Skocz do zawartości

K100 Aerodyne Revell 1:25 (pytanie)


PrzemoL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ogolnie nie interesuje sie pojazdami cywilnymi, ale jak to mowia wszystkiego trzeba sprobowac. Z modelem jestem na etapie podwozia i zaczalem robic te dwa duze zbiorniki paliwa, moje pytanie to z czego one byly wykonane w oryginale (blacha stalowa, aluminiowa, ocynkowana)? Caly model jest upackany wiec i te zbiorniki tez beda, a nie chcialbym wykonac rdzawych zaciekow tam gdzie nie powinno ich byc.

Dam dwie fotki co by nie bylo ze sie lenie

36237b33d219c17b.jpg

 

55f2647002e4c60f.jpg

 

Pozdrawiam

aha, zapomnialem dodac ze blotnik (to czerwone) jest na etapie produkcji i bedzie mial inny kolor oraz silnik jest pomalowany ale nie brudzony (bedzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juuuuuuuuuuupi kolejny cywil robiony z brudzingiem. Bardzo mnie się podoba. A zbiorniki robione ze stalówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Czyli rdza moze sie lac

Czytalem tu na forum, ze te samochody mialy bardzo szczelne kabiny i silnik sie nie brudzil, po tym jak wyglada to w modelu wnioskuje jednak, ze syf lecial tam bardzo ostro i silnik wygladal jak w kazdym samochodzie o ile kierowca nie spedza dziennie przynajmniej godzinki na jego czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj paski klinowe na czarno. nie przesadź z tym brudzingiem silnika. Powinieneś na nim dać kilka tłustych plam (olej + kurz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko się prezentuję w znakomitym porządku, nawet nieżle, Ci wychodzi to brudzenie. Tylko pomaluj, paski od rozruszników na czarny kolor w silniku i dorub jakieś przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomaluj, paski od rozruszników na czarny kolor

 

 

O paskach wiem, tylko ta żółta farba którą malowałem silnik schnie już drugi dzień a jeszcze się klei, siakaś stara chyba była.

 

 

i dorub jakieś przewody

 

13afc1c1c21eccb8.jpg

 

na razie tylko tyle, kable zrobie jak wkleje silnik do ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)dorub (...)

 

A Ty się Wojtuś dorób słownika ortograficznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci farba kiepsko schnie kup talk i wsadź do niego silnik. Potem otrzep nadmiar talku a na koniec obmieć wytalkowany silnik pędzlem. Jak nie pomoże zmocz pędzel w rozpuszczalniku do farb, których używasz i przemyj delikatnie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zbiorniki wykonuje się z aluminium a na koniec są polerowane. Już dawno odeszły w niepamięć stalowe na rzecz aluminiowych z wiadomych zalet. Waga + nie rdzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką pomalowałeś, może sprejem do metali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem Humbrolem, dzisiaj już to wygląda lepiej (nie klei się). Dzisiaj robię zbiorniki paliwa, jak wrócę do domu to zapodam zdjęcia (mam nadzieję).

 

może kiedyś się zgadamy na jakiegoś browara

 

chętnie, jak czas pozwoli.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robię zbiorniki paliwa, jak wrócę do domu to zapodam zdjęcia (mam nadzieję).

 

ten z tylu po zmianie obejm, brakuje tej na srodku bo jest inna (szkoda, ze nie zrobilem tego przed malowaniem ramy)

 

3e1d7cb832265043.jpg

 

i taka mala przerobka tylnego zderzaka

przed:

 

74335331bc1eafc4.jpg

 

po:

 

487b2081905ecc11.jpg

 

cel (tzn. oryginal):

 

9b7fcf531267f01c.jpg

 

Temat to pytanie o K100, a tu zaczyna sie rozwijac relacja z budowy. Zdjecia gotowca pokaze w galerii ale to jeszcze troche potrwa, nie bede relacjonowal budowy kabiny, bo takich tematow o K100 jest tu kilka a moja oprocz koloru niczym sie nie bedzie wyrozniala. Bardzo dziekuje za okazana pomoc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

1. Obejmy - samorobka (na jedna obejme: blaszka miedziana, drucik + dwie nakretki z fototrawionek)

2. Wywiercilem otwory zeby zrobic klosze z opakowan po tabletach + w srodku jakis odblysnik. Diody raczej nie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odkopuję bo naszło mnie na kończenie tego modelu. Oczywiście wygrzebane bo mam pytanie do znających temat: z jakiego materiału wykonana jest kabina tzn czy to metal (jeśli tak to jaki, bo chodzi o efekty eksploatacji) czy tworzywo?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.