Skocz do zawartości

PT-91 "twardy" 1:35-przeróbka T-72A Zwezdy


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Dziś nastał ten wielki dzień w którym zakupiłem nareszcie T-72 Zwezdy (chciałem Tamiyię ale doszedłem do wniosku że na pierwszą próbę przeróbek pójdzie tańszy model ).

 

Razem z czołgiem zakupiłem:

-formatki polistyrenu 1 i 1.5 mm (chciałem też 0,5 ale nigdzie nie było)

-szpachlówkę Tamiyi

jeszcze planuje użyć toczonej lufy (jak ją kupię )

 

Przez ostatnie dni wyciąłem 190 kostek 5x5x1.5mm na ten pancerz aktywny (nie wiem czy to tak się zwie?)

 

Z racji że znowu nie mam aparatu wątek ten będzie bardziej opisowy (jak będą zdjęcia to tylko z komórki )

 

trochę zdjęć spróbuje wrzucić wieczorem i opisze moje dzisiejsze działania.

 

Liczę na waszą ewentualną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten pancerz aktywny (nie wiem czy to tak się zwie?)

 

Pancerz reaktywny "Erawa"

Miło, że ktoś się zajął polskim sprzętem, życzę powodzenia, i zasiadam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprawozdanie:

 

42e61e53954d84c8.jpg

 

Element nr 1 usunąłem i zastąpię go niedługo nową podstawą celownika.

Element nr 2 odciąłem i przesunę go jakieś 3-5mm do przodu bo jakoś mi się wydaje że jest za bardzo cofnięty.(?)

Część wieży oznaczoną trójką zmieniłem poprzez przedłużenie tej wnęki bo ta jest za krótka.

Wzoruje się na tym:

330abe01b719ad9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będe zaglądał

formatki polistyrenu 1 i 1.5 mm (chciałem też 0,5 ale nigdzie nie było)

ja dla siebie kupiłem na allegro i mam takie właśnie trzy grubości

 

Część wieży oznaczoną trójką zmieniłem poprzez przedłużenie tej wnęki bo ta jest za krótka

zrobiłem to samo

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty dzisiejszych prac:

 

Wieża już zaczyna nabierać kształtów, poprawiłem i wyszlifowałem tą nową wnękę z tyłu wieży, zamontowałem przesunięty celownik(?) i zrobiłem podstawę pod nową "skrzynkę z przyrządami celowniczymi"

 

Zaczęło się tak:

 

66ab5fde58b23202med.jpg

 

Po zatkaniu dziur:

 

de93c5ab1ff5550cmed.jpg

4cde6f7cc0be84e0med.jpg

 

Wziąłem się też za płytki "Erawy" na czołowej płycie pancerza:

 

a4f6ad536cd09ac4med.jpg

 

Zanim ktoś zacznie mi wytykać że są krzywe to niech sam spróbuje wyciąć 200 identycznych płytek i potem je przykleić

 

Płytki przyklejałem modułami tj.: patrzyłem ile płytek składa się na jedną płaszczyznę układałem je na cienkiej plastikowej płytce i takie moduły przyklejałem do czołgu.

 

Na razie wygląda to tak:

 

 

b3faaa3bbf171e02med.jpg

 

Oczywiście przepraszam za zdjęcia ale lepszych na razie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś zacznie mi wytykać że są krzywe to niech sam spróbuje wyciąć 200 identycznych płytek i potem je przykleić

Ja je skrobałem w wiekszych, juz przyciętych panelach...

 

Widze, że też dałeś tylnie haki na przód bo te ostatnie niczego, nawet "hakopodobnego" nie przypominały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dalej męczyłem się z "Erawą".

Niestety płytki które wyciąłem są trochę za duże i w niektórych miejscach musiałem zmniejszyć ilość rzędów (od nowa niechce mi się robić) ale z grubsza ich położenie się zgadza z się z oryginałem (lub przypomina ) ale oceńcie sami (na żywo te płytki nie są tak krzywe, ale ze zdjęć wynika że w oryginale też nie są idealnie ułożone ):

 

1a97c66c2070123c.jpg

bb87a9fa71fba350.jpg

a6f39170a67dbaed.jpg

 

 

Już powoli się zaczyna upodabniać do twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką (niech znawcy nazwą tą wersję):

te zdjęcie jest z tego miejsca... viewtopic.php?t=51

Wybacz że naruszyłem twoje prawa autorskie , ale nie mogłem sobie przypomnieć skąd je wziąłem (a to było dość dawno)

Teraz już wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Oto dalsze prace:

Zrobiłem nowe fartuchy i pomalowałem kawałek kadłuba i wieżę pierwszym z brzegu zielonym aby zobaczyć jak mi to wszystko wyszło.

Spróbujcie ocenić sami (niech ktoś się wypowie ):

 

5f09d06088255100.jpg

6b385c8aa800e26a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie ciekawe kiedy nie trzeba bdzie, gdy chcemy zrobić twardego albo rosomaka, dłubać się w żywicy droższej od samochodu co stoi na podjeździe albo dłubać kostek, płytek itp. patrząc na miliony planów i zdjęć i myśleć "tylko żebym nie zwalił bo 12 miesięcy w błoto"

za odwage masz olbrzymi plus dodatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ktoś mi kibicuje.

Na wieczór jeszcze wyszlifowałem nowe fartuchy boczne i naciąłem nowe linie podziału.

Powoli zbliża się chwila kiedy przyjdzie czas na wyrzutniki granatów dymnych i nową skrzynkę z przyrządami celowniczymi.

Jak na razie wygląda całkiem nieźle, oczywiście posiada także plusy ujemne ale na koniec, po malowaniu będzie znacznie lepiej (mam nadzieję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalej się męczyłem z Erawą (dociąłem jeszcze ok 50) płytek i przykleiłem je do bocznych fartuchów i uzupełniłem jeszcze drobne braki na górnym pancerzu na koniec jeszcze pomalowałem dla kontroli efektu.

Niestety znowu zemścił się na mnie błąd za dużych płytek i musiałem zrobić tylko jeden rząd nad przednim stopniem (powinny być dwa)

ale cóż, nie będę robił od nowa...

 

Zamówiłem także toczoną lufę.

 

Prace teraz mocno zwolnią w oczekiwaniu na lufę, poza tym muszę się uczyć do poprawy kolokwium .

 

136291635ee678cbmed.jpg

 

Wieczorem może zrobie jakieś lepsze zdjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę fotek na zakończenie dnia (wybaczcie ale z tej zakichanej komórki nieda się więcej wycisnąć)

 

 

9ff615b4ac2c6953.jpg

802acd6370b0a6db.jpg

35af86c983e14910.jpg

 

jeszcze wyczarowałem podstawy pod wyrzutniki granatów ale chyba użyłem złego zaklęcia bo wyszły za duże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w fabrycznym na wzór tego co pokazałem na wcześniejszej stronie

i lekko przybrudzonym po przejażdżce po poligonie.

Tym kolorkiem w którym jest teraz się nie sugeruj, bo to podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.