Skocz do zawartości

A-1H SKYRAIDER 1:72 hobby 2000.


Mapet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Będzie to mój pierwszy warsztat na forum i mam na nadzieję, że wam się przypodobam ;). Na pierwszy ogień leci Skyraider od hobby 2000. Nie przewiduję komplikacji oprócz mozolnego kładzenia koloru białego na pół modelu :szczerbol:. Prawie opanowałem sztukę kładzenia kolorów takich jak biały i żółty lecz dalej to nie jest ideał. Babcia dumna z kwiatów zawsze jest to chciałem zrobić jej przyjemność robiąc zdjęcie na ich tle ;). 

IMG_20230809_192032_526.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mirage3 napisał:

 

Ponadnormatywnej liczby "lajków" :szczerbol:

Wolałbym odpowiedź autora chyba że potrzebuje "adwokata"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chętnie popatrzę, jak Ci będzie szło, to jeden z moich ulubionych samolotów.

Może ten link Ci pomoże w jakiś sposób:

http://www.vietnam.net.pl/A1modpl.htm

 

Przy okazji do malowania na biało polecam podkłady w sprayu firmy Tamiya. Jak położysz jedną warstwę szarego i na to jedną warstwę białego, to już po drugim przebiegu powinieneś mieć dobry biały. Na to dobrze wchodzą linie podziału zaznaczone ołówkiem, i nawet można je trochę rozmazać terpentyną albo rozcieńczalnikiem gunze (ale chyba nie leveling). Trzeba tylko pamiętać, że spód i boki muszą być uwalone olejem. Jeżeli ze Skyraidera nie cieknie olej, to znaczy, że coś z nim jest nie tak (najprawdopodobniej brakuje oleju) i nie można nim latać. Warto wiedzieć, że w zatankowanym do pełna Skyraiderze zasięg jest ograniczony ilością oleju, a nie ilością paliwa - mam na myśli, że jak olej się skończy, to paliwa jeszcze trochę będzie.

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, właśnie zamówiłem blachy do skyraidera (dlatego budowa na razie stoi). Z własnych przeróbek przewiduje tylko okablowanie wnęk podwozia oraz samego podwozia. Jako podkład na cały model użyje raczej primera w kolorze szarym od mr hobby. Używanie czarnego tutaj się nie sprawdzi i ostatnio mi się znudził ten kolor podkładu. Trafiłem na ciekawy walk-around do którego zamieszczam tu link: http://nabe3saviation.web.fc2.com/waA1.html

 

Co do efektu wycieku oleju i ogromnych smug  to nie mogę się doczekać malowania ich 🤣 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie okablowania w modelach nie jest moją silną stroną więc nie wyszło po mojej i pewnie waszej myśli. Pomalowałem skrzydło na interior green od mrp ponieważ wywierciłem przy okazji otwór zaznaczony na zdjęciu przez który widać kawałek wnętrza skrzydła. Na dniach dodam obicia w kolorze yellow green. Jest to  mała powierzchnia (której i tak nie będzie widać) więc postanowiłem odpuścić sobie technikę na lakier do włosów lub jak jak ja wolę chipping fluid. Obicia wykonam gąbką. Użyłem 3 średnic drutu: 0,5mm 0,1mm oraz 0,2mm. Zawsze kupuję mase dodatków do modeli lecz nigdy wnęk podwozia, ten model udowodnił mi, że kupowanie ich nie będzie błędem. 

 

Pozdrawiam i miłego dnia :) 

IMG_20230811_170518_409.jpg

IMG_20230811_170530_796.jpg

IMG_20230811_172410_517.jpg

ad-4n_skyraider_18_of_57~2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wnęki podwozia dają spore możliwości, żeby się wyszaleć.

Zestaw waloryzacyjny wychodzi tak (nie pamiętam tylko z jakiej firmy to jest):

A1_5b.jpg

 

Pamiętam za to, że wpasowanie tego w skrzydło nie było wcale aż takie proste.

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem zestawu, przez fakt ceny i popatrzyłem z przyzwyczajenia tylko na dostępność ich w mojjehobby. Nie patrzyłem na resztę stron i scalemates co okazało się znowu błędem. Wiecie gdzie dorwę wyrzutnie rakiet nie kierowych w dobrej cenie? Chciałbym podczepić je wszędzie gdzie się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klasyczny zestaw daje 6 19-strzałowych wyrzutni LAU-3 lub podobnych i nawet z osłonami aerodynamicznymi, a także cztery wyrzutnie Zuni:

https://www.mojehobby.pl/products/US-Aircraft-weapons-I.html

 

Wołają za niego niecałe 27 złotych, więc cena może być trudna do pobicia.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.