Skocz do zawartości

1/32 IBG & Revell - P.11c 113 Esk "Biała Dziesiątka" vs Bf 110 C1 1.(Z)/LG 1


Boch

Rekomendowane odpowiedzi

Na różnych zdjęciach wykonanych przez Niemców, wyraźnie widać łezki na spodniej stronie skrzydeł, aczkolwiek otworów w krawędzi natarcia skrzydła brak. Nie sądzę aby w warunkach polowych po demontażu mechanicy zaślepiali otwory po usuniętych kaemach. Na przedwojennym zdjęciu też nie widać luf, ale tam akurat mogły zostać wyretuszowane. Podsumowując, możliwość instalacji była, ale czy podczas walk miał faktycznie cztery kaemy? Osobiście bym nie montował, za dużo zagadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Niejednokrotnie już okazywało się ( w różnych publikacjach opartych na wspomnieniach uczestników), że pamięć ludzka jest zawodna, a dokumentacja fotograficzna czy zachowane archiwalne dokumenty to jednak dowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tymczasem u mojej "Białej dziesiątki" oczekiwanie na żywiczny zagłówek. Postanowiłem jednak w ramach odpoczynku od Spitfira dokończyć temat skrzydła i karabinu maszynowego. 

Poszedł czarny podkład i malowanie wnętrza skrzydła i samej kratownicy. Bałem się malowania taśmy amunicyjnej i faktycznie trzeba było bardzo uważać, żeby nie zalać jej farbą. Taśma to produkt gaspatch, amuniacja kalibru 0,303 cala. Zespół zamka karabinu maszynowego to żywiczny produkt Bitskrieg, a lufy metalowe firmy Master. 

 

Do pomalowania użyłem moich ulubionych Gunze, C8 i seria SM, dodałem nieco Tamyia Green Clear do pomalowania stelażu, a do wnętrza skrzydeł Tamyia Bronze Metallic. Całość nie jest jeszcze sklejona, ale nie mogłem sobie odmówić przymiarki.  Planuję jeszcze karabin maszynowy potraktować suchym pędzlem dla dodania nieco więcej srebrnego akcentu.

 

0762f0_5035dace68ac4c3494b9277a689d1d1c~

 

0762f0_244fb181517149aaa3ad209a954bea51~

 

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez Boch
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

na kolorowym profilu powyzej - szary/srebrny prostokat na kadlubie ?

 

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, zadaj pełne pytanie 😆. Jeśli pytasz co to jest, to profil przedstawia maszynę po walkach z 1 września, gdzie Himek dostał się w ogień dwudziestki z Bf-110. Strasznie spruli mu kadłub, a ta grafika przedstawia maszynę właśnie po probach naprawy.

Edytowane przez Boch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wnęka na k.m. i sam karabin wraz z osprzętem robią bardzo dobre wrażenie, psuje je niestety "podłoga" wspomnianej wnęki pomalowana metalizerem bezpośrednio na plastik. Chyba to jest wersja robocza i przed sklejeniem połówek skrzydła poprawisz to (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie widać na kolejnych fotografiach jak wygląda zabudowane skrzydło. Dużych zmian nie będzie. Na pewno trochę suchego pędzla, a co do podłogi to trochę washa. 

Edytowane przez Boch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.