Na obiciach można poszlaeć z rdzą, przetarciami, odbiciami wielowarstwowymi. Naprawdę takie coś znacznie lepiej się ogląda.

Słuszna uwaga, troszkę odrapań nie zaszkodzi. Model Kamila jest b fajny, realistyczny ale akurat ten Locust wygląda trochę śmiesznie i słabo, poobtłukiwany jakby go ktoś z wiatrówki przez rok ostrzeliwał, do tego to przerysowane cieniowanie. Za dużo lukru ale to jest kwestia gustu. Osobiście nie lubię takich efektów jak nawalanie wszystkiego czarnym washem i komiksowe rozjaśnienia ala Najt Szift, od tego przecież już oczy bolą i oglądanie wręcz męczy. Myślałem, że to chwilowy trend, ale chyba jednak to moda. Gdy Najt zrobił tego KW2 z czarnym ostrym washem na białym brudnym czołgu to mój limit estetyki został przekroczony. Jak można tak niszczyć i "usztuczniać" tak ładnie zrobione modele?

 

Brudzenie w modelarstwie redukcyjnym powinno być elementem modelu, zgodne z definicją: pomniejszamy obiekt prawdziwy. Ludzie powinni już powoli zacząć odróżniać modelarstwo redukcyjne od artystycznego, komiksowego, które się nam objawiło. Ostatnio to drugie, komiksowe ala Serba i Najtszift jest w modzie ale to już nie jest modelarstwo stricte redukcyjne tylko bardziej artystyczne, jego twórcą jest w sumie trochę Mig. On chociaż nie jest hipokrytą i mówi wprost: tu nie chodzi o realizm  ale by kolor cieszył oko.

 

Szanuje gdy ktoś brudzi zgodnie z fizyką, choć często te modele są mniej atrakcyjne. Tutaj jest wg mnie trochę za mało odrapań, ale jak najbardziej wystarczająco bo nie każdy pojazd był taki ubrudzony. Ten 97 ma pięknie położone kamo i warto by podreślić detale brązowym washem,

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jerzype napisał:

Słuszna uwaga, troszkę odrapań nie zaszkodzi. Model Kamila jest b fajny, realistyczny ale akurat ten Locust wygląda trochę śmiesznie i słabo, poobtłukiwany jakby go ktoś z wiatrówki przez rok ostrzeliwał, do tego to przerysowane cieniowanie. Za dużo lukru ale to jest kwestia gustu. Osobiście nie lubię takich efektów jak nawalanie wszystkiego czarnym washem i komiksowe rozjaśnienia ala Najt Szift, od tego przecież już oczy bolą i oglądanie wręcz męczy. Myślałem, że to chwilowy trend, ale chyba jednak to moda. Gdy Najt zrobił tego KW2 z czarnym ostrym washem na białym brudnym czołgu to mój limit estetyki został przekroczony. Jak można tak niszczyć i "usztuczniać" tak ładnie zrobione modele?

 

Brudzenie w modelarstwie redukcyjnym powinno być elementem modelu, zgodne z definicją: pomniejszamy obiekt prawdziwy. Ludzie powinni już powoli zacząć odróżniać modelarstwo redukcyjne od artystycznego, komiksowego, które się nam objawiło. Ostatnio to drugie, komiksowe ala Serba i Najtszift jest w modzie ale to już nie jest modelarstwo stricte redukcyjne tylko bardziej artystyczne, jego twórcą jest w sumie trochę Mig. On chociaż nie jest hipokrytą i mówi wprost: tu nie chodzi o realizm  ale by kolor cieszył oko.

 

Szanuje gdy ktoś brudzi zgodnie z fizyką, choć często te modele są mniej atrakcyjne. Tutaj jest wg mnie trochę za mało odrapań, ale jak najbardziej wystarczająco bo nie każdy pojazd był taki ubrudzony. Ten 97 ma pięknie położone kamo i warto by podreślić detale brązowym washem,

Sporo racji, ten drugi m22 to Adam Wilder, fakt przerysowane te obicia, ale na tym etapie jego modele tak wyglądaja , pewnie da mocny weathering i się wyrówna jak niżej :), ale fakt że to kwestia gustu, co do night sfta to pełna zgoda , on był dobry w pokazywaniu technik , dużo można podpatrzeć , natomiast te jego  ostatnie prace z dwóch lat to cukierkowy kontrast, wszystkie podobne , ciemny wash , na zimowej 38t też podobnie jak na tym KW2 poleciał, ostatni jego sherman tez jakiś żółto czarny wyszedł, taki to styl bajkowy :) .

387815457_319833994022640_251163168840061643_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.