Skocz do zawartości

BMP-1 iracki (1:35, Zvezda)


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ciąg dalszy ze zmaganiami . Jednak zostawiłem ten kamuflaż, ale jak na pierwszy to chyba OK?

Model po położonym sidoluksie i filtrze (ostatnio nie mogłem robić zdjęć). I teraz potrzebuję rady: mam robić biedronkę czy zostać przy suchym pędzlu?

 

94fb43e7fbfed756.jpg

9a359701cc4a4f2c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biedronka dobra jest

Ja proponuje(ponieważ też maluję pędzlem) zrobić tak:

- popraw suchym pędzlem po krawędziach zielone plamu kamyflażu - żeby rozmyć go trochę bardziej, ew. zdecyduj się na ostrokrawędziowy.

- zrób biedronkę, filtry (może brązowy, ochra lub/i biel) wash i obicia na koniec. potem przykurz go i myśle, że powinno by bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby rozmyć go trochę bardziej, ew. zdecyduj się na ostrokrawędziowy

 

 

By nieco bardziej go rozmyć, popróbuj dippingu(czy jak to się mówi) pędzlem. Wychodzi moim zdaniem lepiej niż gąbka, ale pędzel potem jest zazwyczaj do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam "to" kamo się podoba, ja jakbym go robił to bym tak zostawił i jedynie przykurzył i lekkie obicia dodał

Pigmentów nie masz co się bać one nie gryzą Poprostu dwa razy się zastanów przed nałożeniem i 2 razy po nałożeniu Ja zawsze zaczynam od tyłu i tam dosyć dużo pigmentu daje, przechodząc do przodu, coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o biedronkę to nakłada się ją przed lakierem matowym? I ten suchy pędzel będę musiał nałożyć w pierwszej kolejności - przed biedronką?

 

Czym zrobiłeś filtr jeśli można wiedzieć?

Ja dopiero się uczę robienia filtrów i ten bardziej przypomina wash. Zrobiłem go artystycznymi farbkami olejnymi razem z white spiritem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o suchy pędzel na krawędziach - to po biedronce. Jeśli o rozjaśnienia - ja robię przed. A dopiero potem mat. Aha i nie wiem jakiego lakieru używasz, ale jeśli jakiegoś olejnego modelmastera to to poczekaj z nim ze dwa dni - biedronka i ogólnie olejne muszą się trochę uleżeć. W międzyczasie warto zabezpieczyć ją sidoluxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że budujesz pojazd z 3 dywizji "Salladin" - o ile się nie mylę.

Osobiście uważam, że ostrokrawędziowy kamuflaż byłby lepszy - nie umniejsza to faktu, że bardzo ładnie położyłeś farbę bazową i "płynnie" kamuflaż zielony. Podoba mi się.

PS Jeśli możesz to zrób zdjęcie od przodu pojazdu, możliwie z niskiej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i nie wiem jakiego lakieru używasz, ale jeśli jakiegoś olejnego modelmastera to to poczekaj z nim ze dwa dni

A czy ten lakier nie pozostawia białych smug? Ja używam od Gunze w sprayu, ale szukam jakiegoś tańszego odpowiednika.

Widzę, że budujesz pojazd z 3 dywizji "Salladin" - o ile się nie mylę.

Prawda mój BMP jest z "Salladin", choć nie wiem czy używali w niej BMP-1 .

bardzo ładnie położyłeś farbę bazową i "płynnie" kamuflaż zielony. Podoba mi się.

Cieszy mnie to, że podoba Ci się mój pierwszy kamuflaż

PS Jeśli możesz to zrób zdjęcie od przodu pojazdu, możliwie z niskiej wysokości.

Dzisiaj lub jutro zrobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten lakier nie pozostawia białych smug? Ja używam od Gunze w sprayu, ale szukam jakiegoś tańszego odpowiednika.

Olejny modelamaster nie zostawia smug. ALE: to cholernie wredne ustrojstwo jest. Osobiście, żeby mieć pewnośc że mi się dobrze położy to trzęsę nim i mieszam przez nawet dwie-trzy minuty, bo inaczej ma tendencje do różnych dziwnych zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash by sie przydal, ale tylko w zakamarki itd, tak zeby jakis cieni dodac. Wieza np wydaje mi sie odlana w calosci z kadlubem, wiec gdyby polozyc jakis "cien" w to miejsce chyba byloby lepiej. Jak mozesz to daj zdjecia z wiekszym zblizeniem bo nie moge sie dopatrzyc szczegolow. Poza tym bardzo fajny model, i powiem szczerze ze zazdroszcze malowania pedzlem bo wyszlo superowsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Na model położyłem filtr/wash. Nie wiem czy jeszcze trochę go tym umęczyć? Teraz to chyba powinienem nałożyć matt, później obicia i kurzenie, może pokuszę się też o rdze.

 

efe7a4cb5b21132a.jpg

2c98d769de3088dd.jpg

 

A tutaj fotka dołu:

 

9310bcdd2c7887da.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się obawiałem - szpara na łączeniu wanny i górnej płyty. Prosiłem o ta fotę, bo sam buduję (a dokładniej MĘCZĘ) ten pojazd na dioramkę i właśnie postanowiłem, że to ostatnia Zvezda w moim życiu. Takiego braku spasowania, nie zniosę. Dobrze, że mój BWP ma być w formie zniszczonego ruska, obok którego przejeżdża zwycięski niemiecki Leo 2, wobec tego mogę troszkę poszaleć ze zniszczeniami, tak aby ukryć te szpachlowane łączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze trochę go tym umęczyć?

 

Zrób jeszcze może ciemnego washa w zagłębianiach. Zwłaszcza proszą o niego wszystkie siatki, błotniki, a w szczególności okolice otworów strzelniczych po bokach kadłuba. Nie pokrywaj washem całego modelu, tylko te miejsca. na pewno doda mu troszkę "głębii".

 

P.s. Kamuflaż finalnie wyszedł bardzo fajnie!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokrywaj washem całego modelu, tylko te miejsca. na pewno doda mu troszkę "głębii"

Już to poprawiłem, zdjęcia już niedługo.

P.s. Kamuflaż finalnie wyszedł bardzo fajnie!

Dzięki

Nieto żebym się znał na tych pojazdach, wyglądzie, ale cz wash(względnie filtr) był kładziony tylko czarny ?

Nie tylko, na początku przed tą "pseudo" biedronką był brązowy, a po biedroneczce dodałem więcej czerni. Mam poprawić na bardziej brązowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne łaty jak na pędzel.

Ja bym go jeszcze przykurzył bo myślę że w Iraku nie dbali raczej o czystość , poza tym tam jest zawsze wszędzie pełno pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.