Jump to content

East meets West (T55 vs M1), 1:35

adamkijak
 Share

Recommended Posts

Ruszam z ostatnim projektem w ramach Barw Forum. Abrams bedzie zrobiony w stanie normalnym (no moze jakies drobne usterki, wgniecenia itd), za to T-55 bedzie... no coz zobaczcie sami:

T55.jpg

Wszystko razem na jednej podstawce. Do zrobienia uzyje tych zestawow:

P1060597.jpg

P1060598.jpg

Abrams w tym momencie na 90% gotowy:

P1060595.jpg

Pozdrawiam

Edited by Guest

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pierwsza czesc projektu zlozona. Musze powiedziec ze jest to najgorzej wykonany Abrams jaki do tej pory skladalem, gaski to tragedia, duuuzo szpachli, dla odmiany model Academy nie wymagal jej w ogole. Plusem jest mozliwosc wykonania wnetrza wiezy i siedzenia kierowcy, ale to sobie zostawilem do innego projektu gdzie bedzie wszystko widac.

P1060601.jpg

P1060602.jpg

P1060603.jpg

P1060604.jpg

CDN.....

Grzebiac troche w sieci wygrzebalem takie cos:

bl35057kn.jpg

DM-SD-04-11387.jpg

Poniewaz minimalna kwota zamowienia w tym sklepie 3-krotnie przekracza wartosc tej przystawki wiec zrobie sobie ja sam.

Tej za to nadal nie udalo mi sie znalesc, chociaz coraz bardziej przekonuje sie ze to jakas pozyczka od challengera.

100_0179.jpg

Jak za pewne wiesz robię takiego samego Abramsa. Zazdroszczę Ci, że wieża Ci się obraca. Moja się blokuje na wystajacych z płyty górnej elementach. No i cała płyta była pokrzywiona tak, że bez prostowania się nie obeszło. Jak zrobisz anteny?

pozdrawiam i śledzę

Jak za pewne wiesz robię takiego samego Abramsa. Zazdroszczę Ci, że wieża Ci się obraca. Moja się blokuje na wystajacych z płyty górnej elementach. No i cała płyta była pokrzywiona tak, że bez prostowania się nie obeszło. Jak zrobisz anteny?

Musisz przyznac ze troche roboty przy nim jest, kiepskie spasowanie itd. Jezeli chodzi o wieze to poprostu obetnij te wystajace elementy i gra gitara. Co do anten to probowalem kiedys rozciagac plastikowe ramki nad ogniem i nic, wiec od tego czasu robie je z miedzianego drutu ( mozesz rozebrac jakis stary przewod i tam masz ich pelno).

adamkijak ten T-55 zapowiada się smakowicie Mr. Green

Pozdrawiam i czekam na szczegółową relację z demolowania pięć piątki

Oj bedzie duzo demolki, szkoda tylko ze mam zdjecia tylko jednej strony, wiec druga bedzie wytworem wyobrazni.

Co do anten to probowalem kiedys rozciagac plastikowe ramki nad ogniem i nic

A mi zawsze wychodziło ...

Kleiłem kiedyś tego Abramsa, jak dla mnie pod względem merytorycznym to tragedia . Porównałem chociażby tył pojazdu Abramsa , z tyłem M1 Panther II , i tu widać przepaść ogromną między starym Dragonem a nowym. Co nie oznacza, że nic z tego nie wyjdzie , patrząc na Twoje wcześniejsze modele jestem dobrej myśli. Ps. na ostatniej fotce Abramsa z tyłu, gąsienice z prawej strony krzywo są.

ależ go dupło, no koślun ..jak nogi pierwszoligowego zawodnika, drużyny piłkarskiej.

Ten szary, no szary intel-natomiast w zielonym bedzie na czym oko zawiesić.

taka przerwa była, że tytuł już prawie zmieniał mi się na rozminięcie, nie spotkanie;)

Widzę, że podobnie jak ja obciąłeś taki dzyndzel na peryskopie, który przyklejało się do tego okręgu wklejanego po prawej stronie wieży. I do czego jest taka jakby podpórka w tylnej części wieży na górze? Ja tego nigdzie nie widziałem. Może to jakieś trzymadło do rury? Jak przyklejasz to pudło z wywietrznikiem w koszu? Raczej do kosza czy do tyłu wieży?

Widzę, że podobnie jak ja obciąłeś taki dzyndzel na peryskopie, który przyklejało się do tego okręgu wklejanego po prawej stronie wieży. I do czego jest taka jakby podpórka w tylnej części wieży na górze? Ja tego nigdzie nie widziałem. Może to jakieś trzymadło do rury? Jak przyklejasz to pudło z wywietrznikiem w koszu? Raczej do kosza czy do tyłu wieży?

Przykleic to i moze ja przykleilem, ale w trakcie ruszania sie urwalo. Urwalem tez jeden z "gumowych" chlapaczy na przodzie blotnika, jednego ma brakowac celowo, a drugi byl dorobiony z blaszki.

To pudlo przykleja sie do wiezy.

Bardzo mi się Twoje modele podobają, opanowałeś trudną sztukę niszczenia Tyle tylko ze ten zniszczony T-55 na zdjęciu to nie ofiara broni pancernej a jakiejś rakiety przeciwpancernej, prawdopodobniej Javelina.

Pozdrawiam

I do czego jest taka jakby podpórka w tylnej części wieży na górze?

To jest czujnik meteorologiczny systemu kierowania ogniem.

Pozwoliłem sobie pożyczyć tą fotkę:

abrams%20adamkijak.jpg

Kółko po lewej to ta podpórka o której pisałem. Kółko po prawej - tam powinien być ten dzyndzel o którym też pisałem

Kółko po lewej to ta podpórka o której pisałem. Kółko po prawej - tam powinien być ten dzyndzel o którym też pisałem Smile

A, to mój błąd.

No ale wiesz może cóż to jest i do czego służy/miałoby służyć?

No ale wiesz może cóż to jest i do czego służy/miałoby służyć?

Przejrzałem książkę o M1 , oraz wszystkie zdjęcia jakie mam , no i niestety nie mam pojęcia do czego to służy :(