Skocz do zawartości

C7P [Warsztat]


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Towarzystwo

 

Niebawem chciałbym się zabrać za dłubanie modelu ciągnika C7P. Wiem, że model, którym dysponuję nie jest doskonały i konieczne są w nim liczne poprawki. Szkoda spartolić taki ciekawy, choć pudełkowaty w wyglądzie model. Widziałem, tez w sieci poprawione wnętrze do tegoż ciągnika, czy warto ? Jeśli ktokolwiek z Was dysponuje szkicami, dokładniejszymi zdjęciami itp. Bardzo proszę o wrzucenie tego na forum lub kontakt na jedrzej.korbal@gmail.com. Zdjęcia z odkrywcy znam i wszystkie dostępne kroniki PAT znam.

 

Thank You form the mountain !

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace ruszyły, na początek wanna i układ jezdny.

IMG_3414-1.jpg

IMG_3415.jpg

IMG_3408.jpg

Czekam na Wasze porady itp, bo ja już coś spapram to będzie kiszka z wodą

Pierwsze pytanie nasunęło się automatycznie. Nad przedziałem silnika w kilku miejscach są żaluzje wentylacyjne.

IMG_3416.jpg Chciałbym je zrobić bardziej realistycznie. Ktoś ma jakiś dobry sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armo i Part robią poważne uzupełnienie do C7P(nie tylko fototrawione), niestety znacznie podwyższa to koszty przedsięwzięcia ponieważ owe uzupełnienie to praktycznie drugi model z balszek wykorzystujący jedynie elementy zestawu Mirage

 

http://www.jadarhobby.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=0&keywords=c7p&pfrom=&pto=&button.x=88&button.y=12

 

no cóż rozsądek musi znaleźć komompromis z sercem.

Będę obserwował postępy, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic nie robię, bo we wsi już gadają że robota odłogiem leży...

Wanna już gotowa, dziś wstępniak z wszelkiego rodzaju wnętrznościami. Po powrocie zobaczę co da się zrobić a`la blaszka domowymi sposobami. Prawa burta pojazdu nie jest jeszcze przyklejona, ale kusi ... bo była by już cała bryła Jeśli ktoś ma jakieś tips & tricks odnośnie wnętrza to proszę bardzo. Chętnie zobaczyłbym cudzego C7P od wewnątrz.

Gerd - zdjęcia blach Parta pomagają dziękuje

IMG_3431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób chcesz trawić blaszki?Bo ja się też nad tym zastanawiałem ale nie wiem jak tanio i dobrze zrobić trawionki(mało brakowało a bym przekręcił na trawki )A jakość mirage to po prostu- .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górki pinke są! Polecam wszystkim, zwłaszcza nowe schronisko na Szczelincu Wilekim - to nie Tatry ani Bieszczady ale widok z góry równie piękny, atmosfera czysto schroniskowa, a ceny o dziwno miłe studentom

 

Prace nad ciągnikiem trwają, to foteliki załogi. Ostatnio dorobiłem z blaszki. Widoczne elementy wzorując się na zestawie Parta,a wykonane są reszty wytłoczki Abera ;)

IMG_3559.jpg

Cztery krzesełka są rozłożone, dwa złożone.

Dach i elementy osłony silnika (wlot powietrza?!) są na warsztacie, podobnie jak boczne ściany przedziału.

 

Jakoś tak nie mogę się zebrać do malowania wnętrza? Nie che mi się, to przez pogodę pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak nie mogę się zebrać do malowania wnętrza? Nie che mi się, to przez pogodę pewnie.

przerwa od modelowania była, coooooo ;>

ja po nie trzymaniu psikadła w reku przez miesiąc takze sie wstrzelic jakos nie mogłem( dołki sa ktrótkie, wiec nazwijmy to - rowek pourlopowy :p)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerwa od modelowania była, coooooo ;> ...

 

Oj była była, świętą masz racje Rafale. Na szczęście marazm malunkowy mija powoli, skutkiem czego wymalowałem wnętrze.

IMG_3566.jpg

IMG_3563.jpg

IMG_3560.jpg

Powoli zaczynam zmieniać zdanie odnośnie syfienia wozów, zobaczymy jak się "zemszczę" na tym kiosku ruchu na podwoziu 7TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andaral - Wzorowany na francuskim ?! Maluję wszystkie moje wozy zgodnie z "Instrukcja o malowaniu materiału pancernego i samochodowego oraz numerów rejestracyjnych i znaków szczególnych" z 28.08.1939 r. chociaż w tej chwili wiem, że kolory nie są dobrane trafnie i przekłamują. Cóż coś za coś nie będę przemalowywał 11 pojazdów na nowo jak ten francuski wyglądał ?! Daj no jakieś zdjęcie.

Chudziutki - tak gąski mam, ogniwkowe RPM - zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak będzie ok to dokupię jeszcze 3 komplety i przezbroję wszystkie 7TP na nowe gąski. Te gumowe z zestawu są:

a) gumowe

b) za długie

c) nie chcą się obwieszać ładnie

d) mają fatalną fakturę

 

Bryła pojazdu już jest zamknięta, powoli zbieram się do malowania.

Buziaki chłopaki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się pewien problem. Mianowicie na innym forum zwrócono mi uwagę, że pod dachem ciągnika znajdował się swego rodzaju stelaż na osobiste rzeczy załogi- bo gdzieś musiały być wciśnięte.

Pytanie jak ten stelaż wyglądał ? Ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się dzięki pomocy ludzi dobrej woli powoli rozwiązuje. Póki co wykonałem jeden "stelaż" jednak o bardziej domniemanym niż faktycznym kształcie. Wyciąłem też część dachu która tworzyła coś na w rodzaju zamkniętej puszki nad przednimi siedzeniami. Teraz jest tam półka (raczej tak to wyglądało) podobna do półki w Renalult Kangoo :P

IMG_3614.jpg

IMG_3615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wstępne malowanie.

Już na początku kajam się bo kolor piaskowy/piaskowo szary nie odpowiada temu jaki faktycznie był na pojazdach WP. Najlepsza byłaby rzecz jasna Agam P2 ale na półce stoi już 11-12 wozów wymalowanych tak jak ten C7P. Mając do wyboru przemalowywać kilkanaście wozów (+ kupno odpowiedniej ilości farb) a popełnić jeszcze jeden wóz z błędnym odcieniem, wybrałem to drugie. Wiem, że to nadużycie i wbrew historycznemu purytanizmowi ale czasem trzeba iść na kompromis.

 

Zdjęcia tradycyjnie już wykryły masę niedomalowań itp Od jutra poprawki i dokładnie pierdół.

IMG_3645.jpg

IMG_3650.jpg

IMG_3653.jpg

IMG_3654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne malowanie.

Już na początku kajam się bo kolor piaskowy/piaskowo szary nie odpowiada temu jaki faktycznie był na pojazdach WP. Najlepsza byłaby rzecz jasna Agam P2 ale na półce stoi już 11-12 wozów wymalowanych tak jak ten C7P. Mając do wyboru przemalowywać kilkanaście wozów (+ kupno odpowiedniej ilości farb) a popełnić jeszcze jeden wóz z błędnym odcieniem, wybrałem to drugie. Wiem, że to nadużycie i wbrew historycznemu purytanizmowi ale czasem trzeba iść na kompromis.

 

Zdjęcia tradycyjnie już wykryły masę niedomalowań itp Od jutra poprawki i dokładnie pierdół.

IMG_3645.jpg

IMG_3650.jpg

IMG_3653.jpg

IMG_3654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.