Skocz do zawartości

Peterbilt Alaskan Hauler - relacja


Czerniawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj zaczynam budowę Peterbilta. Na razie nie dodaję zdjęć, ponieważ nie jest dużo zrobione. A teraz przejdźmy do konkretów. Model będzie robiony z pudła, bez żadnych zmian. Natomiast po raz pierwszy chciałbym zroić instalacje w swoim modelu

No i właśnie, prośba do was. Pamiętam, że gdzieś na forum, bodajże, elefantes dodawał schemat jak, gdzie i co ma być podłączone do ami trucków. Jeśli ktoś byłby w stanie załatwić coś takiego bardzo bym się odwdzięczył ;) .

Relacja będzie szła poooowoli. Nie mam po co się spieszyć, a nie chcciałbym spierdzielić kilku rzeczy tak jak w poprzednich modelach. No to byłoby tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no idzie jak idzie. czekam tylko na potrzebne farby i zaczynam malować silnik. Części zostały zaszpachlowane i wyszlifowane. Co prawda nie wiele ale zawsze coś.

 

b939c6ec10d255f0m.jpg

 

160237d39d7f455am.jpg

 

0ec0c805061d8cd5m.jpg

 

452a6dca409c06bem.jpg

 

9138e373f24087c5m.jpg

 

P.S. Zdjęcia są chyba mierne, ale postaram się zrobić innym aparatem. Ten, widać, jest jednak za dobry

 

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będe robił okablowanie, co prawda po raz pierwszy no ale zobaczymy

 

Jak to mawiają...do odważnych świat należy nic się nie martw, w końcu musi być kiedyś ten pierwszy raz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Fajnie że próbujesz coś dodać od siebie (ślady eksploatacyjne ) Tak trzymaj . Ja z chęcią będę tu zaglądał bo też powolutku zmierzam do pierwszego okablowania

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

pora ruszyć temat. Od razu mówię, że zdjęcia dodam jutro. Co zrobiłem przy modelu:

- rama (do pomalowania podkładem)

- silnik

- trochę pomalowanego wnętrza

- oczywiście silnik

- instalacja (niedokończona), dzięki za pomoc elefantesa

- cdn

 

No więc mamy ferie. Postaram się zrobić jak najwięcej. Oczywiście nie za szybko, żeby nie spierdzielić modelu

 

Mam nadzieję, że w czasie dodawania kolejnych zdjęć i relacji, będę mógł liczyć na pomoc Szanownych Kolegów z forum

 

Może trochę o kolorystyce. Silnik jest już pomalowany. Wnętrze będzie beżowo/ochrowe, rama będzie czerwona, natomiast kasta i sleeper taki jak na pudle, czyli ciemnoniebieski. Zastanawiam się nad zbiornikami paliwa, mianowicie czy zeskrobać chrom ( oprócz obejm, czy jak to się tam zwie ) i pomalować na kolor kasty. Co o tym sądzicie ?

 

No i naczepa. Hmm... Chyba nie będzie, trochę dziwnie, bo byłby to mój pierwszy truck bez naczepy. Muszę się zastanowić. Jakieś propozycje ?

 

To by było na tyle.

 

Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mamy ferie

 

Kto ma ferie to ma ... Żeby po oceniać trzeba jednak czekać do jutra ,bo bez fotek to trochę tak lipnie ... Jedynie to można życzyć powodzonka w dalszym malowaniu

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i naczepa. Hmm... Chyba nie będzie, trochę dziwnie, bo byłby to mój pierwszy truck bez naczepy. Muszę się zastanowić. Jakieś propozycje ?

Robiłem przymiarki Alaskan'a z różnymi naczepami, w/g mnie najlepiej prezentuje się z lovboy'em. Ewentualnie flatbed też by pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo! Zapowiada się najgorszy model! Nie mam już siły. Nic mi ni wychodzi Jescze na dodatek posypał mi się aerograf... Będę musiał sobie zrobić dłuższą przerwę w modelarstwie.

 

Rama:

 

db3d6bc7eb9e3561med.jpg

 

b2d349559f842ab3med.jpg

 

f1fd25e41105f5afmed.jpg

 

17da9e8fb1ce8e63med.jpg

 

Chłodnica:

 

499a1fe71c41357emed.jpg

 

Trochę wnętrza:

 

efb57998d876046bmed.jpg

 

86a94684ed5aa45bmed.jpg

 

5365cf0406d2b380med.jpg

 

To by było na tyle.

 

P.S. Nawet zdjęcia mi nie wychodzą.

 

P.S. II Przepraszam za musztardę w tle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.