Skocz do zawartości

[W] Flakpanzer IV Wirbelwind (Academy, 1/35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Czółko,

takie cosik wpadło mi w łapska, i jak zwykle u nałogowców, jak wpada to od razu trza zrobić :woot:

Stare to to jak cholera, to pierwszy wypust, jeszcze „pod silniczek”, przez co trochę mydłowate. Ale że to mój pierwszy flak na warsztacie (tego katafalka od Trumpetera nie liczę) to olałem wiek zestawu :haha: 

Jedyne co musiałem dołożyć do tego starocia, to gąski - te gumowe z zestawu nadawały się tylko do palenia pod URM-em wink4

Poniżej etapy produkcyjne.

 

image.thumb.jpeg.0b1f565ee4a506f5096a58a19ef85fd4.jpeg

 

image.thumb.jpeg.4d45b367b0e0be73c65e20854e9a16bc.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7c66ced231b0c15a2716079b12c804d9.jpeg

 

image.thumb.jpeg.4357fac2cd797dd2df4e016bf82a24af.jpeg

 

image.thumb.jpeg.136400a758da5abec5e9147a8293744e.jpeg

 

Czas na weathering :) 

 

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda. A będzie w barwach Wehrmachtu czy Luftwaffe? Bo zdaje się że ochrona lotniska należała właśnie do Luftwaffe. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka rejestracja jest planowana? WH czy WL? Albo inaczej…co dali w tym pudle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
45 minut temu, SFModel napisał:

A jaka rejestracja jest planowana? WH czy WL? Albo inaczej…co dali w tym pudle?

 

:) NIc nie dali :) Tylko plastik i trzy krzyżyki :) 

Bida z nędzą...

 

image.thumb.jpeg.6cf2e03f59781f6a6930ce251ee5a87f.jpeg

 

PS. a te pojazdy wogóle miały rejestracje? Bo to nie paka blitza przecież...

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, w sumie to możesz mieć rację że nie miały rejestracji, tylko nr przynależności do jednostki. Jest na bazie Pz. IV więc zapewne był traktowany jako czołg a te rejestracji jako takiej nie miały. Ale wszelkie SD'ki już tak. Stąd moja pomyłka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z tego zestawu P4 z wieżą. Uważaj na kalki bo się szybko sypią.Namocz chwile i wyciągaj i je kładź na glossie . Sa cienko warstwowe delikutaśne.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 17:57, Thalgonis napisał:

Do magic tracków trzeba było piłować zęby w kole napędowym... Pięknie to nie wygląda ale i tak g będzie widać :razz:

Szkoda tak zacnych gąsienic do tego modelu, takie w zupełności wystarczą.........

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu „szkoda”? Bardzo dobrze się je skleja, wymagają chyba mniej obróbki od friuli (w których co któreś ogniwo trzeba nawiercać zawias...) no i fajnie wyglądają.  Więc nie przesadzajmy kolego :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pojazdu, nawet jak z  glowy to jest ok, ale malowanie mundurow trzeba poprawic, nawet w ramach SF trzeba dodac wiecej tych  kolorowych plamek, max pol godzinki roboty a efekt będzie o niebo lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.