Skocz do zawartości

Volvo FH12 by P.B. Italeri+scratch building


Archi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!!!

Powaliło mnie to co zobaczyłem... pełen podziw kolego...RE5PEC7!!!

Archi nie lepiej zaopatrzyć się w śruby na blachach fototrawionych?

Może on nie ma kasy albo po prostu woli to wykanać samemu i przy tym sprawdzić swoje umiejętności?

 

Pozdrawiam i powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komentarze.

 

Archi nie lepiej zaopatrzyć się w śruby na blachach fototrawionych?

 

Zgadza się, ale to mówisz o śrubach. A nity to nity, zaś śruby to śruby

Nity będę wykonywał sam. Ze śrubami jest trochę inaczej. Tam, gdzie będę mógł wykorzystać blaszkę fototrawioną, to tak zrobię. Niestety uzyskanie powtarzalności tego samego rozmiaru nakrętki jest dość trudne. Mi zależy na dokładności, dlatego użyję w tym celu wyrobu fototrawionego. Zmagania niebawem zaprezentuję na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na to, co robisz to mam wrażenie ze modelarstwo w moim wykonaniu to nieporozumienie. Ten temat to kopalnia wiedzy. Sledze go uważnie. I nity i śruby tez mnie interesują, mam leżeć blaszkę ze śrubami z KFS i zabieram się do nich jak kot do jeża. Więc czekam na dalszą relacje i jakiś elementarz śrubowo-nitowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, ja myślę, że Scania w Twoim wykonaniu to również spore źródło wiedzy. Oglądając Twoje "wyczyny" samemu się nakręcam do "dziubania" przy modelu

Mam prawie już pełen komplet elementów składowych ramy. Teraz przed jej złożeniem muszę wewnętrzne strony podłużnic i poprzeczek uzupełnić we wspomniane nity oraz śruby. Powoli pracuję nam tym zagadnieniem, także coś wrzucę za jakiś czas.

 

Obraz451.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miało być o śrubkach, a tu echo:). Spokojnie, temat śrubek, nitów itd. jest w realiacji...Póki co jednak, chciałbym Was poinformować, że razem z pojawieniem się na rynku grudniowego wydania czasopisma TRAILER Magazine, rusza stały cykl, nazwijmy to "Miniporadnika" na temat budowy modeli ciężarówek. W nowym Trailerze jest pierwszy odcinek, zatytułowany: "Scratch building-zrób to sam (część 1)" . Powstaje on w oparciu o model, który prezentuję w tym wątku.

TM1208M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dowód, że coś się robi, zdjęcia kabiny w trakcie obróbki. Konkretnie poprawiam wady italerowskich wyprasek, polegające na błędnych przetłoczeniach blach poszycia oraz krzywych liniach podziału.

 

IMG_9545.jpg

 

IMG_9552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłeś boczny schowek czy chcesz go zrobić jako otwierany? Co do tych przetłoczeń bocznych na globie to po porównaniu fotek oryginału z tymi co ma model Italeri rzeczywiście widać że się różnią. Wiedziałem o zrypanej ramie w Italerce, złym silniku, zawieszeniu, fotelach itp. ale w sumie kabina wydawała mi się w miarę dobrze odwzorowana teraz widzę że się myliłem. Postawiłeś sobie bardzo wysoko poprzeczkę ale mam nadzieję że Ci się uda.

Ps. artykuł w Trailerze bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku również nie dostrzegałem wad wyprasek kabiny. Dopiero po dokładnym przestudiowaniu dokumentacji, zauważyłem te liczne "włoskie babole". Cóż jednak zrobić?

Moja koncepcja polega m.in. na tym, aby w jak najbardziej możliwy sposób poprawić błędy zestawu. Stąd też aż taka ingerencja w fabryczne wypraski.

Co do bocznego schowka, o którym wspomniał Falarek, to nie będzie on "otwierany", lecz "otwarty" na stałe. To zaś spowodowane jest m.in. sposobem prezentacji modelu po jego zbudowaniu, ale o tym w przyszłości;)

W artykule napisałem o tych 30% wykorzystania części, ponieważ miałem na mysli zarówno te przerabiane wypraski, jak i te bez poprawek. Dlatego wbrew pozorom, troszkę się tego nazbierało. Cała reszta natomiast, to już samodzielna praca od podstaw. Mam nadzieję, że podołam zadaniu

Dziękuję za opinie. Jeśli zauważycie, że coś "zrąbałem" w modelu, to szybko mnie informujcie . Nie wszystko jestem w stanie dostrzec.

Zdjęć też z chęcią wrzucałbym więcej, ale muszę zostawić coś na materiał do Trailera. Niestety, nie wszyscy czytelnicy odwiedzają Modelworka.

Model systematycznie się robi, także będę informował Was o postępach.

 

Piękne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe teraz kolega to karierę robi śledzę relację i tu i już na lekcji w szkole przeczytałem artykuł w Tralierze ;] I chyba zrobię sam ramę gdyż przymierzam się do FH 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście, że pani nie wstawiła Ci uwagi za zajmowanie się tym, czym nie wolno na lekcji... .

Cieszę się, że także chcesz popróbować scratchu. Chętnie służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba zrobię sam ramę gdyż przymierzam się do FH 12

Jak trafiłem na to forum rok temu byłem pod wrażeniem tego jak tu ludzie sklejają modele, teraz niestety na palcach jednej reki można policzyć ciekawe relacje. Więc Edler trzymam Cię za słowo a w zasadzie za ramę, którą zrobisz od podstaw

 

Archi, fajnie ze zabrałeś się za propagowanie takiego sposobu na sklejanie modeli, mam nadzieję, że będą tego efekty powodzenia w dalszych pracach nad modelem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to mnie zamotywaliście :P Tylko nie wiem czy rama mnie nie przerośnie, ale hmmm, było by to ciekawe :P Tylko że nie mam żadnych planów, zdjęć niczego :P Archi chyba odezwę się do Ciebie na PW ;] Ale ja zakończę swoje podboje na ramie jeśli zacznę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Dzięki Koledzy, że odkopaliście za mnie wątek

Przy modelu coś się dzieje. Czasem jest zastój, a czasem praca wre. W każdym razie, w aktualnym wydaniu TRAILER Magazine możecie poczytać o kolejnych poczynaniach przy tym nieszczęsnym modelu

Na zachętę wrzucam dwie fotki. W razie pytań, piszcie śmiało. Chętnie odpowiem, bo coś ostatnio mój zapał pisarski opadł ;)

 

2009-09-14_230519.jpg

 

IMG_0611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archi, nie masz serca, ostatnie foty zamieściłeś w grudniu 2008, czekamy 8miesiacy na aktualizacje i dajesz 2 zdjęcia?! Miej litość! Daj więcej fotek, jakiś szczegółów, detali, a nie takie ogólne fotki!

 

PS. A tak poza tym to klasa sama dla siebie. Tak 3maj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.