Skocz do zawartości

John C. Buttler Late, Black Cat 350015b, 1/350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wspomniałem jestem posiadaczem i generalnie model jest dobry, jakość samego projektu i wydruków 3D jest bez zarzutu, oczywiście z perspektywy oglądania tego co przychodzi w pudle. Jak to się bedzie składało do kupy, to sie okaże w późniejszym terminie. Zdecydowanym rozczarowaniem, dla mnie przynajmniej, są części odlane z żywicy. Całe 2 :haha: za to bardzo ważne bo to kadłub wraz z dziobową nadbudówką oraz rufowa część nadbudówki. W przypadku kadłuba zastrzeżeń mam mniej, ponieważ jest prosty, niezbananowany i niezwichrowany, a to w przypadku żywicy bardzo dobry początek. Jest trochę "gąbki" przy stępce, ale to normalka, tam był zapewne blok wlewowy. Nic czego nie można ogarnąć w przysłowiowe 15 minut. Schody zaczynaja się powyżej pokładu. Nikomu najwtraźniej nie przyszło do głowy żeby matkę, która była wydrukiem 3D przeszlifować, mamy w związku z tym na nadbudówce pełono artefaktów wydruku w postaci linii. Nie twierdzę że oznacza to że model należy od razy wysłać do kosza, ale będzie z usuwaniem tego sporo wspaniałej i nikomu niepotrzebnej roboty. Pokład również nosi ślady swego pochodzenia z drukarki, ale juz nie tak regularnie i nie wszędzie, wygląda na to że coś ktoś tam jednak próbował zrobić. Mój egzemplaż ma tez odłamany kawałek stępki przeciwprzechyłowej, ale to detal.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIenajłatwiej zrobić temu zdjęcia, ale myślę że widać o co chodzi.

Natomiast rufowa nadbydówka, przynajmniej moja to absolutna ZDRADA. zapadliska, gąbka i do tego banan, a żeby  było trudniej to po szerokości a nie długości. Ponownie nie jest to coś czego przeskoczyć się nia da, ALE takie rzeczy były normalne 10 lat niemu, a teraz nie jest 10 lat temu. Foteczki tej nadbudówki wyślę dziś Benowi, zobaczymy jak się zachowa. Co by nie zrobił ja sobie poradzę, nie takie rzeczy się robiło, ale pewien niesmak jednak pozostaje. Poza wspomnianymi przez mnie bolączkami, reszta modelu wydaje się bardzo przyjemna. Czy tak jest naprawdę czas pokaże.

 

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy się prują o skurcze w ramkach modeli za kilkadziesiąt złotych.. a tu masz model za 700zł z wysyłką którego firma powinna być zaorana na forach żeby się nauczyli dawać zdjęcia tego co sprzedają. Jak płaciłeś paypalem to masz bankowo wygraną sprawę. Nawet nie musisz im tego szrotu odsyłać. Win i win.

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Ben stanie na wysokości zadania i Ci podmieni te części z wody sodowej. We Flowerku też widać te warstwy, ale kurcze nie tyle- dość szybko udało mi się to wyprowadzić ns prostą. Szkoda zwłaszcza miejsc z warstwicami, na których dodatkowo sa jakieś detale. Jak popatrzysz na warsztaty na Britmodellerze np. ich desantowców to widać tam, że niestety taki ich urok. I że nie znika to pod farbą bez jakiejś polerki. Oczywiście tamtejsi modelarze problemu nie widzą 😉 i Black Cat ogólnie robi wg nich najlepsze modele na ziemi  😕 ...

Ben się jakiś czas temu zarzekał, że teraz chce już tylko w wydruki a nie w żywice, ale jak widać jest to decyzja kontrowersyjna. Z drugiej strony - nic nie do przeskaoczenia, po prostu niestety upierdliwa robota głupiego.

 

PanPlanowi poleciłbym ze trzy razy dziennie szklaneczkę chłodnej wody i ćwiczenia oddechowe. Podobno też modelarstwo poprawia opanowanie i spokój, ale to tylko podobno...

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Panie Plan, to co jest na nadbudówce z kadłubem wystarczy lekko przeszlifować, wszystkie wydruki 3D tak wyglądają, taki urok. Co mnie irytuje, to fakt że powinni to przetrzeć PRZED powielaniem w żywicy. Ben już mi odpisał i ma podesłać nowa nadbudówkę rufową,  Zgadzam się natomiast że publikowanie zdjęć samych części zamiast renderów byłoby uczciwszym zagraniem, o czym nie omieszkam Benowi wspomnieć w toku dalszej korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bsnt3k napisał:

Miło jest słyszeć że modelarze lubią szlifować bąbelki. Szklaneczka za twoje zdrowie.

 

Nie zrozumiałeś.

Jedyne o czym napisałeś w swoim poście to oranie, sądy i huzia na Józia, a z przytupem.

Warto jednak pamiętać, że można po prostu spróbować się dogadać. 

Nobody's perfect, isn't it?

Modelarze nie lubią szlifować bąbelków, choć na szczęście od tego się nie umiera.

 

 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholercia rzeczywiście tą nadbudówkę ostro przykurczyło   :kwasny:  

Ben jest OK i na pewno ci tą nadbudówkę bez problemu wymieni bezkosztowo.

Tak w ogóle to mi się wydaje że on chyba teraz jakąś nową żywice daje....    :hmmm:

dawno nic u Kociaka nie kupowałem, ale w tych modelach co mam (flowerek, farragut i flushdeck) to są kadłuby z takiej jasnopopielatej żywicy 

 

2 godziny temu, socjo1 napisał:

Ben się jakiś czas temu zarzekał, że teraz chce już tylko w wydruki a nie w żywice, ale jak widać jest to decyzja kontrowersyjna. 

Mi się wydaje że wydruk całego kadłuba mógłby być problematyczny - szczególnie przy jednostkach co mają 20-30cm długości...

  A niestety jak się zrobi "plastrowanie" (tak jak robi chociażby 3D-Wild ) to będzie padaka żeby to poskładać do kupy

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, socjo1 napisał:

Nie zrozumiałeś.

Jedyne o czym napisałeś w swoim poście to oranie, sądy i huzia na Józia, a z przytupem.

Warto jednak pamiętać, że można po prostu spróbować się dogadać. 

Nobody's perfect, isn't it?

Modelarze nie lubią szlifować bąbelków, choć na szczęście od tego się nie umiera.

Bąbelku jeden z drugim.. orać takie firmy jak najbardziej trzeba. 

 

Nie mam nic do Bena ale nie mieć jakiejkolwiek kontroli jakości i zdjęć rzeczywistego produktu to jest scam podchodzący pod to co robi wspomniane 3d-wild.

 

Wy jesteście poważni? Kupujesz bąblu model za 7 stów i jeszcze ty masz zadbać o to żeby następne modele na ich stronie miały poprawny materiał zdjęciowy? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, uprzejmiaczku, ja już mam dość twoich impertynenckich określeń (nie do mnie) do Kolegów w rodzaju "bąbelku", "niezły dzbanie" i tak dalej. Jak mama z tatą w domu elementarnej grzeczności nie nauczyli - to  czytać nie będę. Do ignorowanych, aż chłopię nie będzie się musiało po drabinie na dywan wspinać i może trochę dojrzeje.   

 

Michał

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj jaki wartki wątek :)_)) \


 

W dniu 30.03.2023 o 12:43, Szydercza Gała napisał:

pełono artefaktów wydruku w postaci linii

 

te linie to efekt druku jak sadze - to jest mega problem kwestia warstw które sie drukuje, az spojrzałęm na mojega Warda i tam kadłub jest lany i nie ma tego problemu 

nadbudówka rzeźnia = faktycznie mogli by ci dosłać proforma leprze, bo to im chyba przez kontrole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę Lipton z jakością, do shelf oddity dużo mu brakuje😁 szczególnie oglądając Shimakaze,wiem to inna skala ale jeżeli można zrobić taką jakość w 700 to w 350 powinno to wyjść o wiele lepiej 

Szacun dla kolegi Blacman za Shimakaze 

Sorry za offtopa nie w temacie 

 

Edytowane przez slawekmalysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało przynajmniej podałeś przykład firmy która wrzuca zdjęcia produktów. Mogliby tylko nad kompresją zdjęć popracować żeby dało się je powiększyć. A tak mają tylko przegląd miniatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dostałem nową nadbudówkę, poczta zaszalała prawie równo miesiąc szły z Francji :haha: Jest lepsza, ale szału nie ma. Coś mi się widzi że większość osłon będę golił, może i sama ta część nadbudówki sobie zrobię nową. Się zobaczy jak się już za to wezmę. Także generalnie koń jaki jest każdy widzi :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt. Cała seria tych niszczycieli ma naprawdę interesujące sylwetki. Co do ogólnej jakości wykonania modelu nie mam najmniejszych watpliwosci że jak zwykle będzie dobra ale interesuje mnie z jakiego okresu zamierzasz ten model wykonać...Zastanawiałeś się jakie to ma być kamo, czy jeszcze na to za wcześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bsnt3k napisał:

...masz jeszcze siłę kleić modele.

z tego przecież największa radocha  :szczerbol:

 

27 minut temu, Superbe napisał:

Zastanawiałeś się jakie to ma być kamo, czy jeszcze na to za wcześnie?

model ma konfiguracje "late" więc z kamo się nie poszaleje ---> z tego co się orientuje to wtedy wszystkie miały Measure 22.

Tak więc liniowy 2kolorowy (Navy Blue 5-N + Haze Gray 5-H) ....   nuuuda Panie...   :szczerbol:

 

20 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

... poczta zaszalała prawie równo miesiąc szły z Francji :haha:

teraz wszystko EKO - na pewno wieźli ją rowerem   :haha:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A jaki tu ma być ruch? Przecież to wątek inboxowy :haha: 

Nadbudówkę nową dostałem, lepszą, choć nie idealną. Myślę że przed następnym rokiem raczej ten temat nie będzie ruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.