Skocz do zawartości

East meets West (T55 vs M1), 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz bardzo fajne pomysły i fajnie je realizujesz. Może bądż jednak bardziej agresywny w malowaniu - Możesz mocniej potraktować te czołgi

W zamierzeniu M1 mial byc w miare "czysciutki" i nie za bardzo zuzyty wojenna zawierucha, z kolei T55 to wrak na poboczu. Wiekszosc technik przy nim zastosowalem pierwszy raz i jeszcze duzo sie musze nauczyc. Wiekszej agresji na razie nie popelnie.

Świetna robota! Ale według mnie jedyne co nie pasuje do całości to gąski T-55. Wyglądają bardzo sztucznie.

Zestawowe gumofilce, nawet super glue nie chcial ich trzymac. Byc moze powinienem sprobowac jeszcze stonowac ten polysk metalizera i dodac czarny wash. Pomimo tego jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawowe gumofilce

 

Właśnie o to mi chodziło. Od razu widać, że to gumiaki. One zupełnie się nie nadają do wraku z tego względu, że nie układają się tak jak pojedyncze ogniwa. Szczególnie widać to z przodu po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło. Od razu widać, że to gumiaki. One zupełnie się nie nadają do wraku z tego względu, że nie układają się tak jak pojedyncze ogniwa. Szczególnie widać to z przodu po prawej stronie.

Zgadza sie, ale jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma.

 

Jeszcze chwile pomeczylem i troszke zmienilem wyglad tych gumiakow, a takze dodalem roznych bambetli do Abramsa:

P1060687.jpg

P1060689.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo, super robótka, niemniej "uśmierć" bardziej tegoż Teciaka-zły nie jest...ale za nowy,na tak zniszczony-sorry, ale nie umiem tego inaczej wyrazić, po prostu mocniej zdewastuj malarsko

Ok spoko temat jeszcze nie zamkniety, ale skoro ma byc mocniej to moze poprosze o pomysly, bo mi sie na ten moment skonczyly.

Widać film pod kalkami

Jak juz pisalem, zupelnie nie wiem dlaczego, dalem 2 warstwy lakiery z polyskiem, kaleczki, 2 warstwy z polyskiem, przykurzylem, a one nadal dupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby:

http://lh5.ggpht.com/andy.adyns/R1A1WuuK8LI/AAAAAAAATmQ/drgZ4O1HCRM/s640/basrah_t55.jpg

 

 

W sieci jest tego sporo, jeśli wyobraźnia nie sięga, posiłkowałbym się fotkami oryginałów( a to wychodzi Ci wyśmienicie), i po trosze z każdego wcielał w swój projekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to mozliwe to wybieram taki wrak do ktorego moge znalesc jak najwiecej zdjec, wiec takze i w tym przypadku mam okolo 6, niestety wszystkie z jednej i tej samej strony. Link do foty ktora podales mam, ale tam sie raczej dzialy z inne rzeczy (widac duzy pozar). Moj postal juz troszke, stad wyblakly i ponure twarze z wasami juz rozkradly duzo elemntow i wywiozly na wielbladach. Fota na ktorej najbardziej sie wzorowalem to;

t55burned.jpg

Nie ma pomyslu i umiejetnosci na tym etapie aby "popsuc" jeszcze bardziej tego ruska, wiec raczej pozostanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci sie uda, spróbuj postawić swoj model w takie samej pozycji(by i zdjecie w takiej samej wyszło), by w aparace tak(mniej wiecej) samo padało swiatło,pstryknij fotencje i porównaj.

Na tej fotce widać o wiele więcej rdzy( po sfajczeniu, bardzo szybko nią zachodziły/zachodzą), im dłużej lezy, tym wiecej kolorków nabiera.

 

Ale nic, i tak jest fajnie-gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci sie uda, spróbuj postawić swoj model w takie samej pozycji(by i zdjecie w takiej samej wyszło), by w aparace tak(mniej wiecej) samo padało swiatło,pstryknij fotencje i porównaj.

Na tej fotce widać o wiele więcej rdzy( po sfajczeniu, bardzo szybko nią zachodziły/zachodzą), im dłużej lezy, tym wiecej kolorków nabiera.

 

Ale nic, i tak jest fajnie-gratuluję

 

Niewatpliwie da sie tutaj jeszcze wiecej wycisnac, niestety ja na ten moment wiecej nie moge, a nie chce probowac zeby popsuc. Poza tym jak na niego patrze to i tak sram z radosci. Pol roku temu to bym w ogole ne pomyslal o takim projekcie, wiec kto wie za pol roku moze zrobie taki projekt jeszcze lepiej.

Tymczasem maly dodatek do abramsa i powstaje w koncu moj pierwszy w zyciu figurant.

P1060694.jpg

P1060695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że fajka z tyłu jest. A montujesz podstawę pod te dwa kominy na lewej burcie? Na zdjęciach Abramsów z fajkami widziałem też i tę podstawę. Nie wiem tylko czy te "kołnierze" nie wymagają zeszlifowania. Jak kopciłeś lufę od ckmu?

 

Dobry patent z wujkiem saddamem. Keep up good work!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na Twojego Abramsa zwłaszcza na koła widzę, że nie pomalowałeś środków piast od kół jezdnych , (w oryginale są przejrzyste , ale znajduje się w nich olej do smarowania kół , wiec tak na prawdę czarne są )

 

ko.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że fajka z tyłu jest. A montujesz podstawę pod te dwa kominy na lewej burcie? Na zdjęciach Abramsów z fajkami widziałem też i tę podstawę. Nie wiem tylko czy te "kołnierze" nie wymagają zeszlifowania. Jak kopciłeś lufę od ckmu?

 

Dobry patent z wujkiem saddamem. Keep up good work!

Nie planowalem, ale skoro wkladam ile wlezie mozliwych detali, to moze, moze. Lufe kopcilem aerografem.

Tak patrząc na Twojego Abramsa zwłaszcza na koła widzę, że nie pomalowałeś środków piast od kół napędowych , (w oryginale są przejrzyste , ale znajduje się w nich olej do smarowania kół , wiec tak na prawdę czarne są

aha, nie wiedzialem, wiec zaraz poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem zajrzałem i widzę ze trochę za późno..

http://www.planetarmor.com/forums/showthread.php?t=5128

http://www.colleurs-de-plastique.com/forums/showthread.php?s=a884f05ecf9471f266d45898dc2316ef&t=18352

 

Tu masz dwie linki- jak wygląda przedział silnikowy w rozkradzionym mule. Cos zawsze mozesz sobie dorzucic.

 

Mnie sę podobywuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norick zapraszam Cię do Waplewa na stacje benzynową. To co przedstawiają twoje fotki to nic. Tam w "RUDY-m" dosłownie w przedziale silnika nie ma nic. Złomiarze wszystko wyjęli. Tylko czekać kiedy podłogę wyjmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciasno. Nie podoba mi się ta górka z której Abrams za chwilę zjedzie. Za to fajne kamyki między pojazdami. Coś jeszcze tam będzie stać?

Ciasno, bo musze brac pod uwage miejsce w gablocie. Juz nic wiecej stac nie bedzie bo by bylo ciasniej , ale za to zmieni kolor na bardziej odpowiedni, jakas sucha trawa gdzieniegdzie i zlom. I co jest brzydkiego w tej gorce na ktora abrams akurat wjezdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zjazd z niej mi się nie podoba. Taki nienaturalny. Ale to moje subiektywne odczucie.

 

a kto powiedział że zjazd się kończy dioramka to wycinek z całości siłą wyobraźni tam jest dalszy ciąg tej górki choć jak widać na zdjęciu jest dokończona co sugeruje nam że jednak się kończy yyy pomieszanie z poplątaniem mi wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.