Skocz do zawartości

IJN Yamashiro 1/350 Fujimi


Andrzej123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Ponieważ buduje ten okręt od marca postanowiłem się podzielić relacja z budowy. Może kogoś to zainteresuje. A pewnie sam nauczę się od innych różnych ciekawostek które przydadzą się przy kolejnym modelu. Zaznaczam że model jest już na dość zaawansowanym etapie. A ponieważ będę miał przerwe w budowie miesiąc to akurat pomyślałem że zrobię relacje z tego co już zrobiłem i potem pociągnę temat już na bieżąco. Mam nadzieję że nie zanudzę 😀.Do modelu pudełkowego dołożyłem zestaw z Flyhawka golden edition.

1948BFDC-C68F-4818-BB87-5BBB64E50BB7.jpeg

39998181-9112-4D5C-8F75-D2AFE63427FC.jpeg

Edytowane przez Andrzej123
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Andrzej123 changed the title to IJN Yamashiro 1/350 Fujimi

Kolejnym krokiem było pomalowanie całości podkładem. Używam Bilmodel 4000. Następnie maluje dennice. Użyłem H17. Oczywiście delikatnie trzeba przełamać kolor jaśniejszym. Ten oryginalny jest ciut za ciemny. Gdy wszystko dobrze wyschło oklejam taśma Tamiya i maluje górna cześć kadłuba wraz z pokładem.  Tu stosuje Mr color 32. Rozjasnilem go jaśniejszymi odcieniami. W zasadzie rzadko kiedy stosuje farbę oryginalną. Staram się kolory mieszać i rozjaśniać lub przyciemniac w zależności od potrzeby.

1E1AE11E-2593-47C2-BB56-A45257A6C56B.jpeg

E6500CE3-2A28-498A-81BD-FA505E4FA8B5.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarza wam się wzmacniać pokład po to żeby lepiej przylegały do niego nadbudówki? (to samo tyczy się większych powierzchni dolnych części nadbudówek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale smok - siadam do oglądania 

 

W dniu 3.06.2023 o 20:29, bsnt3k napisał:

wzmacniać pokład po to żeby lepiej przylegały do niego nadbudówki?

na Ping Yuen podklejałem a recz dawałem pokładniki co by mi on nie siadał :) i trzymał profil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 20:29, bsnt3k napisał:

Czy zdarza wam się wzmacniać pokład po to żeby lepiej przylegały do niego nadbudówki? (to samo tyczy się większych powierzchni dolnych części nadbudówek).

Pare okrętów już poczyniłem, ale nigdy nie wzmacnianej pokładu. Zdażyło się że pokład był krzywy, ale jakoś z tego wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio. Okręt muzealny, w dodatku zakopany w piasku jak Mikasa, nie jest poddawany działaniu morza, a to ono w największej mierze odpowiada za proces destrukcji. Poza tym nie oszukujemy sie, w modelu trzeba trochę pooszukiwać. To co światło robi na prawdziwym obiekcie nie stanie sie na jego pomniejszonej 350 czy 700 razy wersji. Pomalowane ORYGINALNOM FARBOM modele są po prostu smutne jak dupa węża. Lepiej iść do sklepu, kupić sobie jakiś die cast i zaoszczędzić kupu czasu, a w wannie i tak można sobie popuszczać :wink:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.