Skocz do zawartości

Zundapp KS 750 1/35 Italeri


barti94

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie ci coraz lepiej i widać postęp. Aczkolwiek kolorystyka wyposażenia jest niewłaściwa. Łebki granatów nie były srebrne lecz zielone, menażka  i magazynek do MG nie jestem pewien. Popatrz też na YT jak się maluje broń, bo nie widać na niej w ogóle metalicznego połysku. Poszukaj też sobie jak imituje się szkło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patrykd napisał:

Idzie ci coraz lepiej i widać postęp. Aczkolwiek kolorystyka wyposażenia jest niewłaściwa. Łebki granatów nie były srebrne lecz zielone, menażka  i magazynek do MG nie jestem pewien. Popatrz też na YT jak się maluje broń, bo nie widać na niej w ogóle metalicznego połysku. Poszukaj też sobie jak imituje się szkło.

 Z granatami masz rację. Natomiast menażki fabrycznie wychodziły w odcieniach zielonych, a pod koniec wojny trafiały się też emaliowane na odcienie szarości, zieleni, niebieskiego, brązów- był to efekt produkcji w fabrykach robiących pierwotnie garnki i inny sprzęt do kuchni, i wykorzystania tam "garnkowych" emalii do malowania menażek i manierek. Menażki w kolorach piaskowych a nawet w kamuflażach zdarzały się, ale to już była praktyka odmalowywania w warunkach polowych. Jeśli idzie o magazynki to tutaj kolorystyka jest duża- zielone, piaskowe, szare, czarne. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogólnie sympatycznie, dla mnie tym bardziej że lubię te motorki w barwach pustynnych 👍

ale podobnie jak w BMW w galerii obok nie kumam tak dużego skorodowania układu wydechowego, kolanka i owszem się przepalają ale reszta nie ma już takich temperatur i nie ocieka rdzą, to nie wydech w tanku 😉

Pozdrawiam serdecznie

ww

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te figurki i pewnie dołożę do motocykla :D Będę szlifować warsztat i Wasze porady są mega cenne. Jesli chodzi o broń to dawałem czarny potem gunmetal i pigment zabrakło przecierek aluminiowych. Co do granatów sugerowałem się tym przedstawionym na stronie Muzeum Wojska Polskiego.

 

 

granaty-trzonkowe-stielhandgranate-24,27

 

Źródło http://www.muzeumwp.pl/dictionary/granaty-trzonkowe-stielhandgranate-24,275,duzy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam  na wszelki wypadek, że  kolor patek na kołnierzach różnił się w zależności od rodzaju wojsk. Ci z rysunku Tamki to artyleria, więc kolor czerwony. Motocykl mógł się znaleźć praktycznie  w każdym oddziale, np. w taborach (również u spadochroniarzy).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.