Skocz do zawartości

Budowa modelu rc scania R470


ogiogi

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Truckerek93 jak to nie było takiej relacji, a tatra RC bodowana od podstaw i o ile się nie mylę w niej wogóle nie było plastiku Moje Harleye w połowie też były metalowe i nikomu to nie przeszkadzało

 

ogiogi zachecam do dalszej relacji z budowy scani

Mam do Ciebie jeszcze pytanie związane z wyposażeniem kabiny, mocno jest uproszczone, czy przypomina trochę oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem kilka zdjęć

 

rama złożona z serwami

377f597fbae5b678.jpg

 

zawieszenie przód i tył

efb36d6aea6cc560m.jpg

 

a5b9789f452af50c.jpg

 

reszta zdjęć będzie wstawiona jak znajdę chwile czasu

 

od razu przepraszam za jakość zdjęć nie których (tych z pierwszego rzędu) specjalnie wyjątkowo bo przecież to metal a nie plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No należny mi się kupla w głowie........ nie mailem racji do obozu koncentracyjnego ze mną.

 

Sam kiedyś składałem Subaru Impreza gazetka "Radio Control" model wyszedł wtedy około 2000zł a sprzedałem za 400zł z zepsutym mechanicznym regulatorem prędkości. No ale nic fajnie idzie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w 99%są to śrubki, zatrzaski itp

 

nie mowie ze do obozu tylko naucz sie troszke kultury i szacunku nawet w internecie sie przydaje nic do Ciebie nie mam po za tym co napisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie aby Administracja założyła dział Modele RC lub coś podobnego.Sorka kolego za mój post ale ja tylko wyrażam swoją opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie przejmuje niech ktos krytykuje tylko niech to zrobi np ze cos zle zlozylem czy pomalowalem a nie bo to niewiele ma z modelem albo ze to metal jest nie plastik czy ja tu kogos na sile zapraszam z tego co widze komus nie pasuje taki model niech opisuje swoje modele statyczne ktore zreszta mi takze sie podobaja i jestem ich fanem a nie argument nie bo nie

i jeszcze wyjezdza mi z poziomem odp szkoda ze nie widzi poziomu swojej wypowiedzi ale jak widac swojego podnosem sie niewidzi tylko cudze pod lasem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja jestem kolejną osobą która z miła chęcią obejrzy tą relację.Zawsze interesowały mnie modele RC jednakże niestety ze względów finansowych narazie pozostaną tylko moim marzeniem.Co modelu to bardzo ciekawy.Może jakieś bliższe dane na temat osiagów tego modelu i trochę więcej danych technicznych właściciel mógłby nam zdradzić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda marnować czasu na lekturę tego tematu.

 

Nom to jak ci się nie podoba to nie czytaj. I nie zaśmiecaj tematu takimi wypowiedziami.

 

A co do relacji to na pewno będę ją śledził bo uważam ze to ciekawy projekt. Pierwszy raz widzę ten modele na warsztacie i jestem ciekaw jaki będzie efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu wielkim plusem jest skala i to ze jest zdalnie sterowany, no ale jest to Scania I zobaczcie Lusterka. A myślałeś nad naczepa firmy"Carson", bardzo fajna naczepia i w sam raz pasuje do tego modelu. NIE wspomnę o rożnych efektach dźwiękowych to wszystko jest tak cholernie drogie że szkok, no ale jaki daje efekt......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad ta naczepa pewnie chodzi Ci o wywrotke trzy osiową niewiem ile kosztuje podnosnik ktory jest opcja do tej naczepy

jasne ze zdaje sobie sprawe ze nie jest to model idealnie odwzorujacy ciagnik siodlowy no ale gdy się przyczepisz to w modelu statycznym tez mozn powiedzic np ze w silniku nie ma tlokow zawsze cos mozna znalesc lusterka zgadza sie mi tez się one nie podobaja i są dalekie od ideału.

Mi chodzilo o to aby wlasnei jezdzilo a przez co bedzie mialo sporo mechaniki do zlozenia itp tym sie sugerowalem i o to mi w tym chodzilo glownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogiogi Chodziło mi bardziej o toś "firankę" a ze jest wywrotka to nie wiedziałem. A powiedz czy kupowałeś Scanie ze sklepu "ATA"??

 

Chodziło mi bardzie o to : Carson firanka

Ale to tez jest ciekawe : Naczepa Kłonicowa

No tylko żeby nie ta cena.

 

Przepraszam jeżeli podaję linki do strony sklepy ,ale wklejanie każdego zdjecia poklei mi się nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad naczepą narazie bardzo nie zastanawialem sie jeszcze teraz mysle zeby kupic glos, ale przyznam ze ta naczepa mnie zainteresowala jest dosyc ciekawa.

 

a teraz wrzucilem nowe zdjecia konkretnie zlozona skrzynia biegow

01f4f6280099f947m.jpg

 

2d507bfa77fbb3d2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zainteresowanych relacja

wczoraj odbyłem pierwszą jazdę próbną.

Miałem spore problemy z ustawieniem regulatora prędkości( zaliczylem stluczkę z szafą ) naszczęscie udalo sie wyregulować ten regulator wieczorem, pozostalo wyregulowanie serwa zmiany biegów ponieważ niezawsze wskakuja prawidłowo biegi czasem zdarza sie rzęrzenie tzw.

 

Postaram sie załączyć jakies zdjęcia w niedługim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam po dłuższej przerwie

niestety nie bardzo mam czym zrobic kolejne zdjęcia ponieważ uszkodzilem swoj aparat.

odnośnie filmiku pewnie nagram cos ale dopiero jak bedzie model ukończony.

na chwile obecna jestem w trakcie malowania błotników osłon między osiowych oraz przedniego zderzaka (czerń matowa )

Zastanawiam sie cały czas ponieważ nie jestem przekonany do koloru kabiny ( czerwony, zółty, pomarańczowy) jesli macie jakies fajne propozycje to chetnie zapoznam się znimi.

jesli chodzi o rame myślę ze bedzie jeszcze rozbiorka potrzebna aby zainstalowac moduł glosu który gdzies tam sobie lezy w przesyłce

 

a teraz pare aktualnych zdjęc

f85c736159d5d169m.jpg

 

8995cfb955782f21m.jpg

 

sorry za jakoś zdjęc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.