Skocz do zawartości

PT-91 "twardy" 1:35-przeróbka T-72A Zwezdy


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

stroju nie obijaj się bo nie moge się doczekac zakończenia Smile

 

Ja się nie obijam tylko jutro mam poprawkę egzaminu z technik wytwarzania,

więc muszę się uczyć .

Ale jutro też kupię brakujące farby i może pożyczę aparat i prace ruszą pełną parą, poza tym obija się firma robiąca toczone lufy i trzeba czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem odpowiednika humbrola 120 (który zasugerował mi kolega kat) czyli 095 pale green Vallejo air już położony na ostatnim zdjęciu, bardzo pasuje i jest podobny do tego ze zdjęć.

Twarde w fabryce są malowane na bardzo jasną zieleń a jak je później malowano w jednostkach po remoncie to już inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o XF-67????

 

Tak dokładnie tą. Jak malowałem nią wnętrze Hummera to jakaś ciemna była, a jak się ogląda w czasopismach i necie polską pancerkę we współczesnym malowaniu to zielony jest o wiele jaśniejszy.

Tu podaję przykład:th_100_7965.jpg

 

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu.

Mam parę fotek Twardego które zrobiłem na zeszłorocznym festiwalu nauki na WAT-cie na pokazie sprzętu wojskowego, wtedy pierwszy raz pomyślałem że warto by zrobić jego model (ten wypłosz we włazie to ja ):

 

08e047721c55fb27med.jpg

6c222a3dfb6ac48cmed.jpg

6ac9259fd4f2782bmed.jpg

d078c5b9705e06f5med.jpg

7475690647906335med.jpg

 

Jak widać jest w trochę innych kolorach niż mój ale tak go pomalowali po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na fotki polskiego współczesnego sprzętu i mam pytanie. Czy kamuflaż jest jakoś odgórnie 'usystematyzowany"? Tzn. chodzi mi o konkretna specyfikację kolorów - jakieś 'regulacje' jak to ma miejsce w Bundeswehrze czy US Army? Czy tez maluje się tym co akurat jest pod ręką, byleby było zbliżone?

Kiedyś myślałem, ze malujemy wg. standardowego kamuflazu NATO, ale ten brąz jest zdecydowanie bardziej czerwony niż w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakieś tam" usystematyzowanie w kolorach jest chyba przy pierwszym malowaniu w fabryce. Jak pytałem wojskowego który opowiadał o Twardym na WAT-cie to słowa "malowanie wg standardów NATO" usłyszał po raz pierwszy. U nas standard to chyba tylko "zielony", "brązowy" i "czarny"

a odcienie to jakie akurat są, (zgodność zauważam chyba tylko w czarnym )

A za czasów LWP to mieszali czasami wszystkie farby jakie były (aby było więcej) i tworzyli takie "niepowtarzalne kompozycję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 'regulacje' jak to ma miejsce w Bundeswehrze czy US Army? Czy tez maluje się tym co akurat jest pod ręką, byleby było zbliżone?

Kiedyś myślałem, ze malujemy wg. standardowego kamuflazu NATO

Bundeswehra ściśle trzyma się standardów NATO i brąz to jest brąz, a czarny ma być dość matowy, nawet wpadać nieco w ciemnoszary i taki jest, jeśli chodzi o polską armię nie wiem, choć przypuszczam, że jest tak jak mówisz Avi i nie ma ściśle ustalonej kolorystyki jak w przypadku Bundeswehry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarde są takie:

638f35d769563f36med.jpg

 

na ten zielony bardzo dobrze nadaje się Pactra A35 malowałem nią BWP. pzdr PS: z tym obijaniem to żart

 

Witam,

a Pactra A35 ma jakis Humbrolowski odpowiednik ?

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też Twarde spotkać takie:

 

PICT0001.JPG

 

Tak wychodzą pomalowane PT-91 po remoncie w Kołobrzeskim Batalionie Remontowym. Zdjęcie z lipca 2007, ale w tym roku pokazywali Twardego identycznie pomalowanego.

 

Więcej zdjęć tu: http://www.sokol.slupsk.pl/PT-91/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarde są takie:

638f35d769563f36med.jpg

 

na ten zielony bardzo dobrze nadaje się Pactra A35 malowałem nią BWP. pzdr PS: z tym obijaniem to żart

 

Witam,

a Pactra A35 ma jakis Humbrolowski odpowiednik ?

Adam

 

Podobny jest humbrol 120 (bezpośredniego odpowiednika nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.