Skocz do zawartości

Reduced.pl - modele redukcyjne


Reduced

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzień dobry :)

Nie wiem czy ktoś na forum już o nas słyszał, ale chcemy się przywitać i pochwalić kilkoma rzeczami 😉

Krótko o nas: 
Modelarstwem pojazdowym zarażono nas kilka lat temu, za sprawą znajomego modelarza wielkości TT. Strasznie narzekał na brak pojazdów na makiety, toteż wzięliśmy się do roboty. 
Od tego czasu rozwinęliśmy park maszynowy, zakupiliśmy licencje i pracujemy w pocie czoła aby sprostać wyzwaniom jakie stawiają przed nami zarówno modelarze jak i same modele. Staramy się jak najwierniej odwzorować pojazdy, głównie epoki PRL. W tym celu zbieramy dokumentację, niejednokrotnie jedziemy w Polskę aby znaleźć coś do mierzenia 😉

Pracowaliśmy do tej pory w skalach 1:120 oraz 1:87, ale całkiem niedawno rozpoczęliśmy przygodę z 1:72. 
W swoim sklepie na www.reduced.pl posiadamy ponad 60 różnych modeli pojazdów. Skala 1:72 dopiero raczkuje, ale obiecujemy poprawę 😉

Doceniamy umiejętność wymiany opinii i doświadczeń, dlatego prosimy o wasze komentarze i kto wie, być może do zobaczenia w sklepie! 

A na dzień dobry, Jelcz 317 z krótką kabiną. W sklepie dostępny jest w skalach 1:120, 1:87 oraz 1:72. W tych samych skalach dostępna jest także wersja z kabiną długą ;) 

Pozdrawiamy! 
 

3171.jpg

3172.jpg

3173.jpg

3174.jpg

3175.jpg

3176.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Reduced napisał:

Jelcz 317 z krótką kabiną.

W sklepie skali 1:72 nie potrafię znaleźć, więc tu zapytam ile taki Jelcz  kosztuje?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania Grzesia z rozszeżeniem o ewentualną cenę w tej skali (jeśli istnieją :hmmm:) Fiaciki 125, 126 i Poldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, LITE napisał:

A mają Państwo coś w skali "N"?

Pozdrawiam

Dzień dobry! W tej chwili nie mamy. Ale jeśli trzeba, moglibyśmy wydrukować 😉 Kiedyś wykonywaliśmy kilka realizacji w N. Nie mamy jednak tej skali na magazynie - stąd dłuższy czas oczekiwania. 

 

47 minut temu, Grzes napisał:

W sklepie skali 1:72 nie potrafię znaleźć, więc tu zapytam ile taki Jelcz  kosztuje?

https://reduced.pl/jelcz-317-krotka-kabina Proszę bardzo 😉 Wybór skali jest po prawej stronie. W widoku Kategorii, po lewej powinny być filtry po skali. 
Cena za Jelcza z krótką kabiną (z długą także) to 120 złotych za zestaw do samodzielnego montażu. 


 

16 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Dołączam się do pytania Grzesia z rozszeżeniem o ewentualną cenę w tej skali (jeśli istnieją :hmmm:) Fiaciki 125, 126 i Poldek

Póki co, niestety nie ma. Pracujemy nad powiększeniem oferty w 1:72 jeżeli będzie zainteresowanie. W tej chwili na tapecie mamy pojazdy ciężarowe, ale jeśli w narodzie jest chęć, wrzucimy osobowe na początek kolejki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LITE napisał:

Bardzo poszukuję maszyn budowlanych w skali "N" - rynku praktycznie nie ma, bo nie ma podaży. Jest kibri, ale to ledwo kilka modeli. Dźwigi - zapomnij 😞

W tej chwili z budowlanych mamy całkiem fajny walec WDT-1 oraz Waryńskiego K-406, K-407 na Starze 660 oraz K-408. 
 Zapraszam Cię na nasz FP na Facebooku www.facebook.com/reducedpl - wrzucamy tam nowości 😉 Może coś wpadnie Ci w oko. Daj znać, spróbujemy przeskalować. Z reguły nie ma z tym problemu :)

 

Edytowane przez Reduced
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Reduced napisał:

Pracujemy nad powiększeniem oferty w 1:72 jeżeli będzie zainteresowanie. W tej chwili na tapecie mamy pojazdy ciężarowe

Temat dość pożądany w 1:72, bo do tej pory głównie żywica królowała, a i tak oferta była skromna z tego co u nas jeździło.

W związku z tym dwa pytania:

Jest już jakaś lista co po Jelczu? 

Jaką cenę w 1:72 przewidujecie dla pełnej ciężarówki, np. tej:

image.png.67180f5bbfb87d04892e57978054dc63.png

Albo tej:

image.thumb.png.1ebce1d638a2b1f88e382452dca88977.png

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reduced napisał:

W tej chwili z budowlanych mamy całkiem fajny walec WDT-1 oraz Waryńskiego K-406, K-407 na Starze 660 oraz K-408. 
 Zapraszam Cię na nasz FP na Facebooku www.facebook.com/reducedpl - wrzucamy tam nowości 😉 Może coś wpadnie Ci w oko. Daj znać, spróbujemy przeskalować. Z reguły nie ma z tym problemu :)

 

Czy przewidują Państwo produkcję modeli zagranicznych? Na PRL świat się nie kończy, a ta moda zaczyna być ciężkostrawna, nie tylko dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LITE napisał:

Na PRL świat się nie kończy, a ta moda zaczyna być ciężkostrawna, nie tylko dla mnie

Może prościej konkretnie zapytać o to, co chciałbyś dostać, zamiast głupio się żalić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzes napisał:

Temat dość pożądany w 1:72, bo do tej pory głównie żywica królowała, a i tak oferta była skromna z tego co u nas jeździło

 

Jeśli się nie mylę, to w zasadzie też żywica ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kopernik napisał:

Jeśli się nie mylę, to w zasadzie też żywica ...

Ale po utwardzeniu obrabia się jak plastik.

Zupełnie coś innego niż żywice dotychczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Ale po utwardzeniu obrabia się jak plastik.

Zupełnie coś innego niż żywice dotychczasowe.

Jeszcze nie miałem na warsztacie. O utwardzaniu słyszałem, że trzeba naświetlić UV ( ale nie wiem jakie źródło ) a do klejenia i szpachlowania używać niestety cyjanoakryl. Fakt, technologia ta w dziale auto i koleje to już norma,  nieśmiało wkracza do lotnictwa i marynarki. Ciekawy jestem, czy są już kompletne zestawy 3D samolotów ? Może nie ma co się bić o Ardpole, tylko cierpliwie poczekać ? Przepraszam za wtrącenie w zasadzie nie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kopernik napisał:

O utwardzaniu słyszałem, że trzeba naświetlić UV ( ale nie wiem jakie źródło )

Ja pożyczam od żonki urządzenie do pazurków, kupione kiedyś w lidlu.

Idealne do skali 1:72

2dbfd5064a889f3f2af3c8060773.jpg.6bf473b5833938616978ce2df155fa33.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kopernik napisał:

 Ciekawy jestem, czy są już kompletne zestawy 3D samolotów ? Może nie ma co się bić o Ardpole, tylko cierpliwie poczekać ? Przepraszam za wtrącenie w zasadzie nie w temacie.

Są:

Rutan ARES | IPMS Warszawa (ipms-warszawa.pl)

Rutan Boomerang | IPMS Warszawa (ipms-warszawa.pl)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 20:41, Grzes napisał:

Ja pożyczam od żonki urządzenie do pazurków, kupione kiedyś w lidlu.

Idealne do skali 1:72

Nasze modele wstępnie utwardzamy. Z tego co słyszeliśmy od klientów - nie wymagają dodatkowego utwardzania :)

Za to miło mi poinformować, że wskoczył nam nowy model w skalach 1:120, 1:87 i 1:72! Przedstawiamy Jelcza SHL 3W 317 😉
Wywrót można ustawić na każdą stronę. Tylna klapa otwierana. 
Dostępny na https://reduced.pl/jelcz-shl-3w-317

332750989_903734837548254_9099851610641538565_n.jpg

332903951_720954819523102_384995991009409049_n.jpg

332654211_3467346466828909_4438780068769506819_n.jpg

332564509_603678431115886_4461664126150974741_n.jpg

332886555_614750013809059_3396804002105620004_n.jpg

332974033_1108995223833173_4775209986316414905_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 10:40, Grzes napisał:

Temat dość pożądany w 1:72, bo do tej pory głównie żywica królowała, a i tak oferta była skromna z tego co u nas jeździło.

W związku z tym dwa pytania:

Jest już jakaś lista co po Jelczu? 

Jaką cenę w 1:72 przewidujecie dla pełnej ciężarówki, np. tej:


Ciężko nam się określić, bo z reguły nie mamy zbyt wiele czasu. Możemy pewne rzeczy przenieść na początek listy, ale mimo wszystko konwersja trwa 😉
Myślimy, że ceny ciężarówek będą oscylowały w granicach 130-150zł. Wszystko zależy od czasu druku. Wychodzi w praniu tak na prawdę. 

Generalnie newsy wrzucamy na FP na Facebooku, w tym informacje o promocjach czy darmowych dostawach. Zapraszamy do obserwowania :)
 :) https://www.facebook.com/reducedpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kompleksową odpowiedź!

12 minut temu, Reduced napisał:

Myślimy, że ceny ciężarówek będą oscylowały w granicach 130-150zł

Czyli całkiem przyzwoicie by było...

13 minut temu, Reduced napisał:

Generalnie newsy wrzucamy na FP na Facebooku

Nie każdy ma.

Gdybyście wrzucali również tu na forum, byłoby miło.

 

Raz jeszcze dzięki :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.