Skocz do zawartości

Na szybko - Panther A, Das Werk 35010, 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc z zazdrością jak kolega @robertmodelarz przeciętnie w 14-17 dni rozprawia się z modelem, podczas gdy u mnie w podobnym tempie przybywa pudełek na stosie wstydu, postanowiłem zmierzyć się z czasem i przynajmniej spróbować coś skleić w podobnym tempie (przy okazji robiąc miejsce na kolejne okazje zakupowe z eBaya).

 

Poza tym potrzebuję trochę odprężenia po półrocznej, nierównej walce z Uralem, i zanim wezmę się za podstawkę do niego chciałbym zrobić dla odmiany coś na szybko.

Padło na Panterę A z Das Werk/Takom, prosto z pudła, czysto relaksacyjnie i bez szukania godzinami informacji o każdym możliwym detalu. Jedynie pokuszę się o zrobienie zimmeritu i może poprawię spawy. Dlatego biorąc pod uwagę moją niesamowitą wiedzę na temat, fanatyków niemieckiego zoo, ortodoksów i innych hardkorów uprzedzam już na wstępie żeby brali ten temat trochę na luzie 😉

 

Tak wygląda efekt dzisiejszych działań:

image.thumb.jpeg.eed1f55cfaea135f7f42b46c3009a6f6.jpeg

 

Zdecydowałem się na takie malowanie, też zawsze to mniej roboty z 2 kolorami niż z trzema 😛

image.thumb.jpeg.639b185d8d7cde94266c558ee8f9c910.jpeg

 

Skorzystam z okazji i zapytam, które z tych okrągłych pokryw powinienem zastosować? 

image.thumb.jpeg.175123c929603cd1836135a73c7f0e58.jpeg

 

Edytowane przez halset
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, robertmodelarz napisał:

W modelarstwie jest wielka moc!!!! Panter i Tygrysów nigdy dosyć.  Cążki w dłoń i do boju............

 

Trochę wstyd ale w czacie mojej (krótkiej bo krótkiej ale jednak) modelarskiej "kariery" nigdy nie zrobiłem Pantery. Kiedyś coś się przymierzałem ale w końcu nic z tego nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • halset changed the title to Na szybko - Panther A, Das Werk 35010, 1:35

Zasiadam do oglądania 😊 Chociaż sam na swoim stosie wstydu mam 2 Panterki G to jeszcze nie mam motywacji żeby je ruszyć, póki nie skończę poprzednich zaczętych modeli 😁

 

Apropo Twojej Panther, fartuchy ma z plastiku czy dali blaszki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 08:43, zyziek napisał:

Apropo Twojej Panther, fartuchy ma z plastiku czy dali blaszki? 

 

Plastik.

 

W dniu 17.07.2023 o 16:11, Sebastian76 napisał:

Trzymam kciuki! Właśnie też chciałem odpalić swój pierwszy tutejszy warsztat z moją panterką z Tacoma. No i mam wątpliwości, czy dla kolegów nie za dużo będzie tych panter :) 

 

Ty się nie zastanawiaj tylko odpalaj 😛

 

A tymczasem zmarnowałem trochę czasu na zabawę z zimmeritem z Milliputa, po czym stwierdziłem że tak mi się beznadziejnie z nim pracuję że zrywam i biorę się za green stuff. Tak to na razie wygląda, trochę podeschnie to wyrównam krawędzie i wykończę. Poza tym straciłem czas na rycie spawów tylko po to żeby i tak je potem przykryć zimmeritem :glupek:

 

image.thumb.jpeg.64c6c5ed6c2cd8df99c8e663b1f16a96.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, halset napisał:

A tymczasem zmarnowałem trochę czasu na zabawę z zimmeritem z Milliputa, po czym stwierdziłem że tak mi się beznadziejnie z nim pracuję że zrywam i biorę się za green stuff. Tak to na razie wygląda, trochę podeschnie to wyrównam krawędzie i wykończę. Poza tym straciłem czas na rycie spawów tylko po to żeby i tak je potem przykryć zimmeritem :glupek:

 

Nooo, to Pantera faktycznie na szybko się zapowiada 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie kolega @robertmodelarz pewnie byłby już w połowie malowania, mnie 5 dni zeżarł nieszczęsny zimmerit. Swoją drogą oto przykład jak nie należy wykonywać zimmeritu :lol:

 

image.thumb.jpeg.0c573c19072fe176f5ce5f7dd5a0634d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0d3521b0c36c568bf2cbd9e7fa0b2335.jpeg

 

image.thumb.jpeg.fbe20f6c3b259851eef12baaae54b5f4.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3e868af5b8f0b5caa5e3d7ea97185db0.jpeg

 

Teraz myślę że będzie z górki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zyziek napisał:

Ale lewa burta trochę grubszy zimmerit Ci wyszedł 😁

 

Tak, ale akurat w tym miejscu będzie zasłonięty zapasowymi ogniwami więc zdecydowałem już się z tym nie męczyć. Na dole wanny w sumie mogłem w ogóle nie robić bo i tak przyjdą fartuchy i też wszystko zasłonią, no ale... brak optymalizacji pracy 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tank hunter robi Pantierę, to teraz wysyp kociaków na forum🤣. Nic nie mam, to tego. Mój prawie " dokończony sherman "  po roku czasu, czeka której tu pantierce w czółko z działka walnąć 🤣 bo tak się lubili 🤣

 

Ale czekaj, 10 dni i już hans zimmer orchestra położony to dobre tempo :)

 

Ale ta dziura to z mojego 76mm ? taka penetra poszła aha :D 🤣

 

image.thumb.jpeg.64c6c5ed6c2cd8df99c8e663b1f16a96.jpeg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak  jedzie pantiera :

 

image.jpeg.5a76f0013a76494cafa8f93a84df79c0.jpeg

 

Co odstrasza koty, czyli jak wychować domowe lwy kanapowe - kocham czytać

 

image.jpeg.2dedd4f773b053bf580a6571db672258.jpeg

 

Potem, rycerz zbroi coś go boli ucieka :)

 

Przewóz zwierząt z Ukrainy do Polski - nowe procedury dla psów i kotów -  Zielona w INTERIA.PL

 

Ała...to tylko 76mm przestań się mazać. Mogłeś na większy kaliber trafić 🤣

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

to teraz wysyp kociaków

Sam się chyba pokuszę o zakup Panther ausf A przez niego 😁 tylko zastanawiam się której firmy Takom czy Meng? 

Na razie na warsztatach króluje Takom :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.