Skocz do zawartości

PT-91 "twardy" 1:35-przeróbka T-72A Zwezdy


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś zrobiłem podstawy pod wyrzutniki granatów dymnych, przykleiłem rurę do nurkowania, zacząłem także tą "budkę" na przyrządy celownicze Uffff.....

Co o tym sądzicie (te podstawy wyglądają na pofałdowane ale to tylko smugi po malowaniu pędzlem)?:

 

9e84e04fe03654f2.jpg

a3e905485490222b.jpg

838715db16fee035.jpg

1dd155896f2e316a.jpg

 

I jak?

Coś koledzy się za mało wypowiadają, wiem że te zdjęcia to syf (jakość oczywiście) ale im więcej wypowiedzi tym mam większą motywację , może w poniedziałek pożyczę znowu porządny aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wycinanie pojedynczych płytek i ich przyklejanie po jednej daje całkiem ciekawy efekt, jak zwiedzałem prawdziwego twardego to te płytki wcale nie były idealnie równe (nawet wręcz krzywe). Wprawdzie jest to bardziej pracochłonne (ale nie tak bardzo bo wszystkie 250 płytek wyciąłem w 4 godziny) ale efekt jest tego warty.

Do przyklejania płytek zrobiłem taki przyrządzik z patyczka z przyklejoną do jednego końca masą mocującą, dzięki czemu uniknąłem strzelających z pęsety płytek (stawiało się je jak stemple ). Każda płytka jest podniesiona nad pancerz na ok 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego kat

tylko że ja użyję odpowiedników z akryli:

120 to Pale Green vallejo air (coś strasznie jasny, ale akurat mam na składzie nie naruszony , ale myślę że po washu ściemnieje )

A brąz 113 to Pactra Rust.

 

A oto moje dzisiejsze wyniki

Robiłem dalej "budkę" z celownikiem i przykleiłem parę granatów dymnych, dokleiłem jeszcze reflektor na wierzy który przeoczyłem na zdjęciach:

 

6933c8b2a7b7e07fmed.jpg

7e393d9a7651e66amed.jpg

c3ecec41d3641a29.jpg

4ac62718f4237605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przykleiłem pozostałe miotacze granatów dymnych i wykonałem 12 nowych, sposobem ściągniętym do kolegi szwabu czyli łączenie 3 walców o dwóch grubościach (elementy po ramkach i patyczki do uszu, tylko ja nie miałem takich różowiutkich ale tylko niebieskie ) i zamocowałem wszystko na miejsca. Wyszło całkiem nieźle.

I zacząłem malować kolorem podstawowym wieżę i podwozie ale zapchał mi się aerograf ( zapomniałem wyczyścić ) więc tylko weiża jest pomalowana pierwszą warstwą.

No i umyłem w końcu aerograf

 

078fe295695e029dmed.jpg

42861be6400c6fbbmed.jpg

7f1a1cbbf183e3c5med.jpg

 

No i w reszcie zaczął wyglądać bardzo "twardo".

 

Dochodzę do wniosku że przeróbka T-72 na Twardego jest dość łatwa i świetnie się nadaje na pierwszą w życiu przeróbkę, no i w rezultacie otrzymujemy bardzo ciekawy i rzadki model ( no i polski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niezły pomysł prawie jak u Pilipiuka

Też bym to chętnie przeczytał . Ciekawe czy łatwo to dostać?

 

Dostaniesz w bibliotece (pewnie w każdej) np. http://www.bialoleka.e-bp.pl/ini.php?dol=0&gora=0&przod=0&wstecz=0&katalog=8&indeks=2&opis_ile=10&szukaj=www.1939.com.pl

 

Jeśli chodzi o samą książkę to faktycznie na jeden wieczór ... tyle tylko że u mnie przeciągnął się aż do rana , trudno było się oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dalej malowałem kolorem podstawowym (Pale green Vallejo air) i skleiłem karabin maszynowy który zdecydowałem się umieścić w pozycji podniesionej.

Zastanawiając się nad brudzeniem znalazłem na stronie Bumaru Łabędy taką fotkę:

 

06.jpg

 

Więc po przejażdżce po poligonie nie ma co żałować błota

 

Jeszcze na tej stronie znalazłem coś co by fajnie wyglądało jako model, kto wie może kiedyś...

 

http://www.bumar.gliwice.pl/index1.php?79,184

 

Niestety lufę którą zamówiłem muszą dopiero wytoczyć więc trzeba jeszcze trochę poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.