Skocz do zawartości

MiG-29A Fulcrum - Italeri 1/72


Cinis

Rekomendowane odpowiedzi

Górny kolor bazowy już położony. Przy okazji pomalowałem pozostałe części. Do pomalowanych elementów przykleił mi się kurz i inne paprochy mimo wcześniejszego odkurzenia modelu i mniej więcej okolicy. Są jakieś sposoby, żeby tego uniknąć?

20230403_214813.jpg

20230403_214823.jpg

20230403_214800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne 3 kolory są już położone. Wyszło prawie tak jak chciałem (zbyt ostre krawędzie w kamuflażu). Z dołu nieco krzywo, ale nie wiedziałem jak inaczej mam przyciąć taśmę, żeby było równo. Nie obyło się bez strat - ściągając maskę urwałem antenkę przez co malowanie w okolicach klejenia jest jeszcze do poprawy. Pozdrawiam.

20230406_220046.jpg

20230406_211246.jpg

20230406_174539.jpg

20230406_174559.jpg

20230406_180747.jpg

20230406_211235.jpg

20230406_215414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Panel Line gotowy. Postanowiłem go rozetrzeć zamiast kompletnie usunąć z niechcianych miejsc, aby stał się swojego rodzaju "filtrem". W niektórych miejscach powierzchnia była chropowata przez co ciężko było mi go zmyć, patyczki do uszu się strzępiły i zostawiły włókna. Postaram się je usunąć pęsetą. Nie wiem z czego to wyniknęło, pewnie popełniłem gdzieś błąd. Pozdrawiam

20230704_184446.jpg

20230704_184450.jpg

20230704_184503.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem dobrze!

Ja też mam problem z nierównościami farby - pewnie mam zbyt duży bajzel w pracowni... Może mogła by pomóc "komora lakiernicza" z wentylatorem i filtrem... Ale na pewno jak odkurzysz i zaczniesz malować, to sporo kurzu będzie się unosić w powietrzu - to już lepiej dać mu w spokoju usiąść...

A jak farba porządnie wyschnie, to można się pokusić o przeszlifowanie powierzchni papierem ściernym "bardzo duża liczba"... 🙂 Te 2 tysiące powinno być OK.

Jak pociągniesz całość matem to myślę, że wszystko będzie OK. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nierówności są pojedyncze, czy się powierzchnia zrobiła chropowata? Bo jak chropowata się zrobiła to może być za duże ciśnienie/ za mało rozcieńczona farba i zaczyna schnąć w locie, jak się osadza to już nie wypoziomuje się przez to. Tym bardziej latem jak jest bardzo ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był malowany w kwietniu kiedy jeszcze były temperatury bliskie zera za oknem. Chropowata powierzchnia powstała w miejscach trudniej dostępnych. Model jest już ukończony - nałożyłem mat, przykleiłem oszklenie (podkład wpłynął pod maskę i nieco je zabrudził, ale udało mi się go zdrapać paznokciem) i dodałem nieco pigmentu na koła. Wszystkie pyłki ładnie się ukazały po nałożeniu lakieru bezbarwnego, a bezinwazyjne zdjęcie ich zajęło by mi mniej więcej 500 lat znając moją motywację. Zdjęcia wrzucę tutaj, nie ma się czym chwalić w galerii. Za niedługo startuję ze Spitfire'm. Dziękuję wszystkim za wsparcie przy budowie. Pozdrawiam

20230705_191750.jpg

20230705_191756.jpg

20230705_192623.jpg

20230705_192613.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli w trudno dostępnych miejscach, czyli rozumiem, przy załamaniach, gdzie powierzchnie były do siebie zwrócone pod sporym kątem. To wtedy znaczy najczęściej, że za duże ciśnienie było użyte do malowania. Farba odbijała się od jednej powierzchni i lądowała na drugiej jako taki "odprysk"- była bardziej podeschnięta i osadzała się na drugiej powierzchni w formie mikroskopijnych kropel, które dają taki "szorstki" efekt. Obrazek może pokaże co mam na myśli. Chociaż go nabazgrałem palcem teraz w telefonie. Gdzieś kiedyś widziałem ładne rysunki dotyczące tego tematu, ale teraz nie pamiętam skąd.

 

IMG_20230705_235632.jpg.26bd87f63d1779d31a865cdb2a9215cd.jpg

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło całkiem przyzwoicie.

Na duży "+" dziób i gondole silników, wyprowadziłeś ładnie.

Sam sklejałem ten model, więc wiem ile było przy tym pracy.

Jest kilka niedociągnięć, jak choćby:

-blachy nad dyszami powinny być w metalicznym kolorze,

ale całość prezentuje się całkiem dobrze.

Co do uwag jeszcze.

Zrobiłeś "preshading" po czym całkiem go zamalowałeś.

Sądzę iż malowałeś dość obfitym strumieniem i mało rozcieńczoną farbą.

W necie znajdziesz sporo tutoriali  na temat malowania.

Ale się rozpisałem 😜

Działaj dalej, jest dobrze, będzie jeszcze lepiej :szampan1:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.