Skocz do zawartości

EA 18g growler 1/32 trumpeter


unicaunica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz pierwszy w tej części tego forum. Kiedyś dawno temu popełniłem jedna efke osiemnastkę też w tej skali i nawet mi się spodobało, ale jakoś zawsze było coś innego. Trudno znaleźć tutaj temat żeby nie wejść w bezpośrednie starcie, więc wybrałem growlera w dodatku w takiej skali i żeby było jeszcze egzotyczniej to jak się uda to powstanie aborygen.

 

IMG_20230227_123854554~2.jpg

IMG_20230227_124344353~2.jpg

Edytowane przez unicaunica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kłami chroniącymi wloty ? Widziałem gdzieś w necie także z osłonami eskadrowymi na dysze wylotowe ale nie potrafię tego odszukać. Poniżej tak dla przyjemności fotki A46-306 i A46-303 z lifestyleqld.com.au , australianaviation.com.au , militaryleak.com , australiandefence.com.au oraz https://www.jetphotos.com/photo/8539303  , 141a4528a.jpggrowler_sunset.jpgsquardron6.jpg

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem. Eskadrowe osłony na dysze jednego z Growlerów, (rej. A46-311 ), oraz link do artykułu z ceremoni  https://aviationphotodigest.com/raaf-number-6-squadron/  . Pod tym linkiem jest grafika różnych ujęć w locie malowania okolicznościowego po kliknięciu miniaturki po lewej stronie (można je powiększyć jak otworzysz je myszką Otwórz w nowej karcie )   https://www.digitalcombatsimulator.com/cn/files/3317355/   Dodatkowo różne przydatne fotki dotyczące tego malowania, oraz "różne światła" widoczne nocą na Growlerze ( przejrzyj album) https://www.facebook.com/epixelaerospace/posts/raaf-boeing-ea-18-growler-a46-306-6-squadron-100-years-1917-2017-departing-raaf-/1896432510499488/     Hmm, chyba sam się skuszę na tego Aussie Growlera   :  ) 

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że oczekiwania ze strony kolegów raczej z tych ambitniejszych więc będę robił co mogę, a ile mogę to się okaże 😅. Dzięki bardzo za wszystkie sugestie. Zaopatrzenie dotarło więc biorę się za tego dingo. 

 

IMG_20230301_081435662~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tych prac czy mógłbyś napisać słowo lub dwa nt.  elementów zestawu, jakiś dopisek, uwagę do szczegółu, który w jakiś sposób zwrócił Twoją uwagę na plus lub minus ? Dzięki                              (do prośby dołączam załącznik z the-riotact.com/canberra-firm-leads-the-way-on-raaf )  20211207raaf8659008_0653.t62aa688c.m2400.x4TRDKWucYSfDxbPn.jpg

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 08:22, unicaunica napisał:

Widzę że oczekiwania ze strony kolegów raczej z tych ambitniejszych więc będę robił co mogę, a ile mogę to się okaże 😅. Dzięki bardzo za wszystkie sugestie. Zaopatrzenie dotarło więc biorę się za tego dingo. 

 

IMG_20230301_081435662~2.jpg

Kibicuję i liczę, że przyszłościowo będę się wzorował choć szybciej na 303. Co z zaopatrzenia jest pod tego konkretnego Glowlera z 6 Sqn. a co poprawiające lub ubogacające zestaw ?

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • unicaunica changed the title to EA 18g growler 1/32 trumpeter

Jeśli chodzi o sam zestaw trumpka to miejscami jest dość luźno spasowany, zobaczymy jak będzie dalej. Na niektórych elementach są też skazy na plastiku chociaż nie powinny stanowić problemu. Mi osobiście to nie przeszkadza że trzeba trochę nad pewnymi rzeczami popracować w sumie przecież o to chodzi. Najistotniejsze jest to że ten zestaw to zasadniczo super hornet z dodanym wyposażeniem pod skrzydła, więc brakuje mu kilka anten, przednia krawędź skrzydła jest inna. Dokupione dodatki Eduarda są właśnie pod super horneta revela. W kokpicie nie ma takich różnić więc jest zgodność z wyjątkiem tego że trumpek jest ciasny pod te blachy ale to akurat dobrze. Dodatkowy zakup to dysze bo te australijskie są inne niż u Amerykanów. No i ostatni dodatek to kalki w 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.