Skocz do zawartości

Vickers E Mk. A 1/72 Mirage Hobby


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

7741d62312695c8b.jpg

 

Myślę, że temat podjarał wszystkich lokalnych patriotów, i liczę na ich doping. Model chcę wykonać na pewno starannieniej niż Sdkfz.11, ale nie będę się bawić w dorabianie najmniejszego detaliku, ja nie Marudek. Wypraski nieco gorsze od dragona, chociaż gąski są moim zdaniem lepsze, mimo iż to gumisie.

 

35d776ec391a9bdc.jpg

 

Model chcę skończyć do końca wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski są gorsze bo.... za długie, przynajmniej tak było w moim Vickersie Mk B który leży w galerii. Proponował bym chociaż zmianę zastrzałów na błotnikach bo sa zbyt grubaśne, po za tym powinno być OK bo Mirage się bardzo postarało robiąc tą serię. Jako patriota z mikro TKSem na warsztacie gorąco kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mialem wielką ochote na coś polskiego.

Cala ta seria Mirage ma jeden minus-brak nitow na wierzach

Ale teraz już mam miejszą.

Mam takie pytanie do kolegów.

Gdzie można poczytać w necie coś na temat polskiej broni pancernej.

I drugie pytanie:

Jak to sie stalo, że te same tankietki, Vickersy itp. jezdziły zarówno w armi polskiej, niemieckiej jak i sowieckiej?

Pozdrawiam i kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat podjarał wszystkich lokalnych patriotów, i liczę na ich doping

Chyba się zaliczam więc dopinguje i służę pomocą jak umiem najlepiej. Bardzo ciekawy modeli, trzymam kciuki. Dobrze, że nie chcesz być modelarskim purystą

 

Mam takie pytanie do kolegów.

Gdzie można poczytać w necie coś na temat polskiej broni pancernej.

Kolejno wg wartości historycznej i merytorycznej:

http://derela.republika.pl/formacje.htm - dużo ciekawej wiedzy, zdjęcia

www.odkrywca.pl -> Forum -> II RP -> działy o polskim sprzęcie, masa zdjęć i bardzo ciekawe komentarze (mądre) zwłaszcza JońcA (to ten p. Jońca) Gebhard, PATRON, akagi, bodziu00000 i kilku innych.

http://www.wpk.p.lodz.pl/~bolas/main/uzbrojenie/czolgi/czolgi.htm - mało ale jest

http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/pojazdy/7tp/_uzycie.htm - jeszcze mniej i bez szału, są błędy, jest też forum ale bez szału

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=14349 - jeśli masz mocne nerwy i Cię ręce nie świerzbią do pisemnej walki z głuptactwem lub wysokonosanoszeniem

To tak na szybko !

Jest też przynajmniej kilkanaście "musikowych" książek i opracowań.

 

I drugie pytanie:

Jak to sie stalo, że te same tankietki, Vickersy itp. jezdziły zarówno w armi polskiej, niemieckiej jak i sowieckiej?

Przed wojną zakłady Vicersa normalnie sprzedawały ten czołg na cały świat więc gdzieniegdzie, można go znaleźć. Co do polskiego sprzętu to te egzemplarze na niemieckich czy sowieckich (rzadziej) zdjęciach to sprzęt zdobyty w 1939. Niemcy używali chociażby tankietek w Skandynawii, 7TP brały udział w operacjach 1940 i 1941 roku. Później ciężko stwierdzić, ale są dane, że służyły w jednostkach policyjnych.

Podobno nawet widać je na niemieckich kronikach z "łatania dziury" pod Anzio, ale to całkowicie niezweryfikowana plota.

A po wojnie - jako traktory, ciągniki, maszyny rolnicze itp its.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ile patriotów sie nagle zleciało...

 

czak45- zrobiłem kiedyś ten temat, ale nikt nawet nie odpisał... :confused:

 

viewtopic.php?t=7115

 

PS. Sorki, że w dwóch postach... :surprised:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ile patriotów sie nagle zleciało...

Cóż za modelarski sarkazm ja sklejam tylko wrzesień - i mam tego sporo Fascynację brunatną panzerką straciłem przy 1/72

Miana patrioty bym tak nie szargał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. No i teraz mam problem-w instrukcji jest tylko jeden rzut malowania-ma ktoś malowanie wersji sprowadzonej dla polski? Wersja z roku 1933-1934, ze starym kamuflażem. Myślałem nad wykonaniem VAU 33, ale an ma już browingi, ble....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobuszowałem w sieci, kiepsko jest. Malowanie rzadkie i zamalowane tym, w których pojazdy walczyły we wrześniu. Jest kilka fot z defilady, różnej ostrości widać walor, ale kolor nie bardzo. Mam takie plansze barwne (japońskie) ale TKS, w razie czego mogę Ci zrobić skana, chociaż nie wiem czy to się przyda.

Musisz szukać w wydawnictwach, zwłaszcza tych nowszych - kolorowych.

No chyba, że tradycyjnie coś skrywa русский иет ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a póżniejsze wozy z innymi malowaniami to są już VAU 33 Z browingami i bocznymi wlotami, a ja bardzo bym chciał tą wersję z hoczkinsami i baz bocznych wlotów....trudno, z jedej strony będzie real a od przodu, z góry z tyłu i po drugiej stronie lekkie fantasy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem ten model Pafica ale w skali 1/35 i tez nieco pofantazjowałem dodając browningi, a tył zostawiłem bez zmian. Chciałem go przerobić ale dałem sobie spokój, zostawiłem tak jak jest. Na pewno temat będę obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki czołg to chyba jedynie mógł w rajdzie testowym uczestniczyć bo jeszcze przed przybyciem do Polski opracowano modernizację układu chłodzenia silnika dla tych czołgów choć zmiany wykonywano w PZInż, dopiero po ich dokonaniu oficjalnie przyjęto czołg na użytek w Armii RP. Przynajmniej tak rozumiem to co jest na stronie Dreli i jeszcze kilku książkach. pomiędzy częściami w wypraskach powinieneś mieć V22, która to służy do wykonania łapacza powietrza. Jeśli nie chcesz tej wersji robić to po prostu pofantazjuj troszkę nad druga stroną.

 

No właśnie, a póżniejsze wozy z innymi malowaniami to są już VAU 33 Z browingami i bocznymi wlotami,

 

A tak na koniec VAU 33 występowały też w "japończyku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie że nie znalazłeś zdjęć w Polskim malowaniu wozu który de facto w WP nie służył.

W sensie, że nie służył w tym malowaniu w WP tak ? Przecież są zdjęcia, że ma ten "japoński" kamuflaż na sobie. O co chodzi ?

 

Szkoda, że odkładasz model do szuflady.

Szkoda szkoda, znowu szkopy wygrały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.