Skocz do zawartości

Ukraiński MM14 - jak to zrobić?


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Trafił mi się zestaw dwóch figurek (słynna "Bucza" z ICMu w 1:35) i chciałbym zrobić im właściwy kamuflaż. Czy ktoś mógłby mi pomóc albo doradzić skąd wziąć kalkomanie ze wzorem MM14 w skali 1:35? Ewentualnie mógłby być inny wzór, jeżeli byłby poprawny merytorycznie, albo ewentualnie inny sposób na pokazanie takiego kamuflażu?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmroczko napisał:

Dzień dobry!

Trafił mi się zestaw dwóch figurek (słynna "Bucza" z ICMu w 1:35) i chciałbym zrobić im właściwy kamuflaż. Czy ktoś mógłby mi pomóc albo doradzić skąd wziąć kalkomanie ze wzorem MM14 w skali 1:35? Ewentualnie mógłby być inny wzór, jeżeli byłby poprawny merytorycznie, albo ewentualnie inny sposób na pokazanie takiego kamuflażu?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Ciężka sprawa, najłatwiej kupić kalki MULTICAM i domalować czarny.

https://www.befr.ebay.be/itm/-FFSMC-Productions-Decals-1-35-Camouflage-US-Army-Multicam-Pattern/304184980996?pageci=e46f98fc-6bf4-4c9e-9498-2644add1a6c0

Photo 1/1

Kurtka polarowa nowy ukraiński kamuflaż mm-14 – DUNKAN - 2017, OOO | all.biz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kalkomanie oddadzą zapewne szczegóły kamuflażu, ale co ze światłem? Trzeba byłoby rozjaśniać niektóre części munduru, a trzeba pamiętać, że to nie jest proste "dodanie białego". Wydaje mi się, że sam wzór kamo nie jest najważniejszy i nie na tym należy się koncentrować, w tej skali raczej nikt nie będzie liczył poszczególnych "pikseli" na bluzie. Wydaje mi się, że lepsze efekty można osiągnąć właśnie odpowiednim rozjaśnianiem i cieniowaniem., a sam wzór kamuflażu wystarczy jedynie zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wielkie dzięki za komentarz. Na razie praca w tym temacie stoi, chociaż można powiedzieć, że prace koncepcyjne trwają 🙂

Co ciekawe na kalkach jest napisane, żeby kłaść je na jasny podkład, więc myślałem o tym, żeby rozjaśnienia zrobić właśnie na warstwie podkładu i zobaczyć, czy to się jakoś przebije przez kalkomanie. No a cienie to już łatwiej, wash powinien tu dać dobre efekty.

Z tym zaznaczaniem jest trochę problem, bo nie wiadomo jak by to musiało być zrobione - ja przynajmniej mam wątpliwości, te malutkie plamki tak się tam mieszają...

Jak tylko zacznę eksperymenty, zamieszczę fotki tutaj. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

@Bartosz Ciesielski- bardzo dziękuję za pamięć i za foty. Mam już kalkomanię ze wzorem kamuflażu i jak się już za to zabiorę, to zdjęcia bardzo mi się przydadzą.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.