Skocz do zawartości

[W] Tirpitz (Tamiya, 1/350)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Thalgonis napisał:

Dzisiejsza blacharka... No, to właściwie został tylko główny pokład do „obróbki skrawaniem” :lol:

 

image.thumb.jpeg.cd8a15821c9017434b80cf771440d9e5.jpeg

 

image.thumb.jpeg.de92b6b32bb39e3a5b22c0ca2b3a9b46.jpeg

 

PS. edkowe relingi są trochę „idiotycznie” zaprojektowane... Z jednej strony niektóre ich fragmenty są od razu „ na swoich miesjcach” podczas podklejania jakiegoś pokładu. Z drugiej strony operowanie później  takim „gotowcem” to k...urtyna człowieka (d)opada... Nie ma możliwości, żeby nic się nie urwało...  

 

PS. tak, wiem, brak doświadczenia też robi swoje :mrgreen:

Grunt to się uczyć nowego, jest progres, relingi to podstawa to wiadomo muszą być :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
31 minut temu, M.A.V. napisał:

bo relingi to się klei  NA KOŃCU !!!     :miecz:  

:szczerbol:

 

MAV - ale ja to, wiem! :)  Chodziło mi o to, że edek dał przy pokładach od razu przeczepione na swoim miejscu relingi, wystarczy odgiąć. Ale tylko przy pokładach na kolejnych nadbudówkach. Główne relingi są osobno i dlatego ich jeszcze nie mam doklejonych  :)

 

Np. takie coś (pokłady mam już przyklejone ale tu jest przykład montażu edkowych relingów :) ):

image.thumb.jpeg.38b18a44c8c64e95d5777db0a0351587.jpeg

 

Tak, nadbudówki są na sucho, tylko do zdjęcia - teraz każda osobno będzie malowana. Zastanowię się jeszcze czy to „norweskie” kamo malować także osobno na każdym poziomie nadbudówki, czy jednak po sklejeniu całości (ale wtedy to wchodzi w rachubę chyba tylko pędzelek).

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej powierzchni blach polecicie jakiś primer do metalu, czy olać to i walić bezpośrednio na wszystko? Posiadam: surfacer od mr.hobby (ale 500 więc chyba za gruby na okręty), podkład  od MRP i podkład od MissionModels…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

1. ma ktoś tę pozycję? Potrzebuję tylko rzutu/szkicu na dziób (włącznie z widocznym - jeżeli jest pokazany - aktywnym sonarem z przodu) 

 

image.thumb.jpeg.49522cac957fecd5d9c6f9747b43ea4c.jpeg

 

2. ew. „kafelkowanie” jest wogóle gdziekolwiek uwidocznione czy jest to czysto modelarskie uatrakcyjnienie modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.