Skocz do zawartości

Ju 52 1-48 na warsztacie


J35

Rekomendowane odpowiedzi

Jak są dwie połówki kadłuba to tylko Revell z igłą.

Ale tu masz : podłogę (plus dół kadłuba) ,dwie połówki kadłuba i to ok można zwykłym skleić.

Ale z dachem był problem.Głowiłem się nad tym sporo i myślę ,że ta woda ,to najlepsze rozwiązanie.Wykałaczka też uratowała mi życie

Klejąc tym gęstym musiałbym posmarować całą "spoinę" i byłaby lipka.

Ta woda ,to całkiem przydatna rzecz. Jak mi coś się "nie doklei" ,zapuszczam nim spoinę, przycisnę i jest ok

Często go używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany kadłuba kleiłem Tamiya ekstra thin cement

 

Mam też ten klej, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać, może za długo kleję Revellem z igłą? Czemu akurat ten klej? Czy tylko do sklejenia połówek kadłuba, bo jest bardzo rzadki? Czy korzystasz z niego i do innych elementów?

Jest to bardzo rzadki klej idealnie penetrujacy wszelakie polaczenia. Ja osobiescie uzywam go do klejenia wszystkich delikatnych detali, kleju z igła tez uzywam nagminnie bo to najlepszy klej

Fajny bydlaczek będzie z samolocika. Kiedyś gapiłem się na samo pudełko wiele minut i prawie bym kupił. Na szczęście (albo i nie) byłem tylko przelotem w sklepie modelarskim i nie miałem jak zabrać pudła.

U mnie taki model lezy na szafie, faktycznie dosc spory, ale.....

porownanie.jpg

...... porównanie Avangera i obecnego modelu wskazuja na prawdziwa wielkosc. Dodam ze Avenger jest w skali 1:32 a sklejany model w skali 1:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! A gdzie taką "Ciotkę Ju " można nabyć???Bo jak na revella wygląda superr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ju-52 jest przepakiem amerykańskiego oddziału Revella który na tamtym rynku ma nazwe ProModeller.

 

O ile dobrze pamietam to premiere mial w niemczech pod szyldem Revella. Formy powstawaly w niemczech i byly nawet poprawiane po uwagach czytelnikow niemieckiego Model Fana oraz innych czasopism

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Cześć

Co sądzicie o tych krzyżach malowanych z wykorzystaniem szablonów Eduarda?

Przez tą pralkowatą fakturę blach są bardzo "rozmyte".

Sam nie wiem czy nie lepiej będzie położyć kalkę

 

Tak długą przerwę spowodowało uszkodzenie przezemnie dyszy i igły w aero Revell Master plus IDG950.

Kupiłem EW770 i męczę się z nim okrutnie

Jeśli ktoś ma namiary na części zamienne do revellowskich psikawek ,to będę wdzięczny za pomoc.

 

ju5222ah0.jpg

ju522qs0.jpg

ju5212yq3.jpg

ju5213lo7.jpg

ju5214xe0.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Wlasnie wczoraj do mnie dotarl ten modelik i jestem pod wielkim wrazeniem wielkosci, detali i jakosci. Moze niedlugo zrobie jakis In-Box, a na razie na poleczke az przyjdzie odwaga na spotkanie z tym cackiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.