Skocz do zawartości

DH 90 Dragonfly, Holandia 1940, od podstaw, 1/72


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model zrobiony od podstaw, z dużym wykorzystaniem elementów ... DH 88 Comet z Frog! DH 90 Dragonfly z niejasnych dla mnie względów jest omijany przez firmy robiące modele wtryskowe (w 1/72), przede wszystkim przez Airfix, jako że istnieją zachowane egzemplarze i skany 3D są całkowicie realne (a taki warunek firma stawia obecnie nowo opracowywanym zestawom). Jest on osiągalny (w 1/72)  jako model żywiczny ale jego cena rzędu 100 funtów była dostateczną motywacją do podjęcia budowy od podstaw.  Istniały tez wakuformy, dziś nieosiągalne. podobie jak wcześniejsze modele żywiczne, Zrobiłem rzadkie malowanie z 1940 maszyny cywilnej wcielonej do wojska i zniszczonej w czasie krótkiej kampanii w maju 1940 r.  Do wyboru miałem np. maszynę brytyjską w kamuflażu z żółtum spodem lub kilka malowań z wojny Hiszpańskiej. Wybór był trudny... 

dragonfly DSC03115.jpg

dragonfly DSC03117.jpg

dragonfly DSC03118.jpg

dragonfly DSC03119.jpg

dragonfly DSC03122.jpg

dragonfly DSC03123.jpg

dragonfly DSC03124.jpg

dragonfly DSC03125.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wuwumaster napisał:

Szacun!

Przy okazji dowiedziałem się że DH 88 był też z Froga, a nie tylko Airfix (mowa o starciach rzecz jasna)

Pozdrawiam!

ww

Dzięki! Airfix - 1957, Frog - 1964 ( https://www.scalemates.com/kits/kovozavody-prost-jov-kpm0101-havilland-dh-88-comet--1135528/timeline ) . Nawet dokładniej to była "reinkarnacja" starego frogowskiego Cometa w wykonaniu Novo,,, Przy okazji - kilka fotek z budowy. Plastik Cometa jest jasno gołąbkowy posłużył do stworzenia zasadniczej struktury kadłuba oraz dolnego skrzydła (obrys zmieniony - śnieżno białe to elementy z arkuszu polistyrenu 1 mm grubości).   Jak widać jest też troche elementów ciemno szarych (zewnętrzne części górnego skrzydła, silniki),  przerabianych z hellerowskiego DH 89 (kanibalizowanego przy równoległej budowie DH 84 ).  Kabina z klejonych pojedynczych elementów. Usterzenie   wycinane z usterzenia Storcha.  Jedno śmigło to kopia (odlew żywiczny) drugiego, ale nie pamiętam ż czego wzięte. 

dragonfly DSC02791.jpg

dragonfly DSC02793.jpg

dragonfly DSC02809.jpg

dragonfly DSC02841.jpg

dragonfly DSC03012.jpg

dragonfly DSC03036.jpg

dragonfly DSC03061.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.08.2023 o 12:09, barszczo napisał:

Jak zwykle mnóstwo roboty i tworzenie czegoś praktycznie z niczego :super:.

Dzięki, jak to zniczego? :) Zepsułem przecież zestaw DH 88 Comet!

W dniu 12.08.2023 o 22:25, mig napisał:

Fajny. Szacun za model od podstaw.:super:

Dzięki! Troszkę ich zrobiłem i mam w planie jeszcze kilka takich dłubanek... 

 

W dniu 12.08.2023 o 16:28, wuwumaster napisał:

Kapitalna rzeźba!

Dzięki ! Fakt, to rzeźba z plastiku i szpachlówki... Konwersje, poprawy kształtów wg. planów i takie budowy od podstaw najbardziej lubię...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.